Події 2020 року

З Днем Святого Миколая


Татарбунарська районна центральна бібліотека щиро вітає з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Нехай добрий Святий  Миколай принесе щастя у ваші сім’ї й благополуччя рідній Україні.


Зігріймо серце добротою 


Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з особливими потребами, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.  Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до людей з інвалідністю. 
В 2019 році компанія Mattel  створила перших інклюзивних Барбі. До цієї серії увійшли Барбі з протезом, Барбі на візках та Барбі з вітіліго. Вони разюче відрізняються від неправдоподібно худої класичної моделі Барбі і розширює уявлення дітей про людей, адже люди не є стандартними.
    В бібліотеці для дітей є книги про людей з особливими потребами. Особливо хочеться звернути увагу на книгу Ольги Тільної "Жовтий підводний човен", яка написана шрифтом Брайля і в якій порушуються проблеми молодих людей з особливими потребами в сучасному світі.




Захід по протидії насиллю в сім’ї


Татарбунарським районним сектором з питань пробації для дітей, які знаходяться в конфлікті з законом, в медіа залі районної бібліотеки проведено захід по протидії насиллю в сім’ї.





Комунікаційна зустріч


2 грудня 2020 року в Татарбунарській районній бібліотеці в медіа залі відбулася  комунікаційна зустріч «Надання медичних, соціальних та освітніх послуг ромській спільноті в умовах пандемії СОVID-19», яку провели керівник Громадського центру правосуддя Семененко Л.Г. та голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців  України» Брінош І.



Життя – це мрія.  Здійсни її!


1 грудня  відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.
Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.  За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами залишаються Дніпропетровська, Одеська, Донецька області, а також Київ. Там зареєстровано найбільшу кількість випадків ВІЛ-інфекції, СНІДу та смертей, зумовлених СНІДом серед усіх регіонів України.
Найчастіше  – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Враховуючи цей факт, фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами. Вірусом імунодефіциту можна заразитись і через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.
ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. 
СНІД – це самознищення людства. Здоровий спосіб життя – запорука профілактики СНІДу.


Їм у віках судилося безсмертя


Голодомор 1932-1933 років займає в історії нашого народу особливе місце. Про це свідчить і кількість жертв, і той факт, що ця тема була закритою для нашого народу протягом багатьох років. Скорботна річниця трагедії українського народу і сьогодні викликає біль у серцях і душах людей. Мільйони селян, дорослих і дітей померли в страшні роки рукотворного голодомору.  Пік прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, майже 25 000 – щодня…  Жахливі цифри. Страшно слухати та читати розповіді очевидців того лихоліття.
 Можна засекретити архіви, можна замести сліди злочинів, можна, навіть, неодноразово переписати історію. Але, що робити з людською пам’яттю. Її знищити не можна. Вклонімося ж праху замучених, відомим і безіменним жертвам голодомору.
 «Сльоза гірка, як полини квітневі, і воля наша – від порога й трохи…Чи хоч колись прозріємо, збагнемо страшні уроки нашої епохи?» (Наталка Поклад)





Світлішає на світі, коли радіють діти


20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а через 30 років, 20 листопада 1989-го - Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

 Кожна дитина, з’явившись на цьому світі, сповіщає про своє народження і відразу ж має право на життя, право на розвиток, повагу до себе, право на власність. З кожним роком діти змінюються, розвиваються і, відповідно, у них з’являються все нові й нові права, а поруч з ними обов’язки та відповідальність. 
Питання виховання та захисту підростаючого покоління завжди є й будуть актуальними, адже саме діти є гарантами самозбереження, здоров’я і поступу нації.
Від ставлення до дітей, розуміння їхніх потреб, інтересів, проблем та стану охорони дитинства залежить доля кожної дитини й розвиток суспільства в цілому.


Покладання квітів до дня гідності та свободи 

  

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно приурочене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

 Українці в чергове довели, що здатні згуртуватися навколо великої мети – свободи і незалежності.

 Сьогодні кожна людина, яка вважає себе справжнім українцем, у своїх молитвах згадує тих, хто віддав за нас найцінніше – життя.

  Напередодні Дня Гідності та Свободи працівники відділу культури  КГСМС віддали  шану пам’яті героям,  які віддали життя заради України і її свободи покладанням квіти біля погруддя Тараса Шевченка.

Свобода та гідність варта того, щоб за неї боротися!


Вчимося жити поруч


«Не все те неправильне, що тобі незрозуміле»
                                                                         Григорій Сковорода

     16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО на 28-ій сесії Генеральної конференції прийняли одностайно «Декларацію принципів толерантності». У цьому документі розглянуто основні принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому товаристві.  
 Що означає слово «толерантність»?  Перш за все, це терпиме ставлення до іншого, несхожого на тебе, прийняття іншої людини, інших думок і поглядів. 
 Коротко,  визначення «толерантності» можна сформулювати так: допомогти різним по світогляду, несхожим один на  одного людям жити в мирі один з одним.
«Що важливо знати про нашу неоднаковість», «Чи ти такий самий, як інші» - на ці питання ти знайдеш  відповідь в книжках, представлених на виставці Татарбунарської бібліотеки для дітей «Мистецтво бути людиною».
     «Сила людей – у багатогранності, в рівних можливостях, у взаємоповазі та взаємодопомозі. Саме тому світ навколо нас такий розмаїтий».


В океані рідної мови



    9 листопада в нашій країні відзначають День української писемності та мови.  Свято було встановлене 6 листопада 1997 року, а  відзначають його  у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
   Нестор-Літописець був ченцем Києво-Печерського монастиря, першим давньоруським  письменником і літописцем, послідовником творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. 
   Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".
    Протягом століть українська мова та її носії зазнавали гонінь і заборон з боку різних держав, в залежності від того, під чиєю владою була Україна. На даний момент українська мова має статус державної. 
 Пропонуємо вам перевірити свої знання з української   мови та взяти участь в онлайн-вікторині     



Твій друг- дорожній рух



Проблема безпеки на дорогах сьогодні надзвичайно актуальна. За останні роки постійно збільшується число жертв дорожньо-транспортних подій. Практично у всіх країнах світу ця проблема стала однією з найважливіших.
В рамках до Десятиліття дій за безпеку дорожнього руху бібліотека для дітей провела цикл заходів: виставка-роздум «Правила дорожні –не слова порожні» та бібліофорсаж «Авто не може вмить загальмувати,про це всім пішоходам треба знати».
Життя людини має дуже велику цінність. Незнання або невміння дотримуватися певних правил поведінки на дорозі, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я, а й життя. Безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.


