Бібліотек@ без бар`єрів


2019 рік

 21 серпня жителі міста Татарбунари та району відзначили пам’ятну дату 100-річчя від дня народження Василя Захаровича Тура.

Працівники Татарбунарської районної бібліотеки на черговому бібліомайданчику з молоддю провели вікторину «Що ти знаєш про В.З.Тура», а також розповсюджували інформаційні листівка з висвітленням життєвого шляху видатної людини нашого краю. Багато людей нашого міста пам’ятають Василя Захаровича Тура. Він був яскравою, неординарною особистістю та істинний герой праці, який досяг великих успіхів не тільки в сільськогосподарської галузі, а й в будівництві об’єктів соціальної сфери в місті Татарбунари.











«Спас – свято щедрої землі».






Наприкінці літа, коли достигають плоди землі, коли літо зустрічається з осінню, ми святкуємо Свята Спаса.
14 серпня ми відзначаємо Перший спас, який називають Маковеєм, Спасом на воді або Медовим Спасом. Символами цього свята є мак, вода і мед.
19 серпня ми святкуємо Яблуневий Спас. Яблуко – дар природи, оповитий легендами. Це символ спокуси, здоров’я, кохання, мудрості. 
29 серпня відзначається Третій Спас Горіховий або Спас на полотні. Народна приказка з легким сумом говорить: «Прийшов Спас – пішло літо від нас». Так, літо дуже швидко проминуло, але попереду ще чудові дні золотої осені, які теж дарують людині чимало радості.
Татарбунарська центральна бібліотека та бібліотека для дітей, 14 серпня під передзвін церковного Благовісту, вийшли на бібліомайданчик в центр міста. Працівники бібліотеки оформили народознавчу виставку «Три серпневих Спаса», на столах – композиції зі смаколиків. Очі розбігалися від щедрого розмаїття дарів літа. А також букети цілющих трав – оберегів. 
Бібліотекарі з захопленням розповідали про звичаї та традиції цих свят. Було надзвичайно цікаво! Особливо для не байдужої дітвори: їм надали можливість самим взяти участь у виготовленні виробів з природного матеріалу. 

Українські народні й православні свята – найщедріший ґрунт для збереження й популяризації наших прадідівських звичаїв та обрядів. Не забути, зберегти, передати онукам-правнукам, прищепити і їм святу синівську любов до Отчого краю. Що може бути більш важливим і нагальним? Це свято символізує прихід осені і зміни, що відбуваються в природі.




«УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО ПРОСИТЬСЯ ДО ТЕБЕ...»


Роль книги в житті людини важко переоцінити. Найбільш поширеним різновидом дозвілля громадян є перегляд телевізійних передач. Друге та третє місця за популярністю поділяють читання ЗМІ та активність в соціальних мережах. На четвертому місці – слухання радіо. І лише на п’ятому місці – читання книжок. Зміни, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в художній літературі, яка реагує на нові ситуації, запити, інтереси людей. Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії. 
Сучасна література сьогодні вирізняється розгалуженою системою різних жанрів, серед яких - соціально - психологічний роман, інтелектуальний роман, фантастика, детектив, пригодницький роман, роман - мелодрама, жіночий роман.
Отож, з метою популяризації сучасного українського художнього слова, 7 серпня в центрі міста на бібліомайданчику під гаслом «Бібліотек@ без бар’єрів», працівники Татарбунарської центральної районної бібліотеки підготували та презентували книжкову виставку «Сучасна українська література: модна, популярна, знана», де кожна зацікавлена людина могла ознайомитися з творчістю українських письменників, де представлені твори сучасних українських авторів, таких як - Оксана Забужко, Марія Матіос, Люко Дашвар, Володимир Лис, Галина Вдовиченко, Василь Шкляр, Віктор Кокотюха, Світлана Галан, Любко Дереш, Сергій Жадан, Макс Кідрук, Кузьма Скрябін та інші. 
Сьогодні ми з радістю відмічаємо, що збільшився інтерес читачів до сучасної української книги. Читачам, хто віддає перевагу читанню книжок українською мовою, задавалося питання про те, які книги сучасних авторів вони би хотіли почитати. Читачі зазначили, що їх цікавить література різних жанрів. Відповідаючи на запитання, де вони брали книжки, які прочитали протягом останнього року, відповідають, що вони їх купили, позичили у друзів, скачували з Інтернету, взяли з домашньої бібліотеки, і в бібліотеці. В літературному огляді: «Обличчя сучасної української літератури», кожен мав можливість поговорити з бібліотекарем і поділитися своїми думками, відгуком про книгу, яка сподобалася.
Українська література сьогодні існує у вільному суспільстві, де кожен може писати і читати те, що йому подобається. В хвилинках читання: «Люби рідне!Читай українське» прочитавши цікавий альманах, далі обмірковуєш кожне слово, розкладаєш на полички думку автора, а потім складаєш в одне, так краще розуміється. Ці змішані почуття, відчуває кожен, хто полюбляє проводити свій вільний час з книгою.
Хай читання стане вам щоденною особистою потребою. Кращі твори сучасної літератури – для вас. 
Запрошуємо до книжкових полиць в нашу бібліотеку.


Рабство ХХІ століття


Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна. Високий рівень безробіття та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році

В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми.

Цю глобальну проблему, центральна районна бібліотека спільно с представниками Татарбунарського бюро правової допомоги та Громадського центру правосуддя Мережі правового розвитку міста, відзначили 31 липня на бібліомайданчику під назвою «Рабство ХХІ століття». Головною метою заходу було показати усім мешканцям міста, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми, і що треба знати як себе поводити, щоб не потрапити в тенета работоргівців.
Бібліотекарями було організована книжкова викладка «Рабство ХХІ століття та його соціальні прояви», в якої були представлені книги та документальні буклети, що розкривають, пояснюють конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина. Всі бажаючі мали нагоду познайомитися із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми, а також міжнародними документами в галузі захисту прав людини.

Під час діалогу – застереження «Як не стати жертвою торгівців людьми?» мешканці міста отримували змістовну консультацію від представників правозахисту щодо протидії торгівлі людьми та як не опинитись в рабстві. Обговорювалось питання того, що работоргівля – особливо тяжкий злочин сьогодення, який за рівнем прибутковості займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Також роз'яснювали присутнім на майданчику городянам про те, що є декілька найбільш поширених форм торгівлі людьми, такі як: сексуальне рабство, примусова праця, жебрацтво, вилучення і трансплантація органів, «кіднепінг» тощо. 
Розповсюджуючи тематичні флаєра «Людина – не товар» організатори майданчика закликали усіх присутніх бути обізнаними необхідною інформацією, щоб уникнути небезпеки від торгівців людьми.