Цей загадковий підводний світ



  У світі в останній день жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря.
  Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря. 


 У морі мешкає більше 2,5 тис. видів тварин і риб. Рослинний світ моря представлений більш ніж 270 видами багатоклітинних зелених, червоних і бурих донних водоростей, фітопланктон включає не менше 600 видів. 
Міжнародний день Чорного моря святкують 31 жовтня. Головна теза і тема цього дня - екологія чорноморського басейну і її збереження. У цей день  користувачі інтернету бібліотеки для дітей  мали змогу зануритись у загадковий підводний світ Чорного моря.
  Чорне море - одне з унікальних морських водойм нашої планети і велика природна спадщина. Знищити його природу легко, відновити - неможливо! Тому головна теза і тема цього дня – екологія чорноморського басейну і її збереження.




Тих днів в пам’яті не стерти і сьогодні



  Сьогодні, 28 жовтня Україна відзначає важливу дату у своїй історії — День визволення від фашистських загарбників, національне свято, пов'язане з вигнанням військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

  Ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім учасникам Другої світової війни. Уславлюємо тих, хто в тилу ворога самовідданою працею наближав їх розгром та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.
  Бажаємо всім добра, здоров’я та мирного неба!


Ми – роду козацького діти


   
 День українського козацтва  співпадає зі святом Покрови . З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. 

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
   До Дня українського козацтва , що відзначається в Україні 14 жовтня працівники районної бібліотеки  для дітей організували і провели цикл заходів: книжкова виставка  «Ми- роду  козацького діти»,відеоогляд видань «Славні гетьмани України» та мультимедійна презентація «У пошуках омріяної України».  Про те, хто такі запорожці, про державну діяльність українських вояків,  походи,  про життя  та побут козаків на Січі, про славні  звичаї, традиції та легенди  можна дізнатися зі сторінок  історичної,  художньої та довідкової  літератури. Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.                   
     Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.


Віртуальні зустрічі



Друзі, безумовно, карантин вніс свої корективи і в нашу бібліотечну діяльність. Замість традиційних відряджень до районних бібліотек з метою надання методичної допомоги, ми перейшли на віртуальні зустрічі. 

Так, сьогодні, у нас відбулося приємне та корисне онлайн - спілкування з колегами Татарбунарської районної бібліотеки.
Під час зустрічі ми ділилися досвідом роботи, давали поради щодо  обслуговування користувачів під час карантинних обмежень та обговорювали плани на майбутнє. Сподіваємося, що все задумане втілимо в роботу!



Пам'ятна дошка



2 жовтня в Трапівському НВК, відбулось урочисте відкриття пам’ятної дошки поетесі, яка прославила наш бесарабський край, - Галині Пантеліівні Лисій.
  Щиро вдячний всім, хто відгукнувся на запрошення та прибув до нас на цю подію. А також моїй команді  та  однодумцям, які допомогли втілити цю ідею у життя. 
  Зворушений виступами наших дітей, талановитих маленьких трапівців, які зуміли нагадати мудрі думки великої поетеси; пишаюся кожним, хто вклав свою душу в цей захід.



Професійне свято



Працівники Татарбунарської ЦРБ щиро дякують меру міста Глущенко Андрію Петровичу за привітання в наше професійне свято. До речі, ці привітання ми отримуємо кожного року. Особливим подарунком стала фото книга «Татарбунари» з пейзажами нашого рідного міста, вона посяде гідне місце на поличках нашої бібліотеки. А також за фліпчарт, який ми будемо використовувати на наших семінарах, тренінгах для бібліотечних працівників та на заходах для користувачів бібліотеки.  



Ці привітання – свідчення небайдужого ставлення до проблем бібліотеки в нашому місті і розуміння непересічної важливості культури взагалі. Разом з подякою висловлюємо надію, що і в майбутньому місцева влада ще не раз буде підтримувати та допомагати нам у вирішенні невідкладних проблем бібліотеки.


Зустріч з бібліотекарями


30 вересня керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко побував на святковому зібранні бібліотечних працівників району, давніми та надійними партнерами Центру,  і поздоровив їх з професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек і вручив Подяки та подарунки. Зі святом вас, шановні друзі!


Всеукраїнський день бібліотек



Колектив бібліотекарів Татарбунарської центральної районної бібліотеки вітає всіх працівників бібліотечної галузі з Всеукраїнським днем бібліотек!



Країна, якої немає на карті



Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек до районної бібліотеки для дітей на екскурсію завітали учні 6-Г класу Татарбунарської школи-гімназії. У світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які підготували інформкоктейль «Країна, якої немає на карті». Впродовж заходу наші користувачі поділилися своїми знаннями та дізналися про роль і значення бібліотеки в житті людини, переглянули мультимедійну презентацію  «Унікальні бібліотеки світу». Адже, книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди.


Герої тривожних світанків



Партизанський рух правомірно називають другим фронтом. Адже без взаємодії передової та тилу не було б перемоги над нацистами під час Другої світової війни. Дії партизанських загонів та підпільних організацій нанесли значні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, тим самим здійснивши неоціненний внесок у наближення Перемоги.



Ті, що повстали…



В цьому році виконується 96 річниця Татарбунарського повстання, яке розпочали селяни півдня Бессарабії в 1924 році. Тоді в селі Татарбунари 16 вересня піднялося наймаштабніше  народне повстання проти окупаційної влади Румунії. Тисячі селян, батраків та майстрів повстали тут за правду й волю. 
  З документальними матеріалами та публікаціями про ті події можна ознайомитись із газет та  книг, які розкриті на книжковій виставці в медіа – залі районної бібліотеки.