Книги, що читає весь світ



«Є два найбільших винаходи в історії людства: друкарство, що посадило нас за книги, і телебачення, що відірвало нас від них» стверджував французький критик Жорж Елгоз. Згодом, з поширенням Інтернету й телебачення відійшло на другий план, не говорячи про книги. Нажаль з усіма сучасними технологіями, комп’ютерними іграми, соціальними мережами, та іншими речами, читання книг стало не таким популярним, як це було раніше. Однак, можна стверджувати, що книги можуть бути неймовірно модними, відомими та цікавими. 
На черговому бібліомайданчику 24 липня бібліотекарі районних книгозбірень представили мешканцям та гостям міста Татарбунари книги, якими поповнилися бібліотечні фонди у 2018-2019 роках. 
Книжкова виставка «Світові бестселери», наводила на думку присутніх на майданчику городян, про те як приємно під час відпустки відкрити улюблену книгу (або зовсім нову) і просто почитати, повільно перегортаючи сторінку за сторінкою, поринаючи в чарівний світ, вигаданий для нас автором!
В наш час існує дуже великий вибір книг різних жанрів і тематики. Існує можливість експериментувати і відшукати стиль написання, який стане улюбленим. Тому під час огляду «Новинки літератури», присутні ознайомились з книгами, які поповнили наші полиці за останні два роки. Вони усі чекають на свого читача, щоб разом подорожувати в часі, знайомитися з цікавими людьми, починаючи від вигаданих супергероїв до реальних особистостей, розважатись, сміятись або плакати. Нам бібліотекарям дуже приємно, коли наш читач знаходить свою улюблену книгу, яка змінює його життя назавжди, з якої отримує інформацію для роздумів, та збагачує свій внутрішній світ.
Кожна книга є унікальною та неповторною, має свою історію, свою родзинку та шарм. За допомогою книг ми відкриваємо для себе безліч інших світів, занурюємося в інші епохи, звичаї, культуру. За допомоги мережі Інтернет ми дізнались про топ 10 самих цікавих книг. Під час бесіди з перехожими ми рекламували ці книг та запитували про книги які були прочитані в останнє, це показало нам яку літературу читають зараз та якому жанру та направленню віддають перевагу.
Хочеться зазначити, що нові засоби інформації, це дуже добре, вони в деякій мірі доповнюють книги, але замінити її, замінити спілкування з нею, її значення в житті людського суспільства вони не зможуть. Тож чекаємо на вас в наших книгозбірнях, де кожен читач різної вікової категорії з різними уподобаннями знайде для себе свою книгу!

Серцю властиво любити  ❤❤❤️







Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів, а ще - це одна з основних тем світової літератури від самого початку її існування. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. Кажуть, що про любов сказано все, але не всіма, про кохання написано багато і будуть писати про це дивне почуття завжди, поки живе людина на Землі, поки б’ється її серце, тому сьогодні 17 липня на бібліомайданчику ми доторкнулись разом з усіма присутніми до найсвітлішого людського почуття – любові.
Бібліотекарі районних бібліотек підготували та презентували книжкову виставку «Всьому початку є любов». Перегортаючи сторінки літературних творів поетів та письменників різних країн та часів, мешканці міста поринули у чарівний світ кохання та любові. Книги, які сподобались присутнім на майданчику городянам, можна було взяти почитати додому, відвідавши бібліотеки. Під час опитування «Любов - це…», кожен бажаючий мав змогу висловити письмово свою власну думку, за що отримував закладку для книги з висловами відомих людей про кохання. 
Бібліотекарями районної бібліотеки для дітей була організована несподівана зустріч з домашнім улюбленцем – таксою Джеральдом, який дарував всім дорослим та дітям свою увагу та любов. Протягом заходу всі присутні отримали цікаву і корисну інформацію про догляд за тваринами, зокрема собаками, а дітлахи мали можливість створити розмальовки на свій смак.
На нашому сьогоднішньому майданчику ніхто не залишився байдужим, усі отримали позитив, гарні емоції та нові враження.
тож, якщо до вас прийде справжнє почуття любові та кохання, оберігайте його і не знецінюйте коштовне, дякуйте небу, зорям, квітам і обставинам, що дарують вам радість, А коли виникають сумніви, то слухайте власне серце і звертайтеся до творів класиків. Нехай це світле і чарівне почуття завжди Вас окриляє, дарує вир радощів та неймовірних емоцій!



           





Мій краї частина України

Татарбунарщина... Рідна сторона... Ти дивишся на нас синню Чорного моря, тихо шепочеш листвою дерев та стеблами трав. Про що розповідаєш ти, мій рідний краю? Про минуле, славне й безславне? Про гарне майбутнє? Про світлу чи трагічну долю наших  дочок та синів? Про земляків, які залишили безцінний внесок у культурну спадщину?
Часто можна почути, що легко любити народ, важче любити якусь конкретну людину; легко любити Україну, важче любити своє місто, село, вулицю, бо кожного дня твій погляд наштовхується на ті самі речі і ти вже не бачиш краси тополі, що росте біля твого будинку, не милуєшся величним плином Чорного моря, та й дикі качечки з лебедями, які мешкають  в наший річечці  «Фонтанці» не   здаються нам вже  казковими красунями.
      Тому саме сьогодні 10 липня на нашому бібліомайданчику  ми «залишилися вдома», тут, в рідному містечку Татарбунари, разом з городянами та гостями міста  «озирнулися»  довкола, згадали  й побачили, який чудовий наш край, який дивовижно прекрасний він оточує нас навколо. Тут розкішна природа і багаті на таланти люди: письменники, художники, композитори, майстри декоративного мистецтва та багато інших.
 З творчими  виданнями  наших поетів-аматорів бібліотекарі районних бібліотек ознайомили присутніх біля викладки книг «Мій край частина України». Мистецтво наших земляків є культурним надбанням  нашої маленької батьківщини. Кожен бажаючий мав змогу погортати сторінки книг з  віршами Галини Лисої, Валентина Гресь, Анатолія  Чиханцова, Яни Бричак, Ніни  Зеленянської, Євгенія Челишева, Лідії Серман.
Їм доля подарувала талант і разом з тим поклала на їх плечі нелегкий обов’язок зробити нас ще більш людяними, навчити  співчувати один одному та вірно  мислити.  Вони виховують нас кожним своїм твором, кожною думкою, словом,  передаючи частину свого натхнення, щоб і ми здатні були творити добрі діла, підказують правильний шлях у пошуках щастя. Ми дуже горді тим, що саме на таких письменників багатий наш Бессарабський  край.  Під час бесіди «Люди, які звеличують наш край», ми згадали про наших почесних городян міста: Бориса Байлука, Михайла Плотного, Євгенія Кравченко, Катерину Кравець, Юлію Дем`яновську, Агафію Сивоконь. 
 Можна запитати:  «Хто такий Борис Максимович Байлук?» - це самодіяльний артист оригінального жанру, фотограф, кінолог, народний умілець та просто чудова і гарна людина, яка залишила після себе дивовижні вироби  мистецтва. 
Михайло Плотний – це вчитель та журналіст, який виховав не одне молоде покоління  в дусі всеосяжної любові до історії рідного краю. 
Євгеній Кравченко – це лікар-хірург, який  був самовідданий роботі, готовий прийти на терміновий виклик до хворого в будь-яку годину дня чи ночі та докладав максимум зусиль для одужання кожного пацієнта. Катерина Кравець та Юлія Дем`яновська – це громадські діячі та ветерани Другої Світової війни. 
Агафія Сивоконь – це людина, яка багато років присвятила пропаганді книги дітям та активний   громадський діяч. Про наших видатних мешканцях міста  можна говорити й говорити. Приємно було чути, що під час бесіди  дорослі долучались до розмови згадуючи випадки з життя  про ту чи іншу людину, а діти дізнавались для себе   багато нового та цікавого.