Мапа бібліотечного досвіду: цікаві проєкти на замітку



В сучасному потоці інформації, коли відкриваються можливості для кожної сфери діяльності, бібліотеки теж не залишаються осторонь. Бібліотекарі нашого району повсякчас намагаються долучатися до різноманітних цікавинок в бібліотечному світі і упроваджують їх для своїх користувачів. В цьому їм допомагають провідні спеціалісти з Татарбунарської центральної районної бібліотеки. 8-го вересня в медіазалі Татарбунарської ЦРБ було проведено день професійного спілкування «Мапа бібліотечного досвіду: цікаві проєкти на замітку», до якого долучилися майже всі бібліотечні працівники району.

На початку семінару-практикуму з вступним словом виступила т.в.о. директора Татарбунарської ЦРБ Фадіна Л. Б. та ознайомила учасників заходу з рекомендаціями  від міністерства охорони здоров’я України про те як вберегтися від KOVID19 та в якому режимі повинні працювати бібліотеки.  
Основним питанням зустрічі стало «Мапа бібліотечного досвіду: цікаві проєкти на замітку». Провідний методист Мукієнко О. В. підготувала ряд цікавих ідей для впровадження їх у бібліотеках району з реальним досвідом різноманітних бібліотек України. Бібліотекарі активно долучилися до обговорення кожного з запропонованих проєктів та можливого їх залучення у своїй бібліотеці. Особливо бібліотечних працівників зацікавила «Кімната сімейного читання», яка залучає до бібліотеки різноманітні верстви населення. Це і молоді матусі та татусі, що хочуть дошкільнятам просто почитати цікаві книги, що в майбутньому можуть стати повноцінними користувачами бібліотеки. Це і дідусі з бабусями, для яких іноді навіть можуть книги читати їхні онуки. Цей проєкт залучає й творчу молодь, яка може реалізувати свої різноманітні таланти чи то з оформлення книжкових виставок у бібліотеці, чи театралізувати  улюблену книгу та ін.. Також за допомогою ресурсів бібліотеки є можливість вивчати мови, що неодноразово рекламувала й Татарбунарська ЦРБ. Бібліотеки наразі є й центрами освіти, адже за умови відкриття в бібліотеках вільного доступу до Інтернету у користувачів бібліотеки є можливість навчатися на безлічі безкоштовних навчальних онлайн-платформах. Одна з них «Цифрова освіта» https://osvita.diia.gov.ua/. Українська бібліотечна асоціація з січня 2020 року являється партнером проєкту Міністерства цифрових трансформацій України «Дія. Цифрова освіта», що є складовою національного проєкту «Дія», за яким передбачається створення онлайн-сервісів державних послуг задля побудови «Держави у смартфоні».
Кожна бібліотека може долучатися до національного проєкту «Дія. Цифрова освіта». Користувачі бібліотек з допомогою бібліотекарів зможуть безкоштовно пройти навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.
Можливостей у сучасної бібліотеки дуже багато як для працівників бібліотек так і для її користувачів. І тому наразі є дуже важливим збереження бібліотечної інституції та покращення матеріально-технічного стану бібліотек взагалі. В подальшому місцеві громади за умови розвитку бібліотек зможуть використовувати всі ресурси та можливості бібліотек для розвитку молоді, навчанню нових навичок у старшого покоління, виховуванню у дітей  культури читання, проведенні різноманітних заходів та ін..


Фасилітація конфліктів у громадах



07 вересня 2020 року в місті Татарбунари, а саме в медіа – центрі Татарбунарської центральної районної бібліотеки пройшов  перший тренінг в рамках навчально-практичної програми «Фасилітація конфліктів в громадах».
    Метою практичного навчання є початкова підготовка фасилітаторів можливих конфліктів в громадах, які зможуть допомогти людям мирно й ефективно взаємодіяти з іншими за для розвитку своїх громад. 
     Тренінг провела Світлана Гудь, медіаторка Громадського центру правосуддя, керівниця Регіонального аналітичного центру (м. Ізмаїл).
      Діяльність центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як мульти - функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».




До бібліотеки - на День знань



1 вересня - День знань важливе свято для кожного школяра. Цього року учні 2 класів Татарбунарської ЗОШ ім. В.З. Тура на свій перший урок завітали до бібліотеки. 
   Бібліотечні уроки пройшли під гаслом "Щасливе дитинство моє". Діти розповідали, як вони провели літо, де відпочивали, які книжки прочитали. Бібліотекарі в свою чергу представили книгу Памели Треверс "Мері Поппінс від А до Я". Кульмінацією свята була поява самої Мері Поппінс. Чарівниця "прилетіла" на парасольці та принесла з собою багато ігор і розваг. 
    Очі дітей світилися від радості та щастя, адже вони поринули в справжню казку. Вчителі привітали учнів з початком навчального року та побажали успіхів  у навчанні.


З Днем Міста!


   

      

Спогади свята минулого року.

СВЯТКУЄМО ДЕНЬ МІСТА !
Як  гарно!  Як святково!  Дітям на радість!
Районна бібліотека для дітей прийняла активну участь в міському пікніку, який організував Будинок дитячої та юнацької творчості.


Рідна і єдина барвиста Україна



  Цього року минає 29 років відтоді, як Верховна Рада України на позачерговій сесії 24 серпня ухвалила історичний документ виняткового значення для долі Українського народу Акт проголошення незалежності України, яким проголошено незалежність України та створення самостійної держави. Ця подія ознаменувала появу на політичній карті світу нової держави – України.
  Здобуття незалежності нашої країни є великою заслугою багатьох поколінь українців, які здолали складний і довготривалий шлях, віддавали свої прагнення задля досягнення одвічної мрії незалежності, самостійності, єдності, державності.
Напередодні Дня Незалежності України в Татарбунарській бібліотеці для дітей відкрито книжкову виставку «Моя Україна незалежна і вільна».