Проводячи підсумки сьогоднішнього бібліомайданчика, хочеться зазначити, що  ми маємо щастя жити поруч з людьми, які здатні дивувати нас своїми талантами, небуденністю і витонченістю своєї душі. Вони є  носієм потужного заряду духовної енергії, яка здатна передавати краєзнавчі цінності від покоління до покоління, культивувати їх у людській душі.


В ніч коли зацвітає папороть…


Ранок третього липня бібліотечні фахівці зустріли за збиранням квітів, але не будь яких, а призначених для плетіння особливих вінків. Спитаєте: «Навіщо?» Тому, що саме на сьогоднішньому бібліомайданчику бібліотекарі разом з городянами та гостями міста занурились в магічний світ свята Івана Купала.

Це свято дійшло до нас ще з давніх часів язичництва. Припадає воно на 7 липня, день літнього сонцестояння. Ім’я ж святу дав Купайло – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями, які проводяться біля води і обов'язково з вогнищем. 
Так в цей день вшановується живильна сила води і сонця. Купайло – свято молодіжне, саме звідси єднання молодих сердець на святі і оспівування в піснях хлопця і дівчини та попарне стрибання через багаття. Але духовна сила свята настільки безмежна, що на берег річки чи ставка приходять люди різного віку, усі разом готуються до свята: збирають дрова для вогнища, ставлять обрядове дерево (часто це верба), яке прикрашають вінками та кольоровими стрічками.
Для більш детального знайомства з українськими народними традиціями бібліотекарі підготували книжкову виставку – експозицію «Ой на Івана, ой на Купала зірка із неба упала», де були представлені енциклопедії з українознавства, підручники з народознавства та етнографії. Під час бесіди бібліотекарі розповідали присутнім на майданчику про звичаї й традиції Івана Купала, також роздавали листівки "Святкуємо день Івана Купала", в яких розповідалося про народні прикмети під час святкових днів. 
Наприклад, в день Купала обов'язково треба когось облити водою. Ця дія символізує силу води і запросини дощу, якого у цей спекотний час чекають і земля, і рослини, і все навкруги. За повір'ям, цілющу силу мала навіть роса, тому багато хто намагався походити по росі в цей день. 
Але родзинкою майданчика став майстер-клас з плетіння купальських віночків «Віночки звивайте, на Купала поспішайте». Справжні дива творчої фантазії проявили діти та дорослі, виготовляючи віночки з різних трав, які є символом овіяного легендами свята. Малечі було цікаво дізнатись, що найголовніша квітка у вінку – барвінок; з лісових квітів - це ромен-зілля, боркун-зілля, материнка, чебрець, нечуй-вітер, братки; з польових – волошки, мак, сокирки, колоски хлібних зел, з городніх – любисток, м’ята, чорнобривці, ласкавці та кудрявці. 
Адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає та волосся береже. 

Багато цікавого та корисного почули сьогодні присутні на нашому майданчику, а гарний настрій та доброзичлива атмосфера зробили наш захід незабутнім та яскравим.




Конституція – паспорт держави.

(26 червня)

Літо! Безліч турбот у мешканців нашого міста! Знайти вільний час на відвідування бібліотек не зовсім можливо. Тому районі бібліотеки міста Татарбунари декілька років поспіль в літку розширюють свій інформаційний простір . Відтак, ми йдемо з інформацією до читачів, за межі стін бібліотек на бібліомайданчик. Ось таке неформальне обслуговування вже стало гарною звичкою , яка подобається дорослим, молоді та дітлахам. 

Традиційно так складається, що бібліотеки реагують на заходи і події загальнодержавного, регіонального та місцевого рівня. Тому тема майданчика за 26 червня освітлювала День Конституції України, який відмічається в нашій країні з 28 червня 1996 року.

Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Тому День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. 
Хочеться зазначити, що Конституція – це не тільки надруковані статті, це те, з чим ми зустрічаємося щодня у процесі життєдіяльності. Щоб ознайомити дорослих та дітей з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, наші бібліотекарі провели нон стоп та інформаційні хвилинки «До Конституцій - з повагою, до України – з любов’ю»

Фахівці дитячої книгозбірні розповіли дітям, про те як «народжуються» закони; пояснили, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. І вже, як завжди, бібліотекарями була організована творча майстерня, цього разу хлопчикам та дівчаткам було запропоновано скласти разом картинку з елементів пазлів.

Для дорослих мешканців міста бібліотекарі підготували книжкову виставку «Конституція – правовий компас держави», в якої була презентована правознавча, історично-довідкова література. Ця викладка дала можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського суверенітету, що триває і зараз. Також бібліотекарі розповсюджували серед городян листівки «Конституція – мить історії», з цікавими фактами про створення основного закону України.

Під час обговорення питання: «А що таке Конституція для кожного з нас?» З відповідей дорослих та дітей на це запитання можна зробити висновок, що Конституція - це шлях у цивілізований світ, і цей шлях зовсім не усипаний трояндами, він довгий та тернистий. Але ми, українці, його подолаємо!
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш наступній бібліомайданчик 3 липня, де разом поринемо у святкові дні Івана Купала.
_________________________________

Пам`ятаймо!

(19 червня)



Будь-яка війна є найтяжчим, жахливим випробуванням як цілого народу, так і мільйонів людей (а тим більше така страшна, якою була Друга світова).

Знайомлячи школярів із сторінками історії про Другу світову війну нашої країни, бібліотекарі районних бібліотек під час зустрічі на бібліомайданчику розповідали про героїчні подвиги наших дідів, прадідів; проводили огляд виставки–інсталяції “У цей день почалася війна. Пам`ятаймо!». 

Дітлахи мали змогу доторкнутись до експонатів часів Другої світової війни, які люб’язно нам надали працівники районного історико-краєзнавчого музею. Усі маленькі та дорослі з захопленням та повагою приміряли на себе каску, розглядали набої, гільзи та футляр для протигазу.

Діти із задоволенням взяли участь у майстер-класі з аплікації «Дружба єднає щирі серця». Кожна дитина на майданчику під керівництвом бібліотекарів дитячої книгозбірні розмальовували та вирізали фігурки дітей, які потім разом наклеїли на плакат та зробили колективну аплікацію. 

Історія України – це, насамперед, болючі та гіркі уроки, які слід вивчати, щоб не повторювати помилок, яких і так чимало в світовій історії.




_______________________________

Мій татусь найкращий

(12 червня)


З давніх-давен батько вважався головою сім’ї. Прийняття найважливіших рішень в родині завжди лягали на його плечі. Тато мав найбільший авторитет. Ніхто раніше від нього не сідав до столу і не починав їсти. 
Саме батько промовляв молитву та першим брав ложку до рук, а потім і вся родина. І місце за столом у нього було найпочесніше – на покуті. Тож не дивно, що батько завжди мав бути взірцем для своїх дітей. Тож і не дивно, що 18 травня 2019 року Президентом України підписано Указ про встановлення Дня батька, який відзначається в третю неділю червня. 

Напередодні цього дня на літній бібліомайданчик Татарбунарських районних бібліотек завітали дітлахи. На майданчику звучав поетичний струмочок «Всім справжнім татам присвячується», де юні читачі декламували вірші, пригадували цікаві історії, а також переглядали книжкову виставку «Роль батька в житі літературних героїв». Скільки теплих, гарних, лагідних і щирих слів линули від дітей татусям, бо вони дали їм життя, є справжньою опорою і захистом родини.
 Потім бібліотекарі запропонували створити подарунок таткам власноруч, намалювати їхній портрет «Мій татусь найкращий». Тут фантазії не було меж, кожна дитина малювала тата або ж дідуся (бо він є татом матусі) таким, яким собі уявляли, писали побажання.