Фантастичні хроніки Рея Бредбері


22 серпня виповнюється 100 років від дня народження одного з найвизначніших письменників 20 століття Рея Бредбері. За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п'єси, а також кіносценарії, вірші,статті. 
    Писати перші оповідання почав в 12 років та твердо вирішив, що стане письменником. 
    "Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. 3 дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку" , - так він написав у своїй автобіографії.
    З дружиною Рей познайомився у книгарні. Вони прожили разом 56 років та виховали чотирьох доньок.
    В одному з інтерв’ю Бредбері зізнався, що його заповітною мрією є подорож на Марс, і навіть жартома просив поховати його там в банці з-під капустяного супу.
    Твори Бредбері сповнені оптимізмом та вірою в людство. Вони демонструють проблеми, які людям необхідно подолати, щоб рухатися в світле майбутнє. В цьому їх найбільша цінність для читача. 


Щедрий Спас прийшов до нас 




    «Прийшов Спас бери рукавиці про запас» або «Прийшов Спас пішло літо від нас» — саме так говорять про Спас — свято, з яким пов'язане закінчення літа. Залежно від часу визрівання плодів Спас справляють тричі. 
    Перший Спас — мокрий, або Маковія 14 серпня. У цей день у церквах святять воду, квіти й мак, печуть «шулики» коржі з маком та медом. А ще — це давнє козацьке свято. У Києві цього дня раніш приходили святити воду на Дніпро, і чоловіки були у козацькому одязі.
   Другий Великий (Преображення Господнє), або яблучний Спас, припадає на 19 серпня. У цей день святять яблука, груші, мед і ужинкові вінки.
     За біблейською легендою, у цей день Ісус Христос разом зі своїми учнями піднявся на маківку гори. Посеред ночі довкола зненацька осяйнуло дивовижне видовище — їхній учитель у блаженному освітленні здіймався на небеса. Присутнім начебто почувся Всевишній голос, що Ісус є
намісником Бога на землі. Саме це і переконало їх у надприродній місії Христа — він мовби об'єднував земні й небесні начала. Звідси й назва свята Преображення Господнє.
  Ввечері напередодні Спаса родина бралася за найвідповідальнішу роботу свічникарство.
    З особливою урочистістю готували «Трійцю». Для неї спеціально виготовляли триралий підсвічник, оздоблений вишуканим різьбленням та інкрустацією. Він мав бути в кожній родині як оберіг од всіляких бід та напастей. Вважається, що назва свічки «Трійця» символізує Богоотця, Богосина та Богодуха святого.
   Повернувшись із церкви, господар з «Трійцею» обходив пасіку й запрошував родину розговiтися. Спасівський обід
готували переважно з борошняних та овочевих страв і охолодженої риби. Спочатку їли яблука та мед, запиваючи
виноградним або ж яблуневим вином «щоб садовина родила», а потім вживали інші страви.



День хрещення Київської Русі



     Вітаємо  всіх  із Днем хрещення Київської Русі-України!


Це свято відзначається  у день Святого Володимира – одного із засновників і покровителів нашої державності. Як свідчить історія, християнська духовність була головним чинником збереження нашого народу. 

Бажаємо вам щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, щастя, здоров'я, мира та злагоди у ваших родинах.




«Як створити в громаді дружнє для дітей правосуддя?»




Сьогодні в медіацентрі Татарбунарської бібліотеки відбулася перша частина тренінгу  «Як створити в громаді дружнє для дітей правосуддя?»



Адвокатка Юлія Лісова розповіла про процесуальні права неповнолітніх, про специфіку нетравматичної роботи з дітьми та про цікаві кейси в нашій країні , які використовують практику правосуддя, дружнього до дітей. 

В завтра відбудеться ще одна зустріч, на якій обговоримо особливості  створенння «зеленої кімнати» - комфортного простору для нетравматичної роботи з неповнолітніми.



Від зернини до витворів мистецтва




Всесвітній день шоколаду, або ж World Chocolate Day відзначається  щорічно 11 липня, отож  завтра у ласунів  буде  зайвий  привід  посмакувати  та  відсвяткувати.

   

Вважають, що першими почали  робити  шоколад  ацтеки,  які  відкрили  какао-боби приблизно у 600 році до н. е. Майя та ацтеки культивували какао-дерево й готували з його бобів напій «чоколатль», щоб відновити сили та енергію. До розмолотих бобів какао вони додавали  жагучий  перець  чилі  та мед. Вважали, що це напій богів.


В Іспанії у XVI столітті гарячий шоколад (без перцю й  меду, але з корицею та цукром) вважали шляхетним напоєм аристократів. 

У звичному нам вигляді, як плитка, шоколад  почали  випускати  в  XIX столітті. Його вважали корисним продуктом, що покращує настрій і швидко втамовує голод. Також припускають, що шоколад має здатність уповільнювати процеси старіння.

Як свято, Всесвітній  день шоколаду,  почали відзначати  у Франції  в 1995 році.  Цей  «солодкий»  день  швидко набув популярності  і  був підтриманий в Німеччині, Італії, Швейцарії та, зокрема, і в Україні.  В  нашій  країні  побачити  незвичайні  мистецькі  шоколадні вироби  можна в трьох постійних музеях шоколаду  у Львові, в Тростянці та в Одесі.



З Днем родини!




    Татарбунарська центральна  районна бібліотека щиро вітає всіх із Днем родини!

     Родина — найбільший скарб і найвища людська цінність. Вона дає любов  та підтримку, дарує щастя материнства і батьківства, формує характер та життєві орієнтири.
Українці споконвіків славилися міцним родинним устроєм, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері, гостинністю і працелюбністю.
    Бажаємо кожній родині щасливої долі, міцного здоров'я, добробуту, благополуччя, миру, злагоди та любові. Нехай будуть щасливими і вдячними ваші діти, а буденні клопоти завжди радісними і приємними. Хай щирістю сяють  ваші очі, мир і спокій поселяться у ваших душах! А вдома завжди на вас чекають щирі і люблячі люди!




Декларація про державний суверенітет України




6 липня  2020 року Україна відзначає 30 років проголошення Декларації про державний суверенітет України.

Декларацією Верховна Рада УРСР проголосила суверенітет України, вона являє собою верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. Документ став важливим кроком українського народу на шляху до самостійного політичного й економічного розвитку.

Базові положення Декларації стали основою законодавчих актів державного значення – Конституції та законів України. Було розпочато сучасний конституційний процес.

Ухвалення цього документа стало ключовим кроком для відновлення історичної справедливості, відродження української державності як втілення ідеї соборності українського народу та його земель. Це стало початком, своєрідною точкою відліку відновлення державної незалежності України загалом. Документ створив правові передумови для ухвалення 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України.



Свято юності – День молоді!





28 червня  українці відзначають не тільки День конституції, а ще й День молоді. Це свято юності, літа і позитиву.

Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Тож, це гарна нагода для нас ,працівників бібліотеки, привітати всіх юнаків і дівчат, а також людей, хто молодий душею з цим святом, з Днем молоді. 

Вірте в свої сили! Творіть! Знайте: молодість – не вік, а стан душі. Залишайтесь завжди молодими!



Конституція - фундамент правової держави





День Конституції – одне із головних державних свят України. Адже Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.

Україна може похвалитися багатовіковою історією конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще в початку XVIII століття – в 1710 році. Документ встановлював права та обов'язки членів Війська запорізького, і за оцінками істориків, став однією з перших європейських конституцій Нового часу. В силу конституція Орлика, однак, так і не вступила.

У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.


З Днем захисту дітей!



Нехай наші діти якомога довше залишаються дітьми.
Безтурботними, веселими, радісними. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здоровою і оточеною турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, а кожен новий день — добрим і цікавим. А батькам бажаємо терпіння, доброти і ніжності. Не забувайте, що саме ви відповідаєте за щасливе і безпечне дитинство дітлахів!



День боротьби за права кримськотатарського народу





18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, 

 відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. З 2014 року цей день в Україні також визначено як День боротьби за права кримськотатарського народу. 

   Один з найбільших злочинів радянського режиму – Депортація кримських татар сталася 18-20 травня 1944-го року. Увесь кримськотатарський  народ  радянська  влада  звинуватила  у співпраці  з  нацистською  Німеччиною  під  час Другої світової війни. Переселенню піддалися  всі - старі, жінки, діти, цілі родини (під час головної хвилі депортації  було виселено 180 014 осіб).

      В медіа - залі Татарбунарської районної бібліотеки протягом 18 - 20 травня діятиме книжкова виставка-викладка на якій представлені матеріали, які розповідають про найбільшу трагедію в історії кримськотатарського народу.




День Європи




З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
 З метою пропагування знань про Європу на базі Татарбунарської центральної районної бібліотеки оформлені книжкові виставки: "Європейська панорама" та "Знайомтесь книги європейських авторів".

  Усім охочим дізнатись більше про історичні події та сьогоденні реалії в Європі пропонуємо відвідати районну бібліотеку, де Ви отримаєте потрібну інформацію та цікаву книгу.



Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана




Вишита сорочка  завжди була важливою складовою життя українця. Вишиванка була ознакою народу, частиною культури та самосвідомості. Здавна українці з пошаною ставилися до вишиваної сорочки, приписували їй чарівну силу.  Уміння серцем відчувати навколишню красу і відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері і бабусі. 

Вишивка в Україні  -  світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, розповідь про почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.


Бібліотек@!




Шановні користувачі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, ми раді Вам повідомити, що з 12 травня ми  працюємо згідно графіку роботи з врахуванням всіх карантинних норм. Чекаємо на Вас!





Зі сплаву мертвих і живих писалась Перемога




9 травня  -  День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не зітреться з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу.





Дитячих книг забагато не буває!



"Дитячих книг забагато не буває!" - це девіз не лише книголюбів та батьків, а й видавців. Бачили, скільки новинок вони підготували ? Ми пропонуємо огляд нових надходжень в Татарбунарську бібліотеку для дітей.








Увага! Шановні наші користувачі!





Під час карантину Татарбунарська централізована бібліотечна система отримала та обробила 1662 екземплярів книг у рамках державної програми «Українська книга». Хочеться зазначити, що фонд центральної районної бібліотеки поповнився більш ніж на 400 нових надходжень. Серед одержаних книжок багато підліткової, науково-популярної, художньої літератури, а також твори сучасних українських авторів та перекладні видання, усі вони чекають на свого читача.

Районна бібліотека дуже сумує за своїми відвідувачами, та з нетерпінням чекає закінчення карантину.






Семінар – практикум




18 квітня в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбувся семінар – практикум для бібліотечних фахівців Тузлівської та Лиманської ОТГ Татарбунарського району. Формування бібліотечного фонду — це сукупність цілого ряду процесів, спрямованих на створення та розвиток бібліотеки, тому темою сьогоднішнього семінару стала організація роботи бібліотек з фондами в умовах децентралізації. Провідний бібліотекар відділу комплектування Ющенко Валентина Іванівна ознайомила працівників бібліотек ОТГ з послідовністю дій при придбанні та оформленні літератури, замовленні та оформленні періодичних та електронних видань, з правилами списання загубленої, зношеної, застарілої літератури. 

Також на семінарі обговорювались питання регіонального соціологічного дослідження «Презентуємо своє читання, або Що читають бібліотекарі як керівники юнацького читання» та всеукраїнського соціологічного дослідження «Бібліотека і громада: рух назустріч».

Як зробити сільські бібліотеки престижними , щоб вони стали центром культурного життя громади? – це стало одним із ключових завдань ВКіОЛ та методичного відділів центральної районної бібліотеки.


Великодні барви




Великдень — дуже велике і шановане свято у християнській релігії. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень. Великдень українці завжди святкували радісно, піднесено. Готувалися до нього заздалегідь. Упродовж тижня наводили лад у господарстві: прибирали, мазали хати, розмальовували стіни зсередини, інколи й знадвору. Прикрашали покуть, вивішували найкращі рушники.



Посадивши паску в піч, господині витирали дітям обличчя, примовляючи: «Абис такий величний, як хліб пшеничний», «Абис така велична, як паска пшенична».

Окрім паски, своєрідним символом свята було яйце: писанка, крашанка, мальованка. Найпоширенішим способом приготування крашанок донині залишається варіння яйця у лушпинні цибулі. Ще застосовували червоні, сині, рожеві та зелені фарби.