З татом новий день встає, і починається родина, та за усю сім’ю турбота, із татом в домі спокій є. І впевненість в прийдешнім дні, бо тато за усіх нас дбає, і лихо дім наш обминає ...

___________________________________

Світ неповторний та чудесний

(5 червня)

Літо…Як багато в цьому слові сплелось - відпустки, канікули, поїздки, зустрічі, враження… Виникає питання, як у рідному місті відпочити цікаво і з користю? Чим зайнятися? Що зробити для того, щоб діти та дорослі захоплююче провели разом час. 

Татарбунарські районні бібліотеки намагається завжди підтримати свого читача найкращими напрацюваннями, розширеними і поглибленими знаннями та простором для дозвілля. З цією метою вже п’яте літо поспіль дитяча та районна бібліотеки щосереди з 10.00 до 12.00 працюють в сквері біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на «Бібліомайданчику». 

Перша червнева середа була присвячена Всесвітньому дню навколишнього середовища, який запросив до себе читачів різного віку з різноманітними уподобаннями."Світ навколо дитини - це світ природи з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою", - говорив відомий український педагог і письменник В. О. Сухомлинський. Заглиблюючись у цей світ, вбираючи його звуки, запахи, фарби, насолоджуючись гармонією, дитина вдосконалюється як особистість.
Для дітей бібліотечна галявина розпочалась з важливої теми " Птахи - політ, музика й краса!" Бібліотекарі розповіли дітям про значення птахів в природі, які птахи живуть на території України та занесені до Червоної книги. Також школярі прийняли участь в майстер-класі "Пташка". 

Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни та міста зокрема. Бібліотекарі дуже вдячні НПП «Тузлівські лимани» за світлини для тематичної виставки «Ми люди поки є природа», на яких зображені яскраві краєвиди нашого краю. Користувачі бібліотеки та перехожі з цікавістю переглядали ілюстрації, книги, журнали та буклети представлені на виставці із фондів районної бібліотеки по екології.
2018 рік

Бібліотек@ без бар’єрів



Яблуневий Спас   

15 серпня
 19 серпня, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього, або Спаса. Як і багато інших народних свят, воно поєднало стародавні народні звичаї із церковними. 

Це свято відоме як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.
 Напередодні цього свята, 15 серпня, Татарбунарська центральна районна бібліотека для мешканців та гостей міста на бібліомайданчику приготувала справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок.

 «Смакові пристрасті»  продовжуються. Працівники  бібліотеки підготували яскраву  книжкову виставку-інсталяцію «Яблуневий водограй», на якій поруч з цікавими виданнями були гостинці літа: яблука, соковиті груші, сливи, виноград та традиційний пиріг з яблук. 

Бібліотекарі для присутніх провели огляд літератури, представленої на виставці, в якій розкриті різні назви свята Спаса, його історія, секрети  вирощування фруктових  дерев  та  цілющі властивості  яблук. Провели бесіду  про народні звичаї та традиції, особливості та народні прикмети свята.

 За традицією бібліотекарі приготували майстер-клас «Вироби з фруктів», дорослі та дітлахи з задоволенням долучалися та, проявивши неабияку фантазію, виготовляли дивовижні  фруктові композиції та  красиві  і смачні букети з фруктів.


 З яблучним Спасом в народі пов'язано безліч цікавих звичаїв і прикмет. Люди свято вірять в них, бо вважають, що завдяки їм можна залишатися здоровими і отримати благополуччя для всієї родини.
_________________________________________________________
Мій рідний край - моя земля

8липня 
 Любов до рідного краю,   до людей, що його заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. 

Зберегти і примножити історію краю, народу і родоводу; відродити найдорожче: забуте слово, прислів’я чи приказку, мелодію материнської пісні, бабусину колядку чи щедрівку, зберегти вишивки, вироби декоративного мистецтва, звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край є пріоритетним у роботі багатьох бібліотек. 


Сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес читачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.


  
8 липня  Татарбунарська центральна районна бібліотека провела краєзнавчий бібліо- майданчик під назвою «Мистецьке різнобарв’я».  Працівники бібліотеки презентували  мешканцям та гостям нашого міста книжкову виставку «Твори письменників рідного краю», ознайомили з творчістю  письменників-земляків, які зробили свій  особливий внесок в культурну спадщину нашого району (М.Плотного, Г.Лису, В.Греся, В.Сисоєва, А.Чиханцова, В.Щеголькову, Я.Бричак та інших).  

В ході  огляду  спілкувалися  з людьми про визначні пам’ятники Татарбунарщини  та складали пазл  пам’ятника Татарбунарського повстання. Також бібліотекарі  провели  майстер-клас з вишивання хрестиком  «Краса,  яку творять руки». Присутні залюбки долучались до цього дійства та мали чудову нагоду  проявити  власну майстерність у вишиванні  хрестиком. 

_________

___________
______________

Вибираємо любов



1 серпня  черговий бібліомайданчик Татарбунарської  центральної  районної бібліотеки проходив під назвою «Вибираємо любов»

Адже любов - це джерело натхнення, радості, енергії, стимул жити та творити, створювати і вдосконалюватися. Тема, яка завжди викликає багато емоцій, переживань, суперечок і без якої наше життя і взагалі не життя, як кажуть деякі філософи. 

Вона завжди настільки цікава, що пройти повз просто неможливо. Отож  бібліотекарі  і  підготували книжкову виставку «Тільки той щасливий,  хто любов’ю сяє», на якій експонувалися ліричні та прозові твори про кохання - від класики до сучасності.



Досить часто ми опиняємось в полоні своїх "надуманих",  ідеалізованих почуттів, а справжнє кохання проходить повз. Доповненням  до книжкової виставки  було експрес-опитування  «Кохання - це...»  мешканців  нашого  міста,  під час якого кожен міг висловити та записати  свою власну думку про кохання, за що отримували маленьку винагороду. 

Запрошуємо всіх закоханих на рандеву з книгою «зі смаком полуниці» до бібліотеки.                 
_______________________
Хрещення України-Русі: історія віків



Щороку  28 липня в Україні відзначається православне свято - День Хрещення Київської Русі – України. 


 Саме цього дня православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності. 

З нагоди 1030 - річчя цього значущого для всіх українців свята Татарбунарська центральна районна бібліотека 25 липня презентувала на бібліомайданчику книжкову виставку «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення», на якій представлена література  про становлення християнства на українській землі, про державного діяча  Володимира Великого. 



Бібліотекарі в ході огляду літератури проводили інформаційну хвилинку з мешканцями міста щодо історико-культурного значення цієї події.
______________________
Читаймо зі смаками разом з козаками

18 липня

  Виставка – інсталяція  проекту Молодіжної  секції  Української бібліотечної асоціації «Display – кросинг»,  яка подорожує всією Україною та цього тижня  діє в читальному залі  центральної  районної  бібліотеки  під назвою  «Читай зі смаком»,  стала  головною  темою  бібліомайданчика,  який проводився 18 липня в центрі міста. 