У нашому сучасному житті з усього розмаїття народних звичаїв нам залишилося небагато. Із них найліпше ми знаємо, чи думаємо, що знаємо про пасхальні яйця та про паски. А що ми насправді знаємо? Які легенді, перекази? Можливо звернутися з питанням до книг по народознавству?До Великодніх свят у Татарбунарській центральній районній бібліотеці оформлено тематичну полицю «Великдень», на якій представлені книги, з яких можна дізнатися про історію виникнення свята; що потрібно покласти у великодній кошик та смачні рецепти приготування святкових страв. Виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Зі Святом Пасхи!» радує усіх користувачів бібліотеки барвистими кольорами експонатів. Великодні кошики притягують до себе погляди відвідувачів, імпровізована зелена галявина створює весняний настрій, але родзинкою виставки є декоровані страусині яйця. Одне прикрашене за допомогою різьби – карвінгу по яєчній шкаралупі з візерунком «безкінечник», друге - декоративним розписом фарб.


Великдень завжди асоціюється з писанкою. Напередодні пасхальних свят бібліотекарі підготували відвідувачам справжній великодній подарунок, провели майстер-клас з писанкарства «Писанка своїми руками». Художник бібліотеки Устименко В.І. наглядно показав відвідувачам, як можна розмалювати яйце за допомогою фарб, створюючи різні яскраві візерунки.

Великдень – велике та світле свято, це зустрічі в родинному колі, серед друзів. Нехай це величне свято наповнить ваші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро.




Найкращі сучасні українські дитячі письменники


Андрій Кокотюха



Дитячі детективи - тема не менш серйозна, ніж детективи дорослі. Про це прекрасно знає Андрій Кокотюха - титулований автор великої кількості книг для дорослих, який подарував нас також і прекрасні дитячі книги. Андрій спеціалізується на детективних сюжетах, втім прекрасно себе почуває і в інших жанрах.
Писати Кокотюха почав рано - років у 7, він бездоганно володіє українською мовою в своїх творах, повних пригод і загадок. Мріяв стати бібліотекарем. Його книги для дітей можна купити в Україні в прекрасному оформленні видавництва "Абабагаламага". А "Кіндербук" рекомендує купити дитячу книгу українською мовою "Гімназист и Чорна Рука" - вона буде цікава дітям і підліткам від 6 до 13 років.
Серія книг "Таємниця козацького скарбу", "Таємниця зміїної голови" і "Таємниця підводного човни" заслужили любов і незмінний інтерес з боку юних українських читачів.






Масляниця 


Масляна, масляна
Масличком помащена
Приходь раненько
Зустрінемо тебе добренько
Вареничком, сиром, масельцем
Та рум'яненьким млинцем.



У неділю, 1 березня, чудового весняного дня у медіа – залі районної бібліотеки усіх запрошених гостей літературно – музичної вітальні зустрічав щедро накритий стіл зі стравами, що традиційно готуються у дні Масляного тижня. … По - домашньому гордо на столі виблискували самовари, в чашках не встигав охолонути запашний чай, весело підморгували присутнім в'язки бубликів, пухнасті млинці чекали щоб їх хтось скоштував...Творча, святкова, гамірна та весела атмосфера витала навколо присутніх на заході, тому, що ми татарбунарці, народ волелюбний, працьовитий, співучий й вміємо шанувати народні традиції. Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає напекти та з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Присутні на вечорі господині одна поперед одної ділилися секретами власної кулінарі, а саме, як приготувати смачні млинці та вареники, які сковорідки найкращі для випікання такої смакоти, яка начинка для вареників готується саме у цей тиждень. А саме головне кожен з присутніх мав змогу пригостити одне одного різними наїдками власного приготування.


Протягом заходу гості отримали цікаву та пізнавальну інформацію про історію та традиції святкування Масляного тижня. Ведучі заходу розповіли, що символізує кожен день м`ясопуста та як в Україні святкують Масляну. Згадували народні ритуали та традиції, розповідали вірші та гуморески, відгадували загадки. Хочеться сказати, що наше свято не обійшлося і без пісень, і коли голосисті жіночки заспівали, стало усім зрозуміло, що сила пісні – невичерпна. Здавалося, що всю щедрість землі, всю красу весни, ніжність і ласку людської душі, весь високий і гордий політ думки розкриває та передає саме пісня.


Свято Масляни у бібліотеці пройшло з жартами та добрим гумором, учасники дійства отримали задоволення та позитивні емоції. Тож хочеться зазначити, що масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям, внукам та правнукам.





«Татарбунарські амазонки»


День минув недаремно. Сьогодні в медіа-центрі обговорювали програму самооборони «Татарбунарські амазонки». До розмови долучилися заступник голови ГО «Комітет виборців України» Ігор Бринош, керівник Координаційного Офісу безпеки Леонід Семенеко, тренер спортивного клубу «Skif» Вадим Короленко, заступник начальника Татарбунарського відділення поліції Олександр Мукієнко, головний спеціаліст Татарбунарського бюро БВПД Інга Дмитрієва , учасниці програми Гнєзділова Ангеліна, Самойлова Аріанна, Анна Хітрова та інші.


Під час заходу Вадим Короленко закцентував увагу на тому , що молодь повинна більше часу приділяти для занять фізичною підготовкою, освоювати навики самозахисту, розвивати у собі вміння передбачити небезпечну ситуацію та уникнути її, а також працювати над вдосконаленням себе як особистості.


Така його позиція задала тепм для обговорень. Як результат учасники заходу одностайно підтримали те, що потрібно й надалі сприяти розвитку безпечного середовища.


Програма самооборони «Татарбунарські амазонки» націлена саме на таку позицію. Головна її мета - гуртувати жінок та дівчат, навчити їх протистояти будь-якому виду насильства, бути впевненими у собі, досягати успіху та не мовчати, коли їх права порушуються.

Ми на правильному безпечному шляху.






«Там, де звучить рідна мова»


Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної різноманітності. Мова являється духовним скарбом нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях, це те що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.


20 лютого, з нагоди цього свята працівники районної бібліотеки разом з юнаками ПТАУ здійснили невеликий екскурс в історію української мови, з переглядом відео стрічки «Цікаві факти про українську мову». Біля книжкової виставки «Час читати українською мовою», на якій представлено видання української культури мови й мовлення, ознайомили учнів з довідково- інформаціонним фондом нашої бібліотеки. А потім? А потім вся увага була прикута до перемоги в конкурсах та вікторинах. Розділившись на дві команди “ Мовознавці” і “Літературознавці” , гравці змагалися за звання кращого знавця рідної мови. Велике захоплення в учасників заходу викликали конкурси: “Словникова скриня”, ”Продовж прислів’я”, “Допиши вірш”, «Скоромовки» та ін.. Під час конкурсних завдань учні виявили кмітливість та гарні знання рідної мови. У нашому інтелектуальному змаганні премогла звичайно ж дружба. Захід пройшов цікаво та динамічно, а головне – звучала щира, рідна, барвиста українська мова у віршах, імпровізаціях та відповідях.




Хочеться зазначити, що нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.






«Небесна Сотня. Герої нашого часу»



20 лютого щорічно вшановується подвиг учасників Революції гідності та увічнення пам’яті – Героїв Небесної Сотні.

Новітні герої, Герої Небесної сотні… Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам’ять нагадуватиме про їхні відвагу, мужність і самопожертву в ім’я свободи. У списку небесних сотників – українці, вірмени, грузини, поляки, білоруси. Їх вік – від 17 до 73 років. За три місяці – з 21 листопада 2013 року до 20 лютого 2014 року Україна прожила цілу історичну епоху. Говорити на цю тему складно, особливо зі школярами, про те необхідно. Готуючись до відзначення Дня Героїв Небесної Сотні, в медіа-залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки була оформлена книжкова виставка-пам'ять під назвою «Майдан заради майбутнього» , біля якої кожен бажаючий мав можливість погортати та почитати представлені видання, які висвітлюють революційні події в сучасній Україні 2013 та 2014 роках. Фотовиставка Ельгізи Апонюк «Майдан гідності і свободи» завжди справляє неабияке враження на присутніх, адже ці кадри на світлинах передають Дух, який панував в той час на Майдані, всю палітру буремних протистоянь, які відбувались в 2013 році.

Напередодні дня вшанування Героїв Небесної Сотні, 19 лютого в медіа - залі Татарбунарської районної бібліотеки відбулась тематична зустріч «Герої серед нас» для студентів ПТАУ з учасником бойових дій в зоні подій на майдані та АТО Апанюком Тарасом.

Цього дня ми зібрались разом, щоб згадати про сумні події, які відбувались на Майдані в серці України, згадати як гинули її найкращі сини та доньки віддавши своє життя за вільну Батьківщину. Учасники заходу у глибокій скорботі низько схилили голови перед пам'яттю Героїв Небесної Сотні. Також бібліотекарі продемонстрували присутнім документальні відеоматеріали «Небесна Сотня: поіменно», «Події Євромайдану 2013-2014 років» та інші.

Самим важливим в заході було те, що юнаки мали можливість поспілкуватись з безпосереднім учасником подій Революції Гідності. Бібліотекарі та присутня молодь з почуттям гордості вслуховувались в кожне слово з розповіді Тараса. Під час бесіди учні дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції. Розповідаючи про різні ситуації й обставини протистоянь на Майдані, Тарас зауважував одне: добре усвідомлював смертельну небезпеку, але й відсиджуватись у гуртожитку не міг.

Ці трагічні дні боротьби на Майдані були переломними, і на жаль, не останніми в новітній історії України. Війна, яка розпочалась тоді, триває і досі. Багато Героїв стало до лав Небесного Воїнства, захищаючи волю, незалежність і суверенітет держави сьогодні. Ми маємо зробити все, щоб їх життя не були віддані дарма. Ми всі залишилися жити на цій землі –і мусимо змінити цю країну. Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв!



Чужиною забрані долі…


День 15 лютого – це не тільки данина пам’яті загиблим, але і вираз глибокої вдячності всім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував свій інтернаціональний обов’язок на території інших держав.

13 лютого в центральній районній бібліотеці було проведено з молоддю зустріч - бесіду «Чужиною забрані долі…», на яку були запрошені ветерани Афганської війни – Вторенко Л.В. та Гетьманенко А.Ф.

Студенти ПТАУ слухали розповіді «із перших вуст», безпосередніх очевидців «афганської» війни. Багато запитань пролунало зі сторони юнаків, їх цікавило все, що стосувалося військової служби того часу, від призову до «дембелю». Наші воїни - ветерани афганської війни, розповіли присутнім про свої військові будні, в яких було все – і кров, і сльози, і справжня дружба, і товариська підтримка. Ветерани довели молоді, що слово – патріотизм – це не пусті лозунги, це справжня любов до Батьківщини і відданість Вітчизні.

Т.в.о. директора історико - краєзнавчого музею Найденова - Кіріяк І.В. ознайомила присутніх з інформацією про причини введення військ в Афганістан та участь у цій війні хлопців з Татарбунарському району. 
Наприкінці заходу бібліотекарі провели бесіду біля книжкової виставки “Ціна чужої війни”, в яку ввійшли твори художньої та документальної літератури про долю учасників тих страшних подій

Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію ще одна війна. І сьогодні ми вшановуємо пам'ять тих, хто воював в афганських ущелинах, хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. Молоді хлопці йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати, а захищати.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих, перед членами сімей загиблих. Висловлюємо глибоку подяку батькам, які виховали мужніх синів. А всім, хто пройшов через горнила жорстоких воєн, бажаємо міцного здоров’я, сили духу, родинного щастя та благополуччя. Нехай над всіма нами буде мирне небо.



«Любити — означає не дивитися один на одного, 
любити — означає дивитися в одному напрямку»
        А. де С.-Екзюпері


Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів, яке окриляє, дає сили і натхнення, радість і захоплення. Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є 14 лютого - День святого Валентина. Цього дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни. 
.