 Бібліотекарі  Татарбунарської центральної районної бібліотеки презентували мешканцям та гостям нашого району частину виставки-інсталяції.  Її незвичне та яскраве оформлення  привертало увагу кожного,  хто проходив  повз  неї.  




Виставка  ж  бібліомайданчика  представила  лише  книги  зі  смаком  полуниці  та  зі  смаком  калини.  Цікавинкою  бібліомайданчика  став  жартівливий «Гороскоп від козаків»,  який  прогнозував  гарний  настрій на цілий день.
Читаєш,  смакуєш кожне слово, розкладаєш на полички думку автора,  а потім складаєш в одне, так краще розуміється. Ці змішані почуття, відчуває кожен,  хто полюбляє проводити свій вільний час з книгою. Тож  запрошуємо  шанувальників  книги до бібліотеки. 

Смакуймо разом!

______________________________

Торбина сміху людям на втіху



 Український народний гумор завжди має своє неповторне забарвлення. Як відомо, щирий сміх, як і кожна щирість, ріднить людей. Тож і побутують сьогодні між українцями, де б вони не мешкали, анекдоти та жарти, бо наш народ жити без усмішки не вміє, і які б труднощі та лихоліття не зустрічалися на шляху, українці завжди встигають переповісти один одному щойно прочитану або почуту чи й придуману жартівливу історію.
 
11 липня Татарбунарська центральна районна бібліотека на бібліомайданчику, який мав недвозначну назву «Торбина сміху людям на втіху», пропонувала нашим читачам ознайомитися з презентацією гумористичних видань, що містять жартівливі народні пісні, байки, співомовки, вірші класиків української літератури. 

Гарний настрій та веселий сміх подарували незабутні П. Глазовий, Г. Сковорода, І. Котляревський,  Г. Квітка-Основ’яненко, Є. Гребінка, Л. Боровиковський, Л. Глібов, М. Гоголь, С. Руданський, О. Вишня, О. Ковінька, Й. Годованець, С. Олійник, А. Косматенко. 

Читаючи їхні твори, людина не тільки усміхається, вона замислюється над дуже серйозними проблемами! Отаким  по-справжньому  непереможним  є вплив гумору на людей. 

Цікавою родзинкою був розіграш лотереї «На дні глибокого сміху» з гуморесками, де кожен, хто брав участь - отримував  сюрприз. Найцікавішим моментом були розповіді свіжих жартів та забавних анекдотів від  мешканців та гостей міста Татарбунари. А ще, всі, хто відвідав бібліомайданчик в цей день, отримали жартівливу листівку «Рецепт гарного настрою» виготовлену власноруч бібліотечними працівниками. 
________________________________________________________
Магічне свято Івана Купала


Івана Купала (Купайла) – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. 




Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. 

Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями  і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек району. Тому бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, які 4 липня працювали на  бібліомайданчику,   підготували для відвідувачів бібліотеки просто неба книжково –ілюстративну  виставку «В ніч, коли зацвітає папороть», де представлена  література з  народознавства, етнографії, статті з періодичних видань та  інші цікаві матеріали. 








 Провели для користувачів  обрядовий майстер – клас  плетіння вінків з польових  квітів «Чарівність купальського вінка», розповіли  про  обрядове  значення  вінка. Під час майстер-класу  розповідали про  історію самого свята «На Купала нічка мала»,  про традиції його проведення в різних областях України, але особливо цікавими й таємничими були міфічні легенди про цвітіння папороті в ніч на Купала.

________________________________________________________________________________________
Пам’яті загиблих будемо гідні.

20 червня                 


До Дня скорботи і вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни 1939-1945 років, їх подвигу та жертовності 20 червня в центрі міста бібліотекарі 
Татарбунарської центральної районної бібліотеки організували роботу бібліомайданчика. 

Мешканцям  та гостям  міста роздавали інформаційні флаєра «Пам’ятаємо» та провели огляд художніх та ілюстративно–документальних видань, представлених на  тематичній  виставці «Хай живі пам’ятають та покоління знають». Під час огляду виставки бібліотекарі  провели бесіду про  основні етапи війни,  а читачі розповідали про своїх рідних - учасників Другої світової війни. 

Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю у руках захищав  нашу країну. Але час невблаганний, з кожним роком їх  стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишиться  у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління  в покоління. Головною метою сьогодення  є виховання у підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.                                                  
________________________________________________
Українська книга - завжди відкриття
13 червня  2018 рік



Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. 

Важливу роль у розвитку людини будь-якого віку відіграє читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось.
«Читай українське, читай українською» - під таким гаслом 

13 червня працював бібліомайданчик Татарбунарської центральної районної бібліотеки. Працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Світ сучасної української літератури», яка відкриває для читачів різнобарв’я жанрів сучасних українських авторів.


 Щоб дізнатися наскільки добре знають українські твори та їх авторів мешканці та гості нашого міста бібліотекарі провели вікторину. 
Після відповідей на запитання вікторини учасники порекомендували свої улюблені українські книги.
В свою чергу бібліотекарі шанувальників і любителів читання ознайомили з новими надходженнями, а саме Т. Малярчук «Забуття», С. Жадана «Інтернат», Й. Ягелло «Тірамісу з полуницями», І. Драча «Криниця для спраглих», І. Дзюби «Чорний романтик» і т.д. 

Але для того, щоб мати змогу ознайомитися із повним переліком всіх надходжень, ми запрошуємо Вас в бібліотеку. У Вас є можливість відкрити для себе щось нове, незвідане
__________________________________________________
Поет на всі часи
6 червня


Нарешті прийшло таке довгоочікуване і ще, навіть, не дуже спекотне літо! Татарбунарські районні бібліотеки розпочинають роботу на літньому бібліомайданчику «Бібліотек@ без бар’єрів!», який є перспективним простором для креативності, винахідливості та мрійництва. 

І це неповний перелік всього того, що можна не лише побачити, але й випробувати. Для кого ж діє цей майданчик? Відповідь проста: для всіх, хто прагне відпочивати з журналом, газетою або ж книжкою. Для цього неважливі вік, стать, соціальний статус, професія або освіта. 

Враховуючи виклики сьогодення, бібліотека намагається використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу здатні привертати до себе увагу населення району, а також залучати нових відвідувачів.


6 червня бібліотекарі організували перший бібліомайданчик до дня народження видатного поета, прозаїка, драматурга Пушкіна О. С., який у далекому 1821 році відвідав наше містечко. Користувачі та перехожі з цікавістю переглядали тематичну виставку «Поет на всі часи», на якій представлені книги та періодичні видання із фондів районних бібліотек. 