Працівники центральної районної бібліотеки підготували та провели святковий захід «LOVE IS…» для молоді Татарбунарського ПТАУ. В книгозбірні, з нагоди цього романтичного свята, вирувала гарна та затишна атмосфера, оскільки медіа –зал був прикрашений різноманітними символами кохання: сердечками, квітами з повітряних кульок та тематичною книжковою виставкою.
Хочеться зазначити, що наша молодь, вже встигла полюбити цей день, це і не дивно, адже завдяки цьому святу жартома можна зізнатися в любові тій людині, якій боязно було б сказати слова визнання у звичайній обстановці і в інший день, або ж навчитися як це зізнання можна зробити. Саме з нашої молодіжно-розважальної програми присутні дізналась про життєвий шлях святого Валентина та про традиції святкування дня закоханих в інших країнах. А далі – участь у різноманітних конкурсах. Учасники, запрошені на Свято закоханих, об’єдналися між собою в пари «закоханих» і змагалися у різних вікторинах та іграх. У такий спосіб визначали кращу пару, яка отримала заохочувальний приз.

Свято минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції та приємні маленькі дрібнички.

Бажаємо всім, щоб у житті завжди поряд була любов до матері і батька, до землі, любов одне до одного. Адже любов - це та сила, яка рухає світом і людиною.




Службі пробації-5 років



5 лютого у медіацентрі Татарбунарсокї районної бібліотеки відбулася зустріч однодумців і партнерів з працівниками Татарбунарського сектору пробації. Її керівник, Алла Мукієнко, провела презентацію діяльності служби за п'ять років від часу її створення. Захід був інформаційно насиченим, цікавим та повчальним. Присутні на ньому, а це партнери служби її волонтери та представники правоохоронних органів і прокуратури, висловили свої побажання колективу сектору з нагоди їхнього ювілею та прийняли участь у обговоренні проблем, які існують у їх діяльності. 

Такі зустрічі повинні бути періодичними, на них мають бути присутні місцеві мешканці-пересічні громадяни, адже не кожен знає чим займаються працівники служби пробації, які у них проблеми та як їм працюється. 



Від Громадського центру правосуддя, ми вітаємо наших давніх та вірних партнерів з їх ювілеєм, та бажаємо кожному працівнику здоров'я, успіхів у роботі досягнення позитивних результатів та світлого майбутнього. З ювілеєм вас, шановні друзі!






«Тенденції 2020 року. Публічні бібліотеки: ефективність та напрямки діяльність»



 в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбувся семінар для бібліотечних працівників на тему «Тенденції 2020 року. Публічні бібліотеки: ефективність та напрямки діяльність». Відкрила семінар т.в.о. директора Татарбунарської ЦБС Фадіна Л. Б., яка представила бібліотечним працівникам нового начальника відділу культури КГ СМС Татарбунарської РДА Богаченко Н. В. Семінар розпочався з приємного: завідувачку Приморської сільської бібліотеки-філії Гриценко С. В. нагороджено грамотою Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА за перемогу в обласному огляді-конкурсі «Спільна просвітницька і популяризаторська діяльність бібліотек, клубних закладів і музеїв області, як шлях патріотичного виховання» у номінації «Виховання любові до рідного краю, збереження історичної спадщини».


Потім перейшли до робочих питань, що потребували негайного розгляду. Провідний методист Мукієнко О. В. надала методичні рекомендації та консультації бібліотечним працівникам району щодо основних тенденцій в роботі бібліотек. Потім провела презентацію «План роботи бібліотек», під час якої вказала на основні помилки які допускаються при плануванні та на практиці продемонструвала як зводити таблиці річного плану роботи. Доповнення до презентації прозвучали і від провідного бібліотекаря ВК і ОЛ Ющенко В. І., яка роз'яснила колегам як працювати з таблицями плану, що стосуються основного скарбу бібліотек – книжкових фондів та фондів періодичних видань.

Звертаючи увагу на методичні рекомендації Одеської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Катаєва та координаційний план 2020 року, розповіла про основні напрямки діяльності в роботі з дітьми т.в.о. завідувачки Татарбунарської районної бібліотеки для дітей Стоянова Т.І. 

Звісно ж, що отримані поради сприятимуть покращенню роботи бібліотечних працівників району по різним напрямкам діяльності та удосконалять їхні вміння та знання.
Провідний методист Мукієнко О. В.







До дня пам'яті героїв Крут


29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

У медіа-залі Татарбунарської бібліотеки відбувся захід, приурочений цій даті «Юні оборонці Батьківщини», на якому були присутні учні ПТАУ. Бібліотекарі нагадали користувачам про сумну сторінку української історії – трагічну загибель студентського куреня та подвиг українських юнаків, який став символом патріотизму та жертовності в боротьбі за незалежну Україну.


Для запрошеної молоді було запропоновано перегляд українського історичного фільму – екшн режисера Олексія Шапарєва, «Крути 1918» який вийшов у прокат 2019 році. Стрічка була присвячена 100-річчю бою під Крутами .

Бібліотекар читального залу провела огляд тематичної книжкової виставки «Бій під Крутами», яка стала доповненням до фільму.
Наприкінці заходу бібліотекарі разом з юними користувачами бібліотеки вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.
Сьогодні, коли вирішується доля країни, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби за незалежність України.




Сила великої злуки



«Вона наш витвір, наша мрія, Соборна, вільна Україна!» - під таким гаслом до Дня Соборності України пройшов історичний хроноскоп в центральній районній бібліотеці. Присутні на заході учні Татарбунарського ПТАУ дізналися про історичне значення Дня Соборності, переглянули відео про проголошення Акту злуки, здійснили віртуальну подорож містами України, прослухали вірші відомих поетів Л.Костенко, Т.Шевченко, П.Тичини, В.Сосюри та інших.

Під час презентації тематичної книжкової виставки «Соборна духом Україна» молодь мала змогу ознайомитись з документальними матеріалами, що висвітлюють тернистий шлях України до Соборності.


Також в цей день не змогли не згадати про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківським, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Тож усі присутні взявшись за руки створили символічний, наш маленький ланцюг єдності та згуртованості, доводячи те, що боротьба українського народу за соборність своїх земель це одна із важливих сторінок життя України.









Немає коментарів:

Дописати коментар