Бібліотекарі пропонували перехожим інформаційні листки з біографією поета та декламувати його вірші, які вони знають напам’ять або ж зачитати з книжок. Діти мали змогу намалювати героїв з казок Пушкіна О.С. та відгадати загадки.
Тож запрошуємо всіх серед буденної рутини виділити час і зазирнути до «читальної зали просто неба», яка працюватиме влітку кожної середи з 10.00 до 12.00 години.
____________________________________________________________
2017 
Гумор в нашому житті та в літературі



 Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! 
Недарма кажуть, що сміючись, граючи легше і навчатися, і переживати важкі моменти, і працювати.Народний гумор особливо багато черпає із бездонної скарбниці українських сатириків Остапа Вишні, Павла Глазового, Євгена Дударя, Микити Годованця та ще багатьох інших майстрів дотепного слова.
    Слава нашої держави сяйнула далеко за межі своїх кордонів не лише завдяки неперевершеній українській народній пісні, а й яскравій самобутній творчості Павла Глазового. В 2017 році 30 серпня відзначається  95  років від дня народження видатного  Майстра сатири і гумору. Павло Глазовий – автор близько двох десятків книжок сатири і гумору, 8 книжок для дітей. 
Окремими виданнями вийшли поетичні збірки сатири та гумору. Поет, який  любив веселий здоровий сміх, був щасливий  від того, що пише простим людям, передаючи смак отої народної душі, яка завжди прагнула дотепного й смішного. Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором.  Читаючи вірші,  байки поета, людина не тільки усміхається, вона замислюється над дуже серйозними проблемами! Отаким  по-справжньому  непереможним  є вплив гумору на людей.
    
30 серпня бібліотекарі районної та дитячої бібліотек радо зустрічають своїх      гостей на бібліомайданчику. Сьогодні їхня увага прикута саме до творчості українських гумористів.До уваги бажаючих була  розгорнута  книжкова  виставка «Чарівники сміху»,проведено дайджест  «Байкографія»  П. Глазового, кожен з бажаючих мав змогу продекламувати улюблені гумористичні твори .Ми поставили перед собою завдання: тим, хто прийшов на наш бібліомайданчик у поганому настрою- підняти настрій,а тим,хто прийшов у гуморі – його не зіпсувати. І на наш погляд, наша мета здійснилась.
_____________________________________________________________________________________________________________________

«В твоє майбутнє вірим  Україно»

  Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність. Нашу рідну землю, що нарешті здобула свою незалежність і будує державу, ми, молоде покоління, маємо берегти й любити, як писав В. Сосюра: 
              Любіть Україну у сні й наяву,
 
              Вишневу свою Україну,
 
              Красу її вічно живу і нову,
 
              І мову її солов'їну.
 






    У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Проголошення незалежності стало своєрідною точкою відліку нового етапу історії України, поклало початок перехідному періоду, суть якого – у переході на якісно вищий рівень суспільного розвитку. Сьогодні Україна починає утверджуватися серед цивілізованих країн Європи. І всі ми мріємо про велику й нездоланну державу «у сім’ ї вольній, новій», як писав наш Кобзар – Тарас Шевченко та прагнемо зайняти достойне місце у сім’ ї європейських  народів!
    На передодні  святкування  Дня  Незалежності  нашої  держави, за Указом Президента  України  вже 26 років поспіль вся  країна  офіційно вшановує головний  державний символ – Прапор України! Наш прапор – це найдорожчий символ, за який і сьогодні найкращі сини України ведуть боротьбу із ворогом у зоні АТО за свободу та незалежність нашої країни! Це - Символ свободи і волі, віри та сили  українського народу.Для кожної держави прапор – це обличчя країни. 
      
23 серпня Татарбунарська районна бібліотека організувала на площі міста Татарбунари книжкову виставку та провили огляди літератури про відомих українців, які зробили значний внесок в історію країни: А. Шептицького, С. Бандери, М. Грушевського, провели  нон-стоп  «В твоє майбутнє віримо Україно», бібліотекарі пропонували перехожим продекламувати вірші, українських поетів І. Франка, В. Стуса, Л. Костенко, В. Сосюри  та багато інших, які вони знають про Україну напам’ять  або ж зачитати їх, власне, з книжок. Багато хто з наших місцевих жителів знають вірші  Тичини П.,  Чернявського М., і  Шевченка Т.  
Самі ж бібліотекарі декламували вірші наших місцевих авторів – аматорів, плели та дарували символічну патріотичну стрічку, що приємно вразило мешканців міста. Україна… Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть ! У ці святкові дні  бібліотекарі районної бібліотеки вітають усіх жителів міста! Нехай мрія про світле майбутнє і розвиток нашої Батьківщини окриляє Вас на нові звершення в ім’я незалежної процвітаючої  України,  ми віримо що нашу країну чекає світле європейське  майбутнє. Щиро зичимо всім злагоди та  процвітання

_____________________________________________________________________________________________

«Бібліотек@ без бар’єрів! 
Літо! Книга! Позитив!


(07.06.2017)
Літо…Як багато в цьому слові «сплелось» - відпустки, канікули, поїздки, зустрічі, враження…Але виникає питання. Як у рідному місті відпочити цікаво і з користю? Чим зайнятися? Що зробити для того, щоб діти та дорослі захоплююче провели разом час.

Татарбунарська центральна районна бібліотека намагається завжди підтримати свого читача найкращими напрацюваннями та стати для користувача територією неформального спілкування, розширення і поглиблення знань та простором для дозвілля. Вже з нетерпінням в першу літню середу наш літній «бібліомайданчик» запросив до себе читачів різного віку з різноманітними уподобаннями. Чи можна уявити свій відпочинок на лаві у затишному місці біля фонтану без книжки, газет або журналів? Звичайно ж, ні! У книг та преси канікул не буває, вони «працюють» навіть у літню пору. І в цьому змогли переконатись мешканці та гості міста. Користувачі бібліотеки та перехожі з цікавістю переглядали книги тематичної виставки «Екологічна варта», на якій представлені книги із фондів районної бібліотеки по екології.
Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватись її красою замало. За допомогою листівок «Нам із землею разом жити!» працівники бібліотеки намагалися донести інформацію про те, що кожен має усвідомити себе частинкою Землі, до роздумів над екологічними проблемами краю. Перехрестя думок «Заповідними містами Татарбунарщини» відправило нас в уявну подорож туристичними маршрутами Татарбунарського району, після обміну враженнями дійшли висновку, що у таких мальовничих куточках рідного краю варто побувати наяву, щоб насолодитись їх красою.

«Родзинкою» роботи майданчика став майстер - клас «Весняна квітка з паперу» з гофрованого паперу. Діти разом з дорослими виготовляли різні паперові квіти. Кожен з бажаючих проявив фантазію та творчу уяву. Ми вважаємо, що ці ніжні, тендітні квіти, які зробили власноруч можуть прикрасити будь-яке робоче місце або оселю, дитячу вечірку або просто дружні посиденьки у колі найближчих людей.
Хочеться сказати, що «бібліомайданчик» - це літній майданчик роботи бібліотеки щосереди з 10.00 години до 12.00 години , де можна не тільки прочитати та дізнатись щось для себе нове, але й мандрувати , майструвати різні вироби, малювати, грати та багато іншого. Запрошуємо всіх, хто хоче просто відпочити та приємно провести час.

Бібліотек@ без бар`єрів   2017

Літній бібліомайданчик відкрито!!!


Бібліотек@ без бар`єрів
Даруємо радість читання, дозвілля, спілкування. 

На жаль, літо майже проминуло, а з ним і закінчується робота літнього майданчика бібліотеки, завдяки якому гості та жителі міста долучалися не лише до перегляду книжкових виставок, оглядів літератури та періодичних видань, а й до найрізноманітніших майстер-класів. 


На протязі серпня бібліотека популяризувала тему «Про відомих українців». І сьогодні була підготовлена виставка-вшанування до 160 річчя від дня народження Івана Франка «Поет національної честі». Ця визначна дата стала приводом ще раз згадати одну з ключових постатей в історії України. Флаєра, які роздавали бібліотекарі, відображали Франка не лише як письменника, а й вченого, перекладача, публіциста, громадського й політичного діяча. 

В останній день роботи «бібліомайданчика» співробітники бібліотеки зібрали в одне ціле всі майстер-класи, що проводилися на протязі літа і дітям було чим зайняти свою фантазію та руки. 
Для кожного з нас є вибір, чим займатися у вільний час: або переглядати пасивно у черговий раз телевізор або долучатися до неординарних заходів бібліотеки. Бібліотекарі сподіваються, що у найближчому майбутньому усі відвідувачі літнього бібліомайданчика будуть і далі активно приймати участь у бібліотечному «житті». 



Бібліотек@ без бар`єрів (10.08.16)

Татарбунарські бібліотеки продовжують турбуватися про дозвілля наших мешканців. Цієї середи для «Бібліомайданчика» бібліотекарі підготували вже два майстер-класи, адже часу до кінця літа не так вже й багато, а скільки ще цікавого та корисного хочеться зробити! 
Хоч і квітка гіацинт все ж таки весняна – але вона була обраною для майстер - класу, що підготували для малечі активні співробітники бібліотек і саме ці квіти стали окрасою незвичної вази з олівців. 
Діти майстрували гіацинти з гофрованого паперу, символ любові, щастя, вірності, своїми руками. Це виявилося зовсім нескладно, а квіти вийшли як справжні. Такі квітки швидко не зів'януть і будуть довго радувати ще своєю красою та нагадувати приємний час, проведений на бібліомайданчику. Одночасно бібліотекарі продовжували популяризовувати серед населення серію книг «Знамениті українці» та організували викладку літератури по тематиці кохання «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє», а також свіжої преси, що надійшла до бібліотеки останнього тижня. 
Як не сумно, але наступної середи бібліотекарі востаннє цього літа будуть працювати на «Бібліомайданчику», всі бажаючі ще можуть долучитися до наших майстер-класів.


Бібліотек@ без бар`єрів (03.08.16)

Працівники Татарбунарської центральної бібліотеки, як завжди, вражають жителів та гостей міста своєю креативністю. Адже, як загальновідомо, кожної середи влітку працює «Бібліомайданчик» завдяки якому діти та дорослі дізнаються багато нового. 
У чергову середу, 
03 серпня 2016 


року бібліотекарі організували книжкову виставку «Про відомих українців», а також майстер-клас «Метелики», що майструвалися всього лише з пластикових пляшок. Кожен мав змогу власними руками зробити та розмалювати фарбами яскравого, ніби живого, метелика або сонечко. «Бібліомайданчик» перетворився на казковий світ з літніми мотивами. Водночас бажаючі долучилися до книжкового огляду «Відомі українці». 
Зацікавив майстер-клас, або занудьгували влітку? Якщо так, отже – наступної середи з нетерпінням чекаємо на кожного з Вас! З повагою Ваша улюблена бібліотека.





Бібліотек@ без бар`єрів (20.07.16)



Ну що ж, хочеться поділитися новими враженнями від роботи нашого бібліомайданчика. Сьогодні бібліотекарі запропонували книжкову виставку «Зберегти життя на землі», де підібрали ряд цікавих книг про тваринний та рослинний світ нашої країни, про її географічні та кліматичні особливості, про природоохоронну роботу в Україні. Тож актуальною виявилася і еко - бесіда «Збережемо життя на Землі» з дорослими та дітьми. 
Виявилося, що діти знають та можуть зробити чималий внесок у збереження та відродження природи рідного двору, школи, міста. Це - викидати сміття лише у спеціальні контейнери; висаджувати квіти й кущі у дворах; прибирати за собою усе сміття під час відпочинку на природі та багато іншого. Дуже доречною була література на виставці, яка стала дієвим порадником для всіх небайдужих до екологічних проблем, до довкілля. Як завжди кожен відвідувач нашого бібліомайданчика мав змогу почитати свіжу пресу та ознайомитись з новинами. 
Районна бібліотека для дітей сьогодні порадувала своїх користувачів яскравими книжками та дитячою пресою. Найменші малюки разом зі своїми матусями роздивлялися яскраві книжечки та читали казки в голос. 
Родзинкою ж сьогоднішнього бібліо-майданчика був майстер клас зі свит-дизайну з виготовлення "цукеркових букетів. Малюкі із їхніми матусями та бабусями за допомогою кольорового гофрованого паперу, клею, кольорових стрічок, проволоки та звісно різноманітних смачних цукерок мали можливість створити своїми руками цукерково-букетний подарунок. Процес був дуже простий, цікавий та смачний, тому бажаючих було дуже багато. Хіба можна передати словами радість і захват дітей від їхніх творінь. 
Особливо вони раділи, коли вдавалося змайструвати гарну квітку. Букети з цукерок є ідеальними подарунками, які доречні у всіх випадках. Оригінальний сюрприз радує око своєю вишуканістю і створює чудовий настрій. Цей новий напрямок отримав назву "світ-дизайну" і став надзвичайно популярним, адже квіти з цукерок та гофрованого паперу своїми руками обходяться недорого і доступні кожному. 
Дуже багато цікавого, інноваційного, креативного до розвитку взаємовідносин “користувач-бібліотека” можуть запропонувати бібліотекарі районної бібліотеки, тож чекаємо Вас в наступну середу на нашому бібліомайданчику.

Бібліотек@ без бар`єрів (13.07.2016)




Ось і настала довгоочікувана середа. Бібліотека вийшла на свій «Бібліомайданчик», де вже з нетерпінням чекали на нас шанувальники з різноманітними питаннями, чим будемо сьогодні їх дивувати, що розказувати та читати.
Як завжди ми підготували тематичну книжкову виставку. Цього разу під назвою «Світ знань відкриває книга». Городяни віком до 35 років прийняли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Михайло Грушевський – український історик європейського значення» ( до 150 - річчя від дня народження), в якій мали змогу згадати основні дати із його життя та відповісти на такі запитання як ставлення до постаті Грушевського та чи потрібні зараз Україні такі люди.
Шанувальники новин мали змогу ознайомитись із останніми надходженнями газет та журналів. 
У світі є стільки захоплюючих занять! Наприклад, картина з крупи ще нещодавно була такою рідкістю, а зараз все частіше й частіше вона зустрічається серед витворів своїми руками. Здавалося б, рис, гречка, горох - це те, що ми їмо, але і в декор вони вписуються відмінно, тому ми сьогодні провели майстер клас по написанню картин своїми руками за допомогою круп, картону, клею та великого бажання.
За допомогою нашого художника Устименка В.І. ознайомили всіх бажаючих з основами створення картин з крупи. Перед тим, як почати роботу, порадились, що саме збираємось зобразити. Потім простим олівцем створили ескіз на папері, продумали, яка крупа буде знаходитися на тому чи іншому шматочку малюнка. 
Ділянку, яку збиралися заповнювати крупою, гарненько промазали клеєм і відразу висипали крупу. Для початківців не склало особливих труднощів зобразити, наприклад, метеликів та квіти, їх і намалювати легко, і виглядає така картина дуже красиво.
 А чого варта картина з декоративною рибкою або ж папугою. Така картина з крупи прекрасно підійде не тільки для кухонного декору, але й для вітальні, їдальні. Це також прекрасний варіант для подарунка рідним чи друзям. Така еко - картина, зроблена з природного матеріалу та ще й власноруч порадує будь - кого своєю незвичайною фактурою. А якщо декором з круп зайняти дитину, то вона не тільки чудово проведе час, але і потренує дрібну моторику пальців, що вельми корисно.
Районна бібліотека намагається справити позитивне враження на сучасного користувача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни. Тому друзі! Маєте руки? Маєте трішки часу та терпіння? Маєте навіть бажання та натхнення! Ми із задоволенням чекаємо Вас в наступну середу на нашому Бібліомайданчику!


«Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».


Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами і таємними обрядами. Згідно з давніми традиціями, Івана Купала - свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню. Купальські забави відбуваються ввечері, вночі (в Купальську ніч, або, як кажуть, нічку - купалочку) і в самий день Купала. 


Для того, щоб ознайомити мешканців міста із походженням свята, обрядами під час святкування Івана Купала, 6-го липня на Бібліомайданчику працівниками центральної районної бібліотеки була презентована книжкова виставка «Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала». Також бібліотекарі, оволодівши мистецтвом сторітелінгу, розповідали купальські історії і свято, що має яскраво виражену сонячну символіку Одним із символів Купальської ночі є вінок. Сплести «правильний» вінок - це ціле мистецтво. І цього дня Татарбунарська районна бібліотека присвятила майстер - клас мистецтву плетіння вінка. 


До майданчика залучалися всі бажаючі перехожі, і ті користувачі бібліотеки, які вже знають, що кожної середи бібліотека дивує містян новими цікавинками не лише в літературі, а й проводить різні майстер-класи. Під час плетіння вінків розповідали, які квіти найкраще вплітати у вінок та як краще сплести аби вінок зберігся на довше. Під час майстер класу учасники між собою влаштували конкурс на краще селфі із вінком. Потім всі бажаючі мали змогу забрати його із собою аби ввечері пустити його по воді.



Бібліотек@ без бар`єрів (22 червня)




Швидко минув тиждень і ось знову прийшов час для відвідування літнього бібліотечного майданчика. Як завжди бібліотекарі вийшли в середу в місцевий парк, щоб запропонувати мешканцям міста та району до перегляду нову пресу, ознайомити з літературою, яка є в районній бібліотеці та зацікавити змістовним майстер - класом.
Так співпало, що сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Вранці, 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. На цій війні, заради тих, хто живе зараз, поклали своє життя мільйони людей. Це був один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. 
Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. У кривавих боях виборювалося право на життя і на території Татарбунарського району, тому районна бібліотека підготувала та презентувала в читальному залі тематичну виставку – інсталяцію з елементами військових предметів та історичної, краєзнавчої літератури, присвяченої до цієї дати, частину якої можна було побачити на літньому бібліотечному майданчику.
Любителям «свіжих» газет та журналів випала можливість погортати, переглянути та почитати пресу в сонячну погожу днину в парку.
На прохання мешканців міста та наших читачів, ми повторили майстер – клас з декоративно - прикладного мистецтва – петриківського розпису, який із задоволенням демонстрував наш шановний художник Устименко В.І. Петриківський розпис сподобався всім, декілька людей виявили бажання продовжити навчання й поглибити знання про цей розпис.
Ми дуже раді, що праця бібліотекарів не залишає нікого байдужим, приносить користь, тому і має результати - нових користувачів, тож запрошуємо всіх бажаючих до співпраці. До зустрічі 29 червня!
Бібліограф ЦБС Телятник Т.Г.


Бібліотек@ без бар`єрів (15 червня)




Що може змінити уявлення про бібліотеку, справити враження на сучасного читача? Бібліомайданчик знайшов вже своїх прихильників, які із задоволенням приєднуються до його роботи щосереди. Що ж цікавенького пропонували бібліотекарі цього разу? Представлення та обговорення книжкової виставки, присвяченої коханню «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє!». Головними читачами цих романів є, передусім, жінки. Авторками - теж. У центрі кожної історії – кохання та інтрига, навколо яких розгортається сюжет. Ми, намагаємось регулярно знайомити користувачів бібліотеки з новинками літературного життя, талановитими авторами й книгами, тому всі книги , які були презентовані мешканцям міста можна взяти та прочитати на абонементі районної бібліотеки. 


Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому користувачу. В цих виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі. Потрібно тільки уміти їх знайти. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо, тому пресу, яка Вас зацікавила можна погортати в читальному залі. Але сьогодні мали змогу почитати не лише дорослі читачі а й маленькі теж. 

Районна бібліотека для дітей презентувала свої книги та періодику, які зацікавили малят.


Прикрасою для відвідувачів сьогоднішнього бібліомайданчика був майстер – клас від нашого художника Устименка В.І по петриківському розписі. Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися. 

Віктор Іванович показав, як малювати основні елементи петриківського розпису крок за кроком. Глядачам залишилося лише знайти підходящий предмет або стіну, щоб відточити отримані навички. На жаль, дощ зменшив час роботи бібліомайданчика, але ми сподіваємося, що та інформація, той майстер – клас, які бібліотекарі сьогодні презентували були для Вас цікавими і корисними. До наступної зустрічі!



«Бібліотек@ - без бар’єрів» 


Татарбунарська центральна районна бібліотека знов із задоволенням поновлює на літній період роботу «Бібліомайданчика». Це оригінальна, нестандартна ідея, яка виходить за межі існуючих канонів і традиційних форм обслуговування читачів та відображає новий підхід до змісту і організації бібліотечної роботи.

«Бібліомайданчик» став вже гарною традицією нашої бібліотеки, яка запроваджує нові інноваційні бібліотечні послуги населення. Влітку щотижня в середу з 10.00 до 12.00 години працівники бібліотеки будуть чекати своїх користувачів та шанувальників читання в парку, в центрі міста біля фонтану.
8 червня ми з гарним веселим настроєм розпочали роботу «Бібліомайданчика». Кожен бажаючий мав змогу прочитати та ознайомитись з періодичними виданнями, які отримує читальний зал бібліотеки. В рамках підтримки інтересу до книги та читання серед підлітків та молоді, людей похилого віку та інших бібліотекарі запропонували ознайомитись з тематичною виставкою 
«Українська книга – завжди відкриття».
Ми, бібліотекарі, працюємо під девізом: «Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість». Дітей теж не залишили поза увагою, бібліотекарі показали майстер – клас по виготовленню виробів з паперу (паперопластика), кожен мав можливість спробувати скласти свою модель з паперу.
Сьогодні зростає роль бібліотеки як середовища для спілкування, де читачі можуть сміливо реалізовувати свій інтерес до книжки, ділитися враженнями від прочитаного зі своїми однодумцями й бути впевненими в тому, що їх начитаність не вважатимуть дивиною. Робота «Бібліомайданчика» спрямована на залучення до читання нових користувачів, на ознайомлення мешканців міста з новими бібліотечними послугами, розкриття можливостей і талантів бібліотекарів. Тож запрошуємо Вас щосереди на зустріч з новинами та новинками у книжковому світі і не тільки. 
Провідний бібліотекар районної бібліотеки


Гажийська Надія

Немає коментарів:

Дописати коментар