Бібліотек@ без бар`єрів


2018 рік

Бібліотек@ без бар’єрів


Яблуневий Спас   

15 серпня
 19 серпня, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього, або Спаса. Як і багато інших народних свят, воно поєднало стародавні народні звичаї із церковними. 

Це свято відоме як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.
 Напередодні цього свята, 15 серпня, Татарбунарська центральна районна бібліотека для мешканців та гостей міста на бібліомайданчику приготувала справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок.

 «Смакові пристрасті»  продовжуються. Працівники  бібліотеки підготували яскраву  книжкову виставку-інсталяцію «Яблуневий водограй», на якій поруч з цікавими виданнями були гостинці літа: яблука, соковиті груші, сливи, виноград та традиційний пиріг з яблук. 

Бібліотекарі для присутніх провели огляд літератури, представленої на виставці, в якій розкриті різні назви свята Спаса, його історія, секрети  вирощування фруктових  дерев  та  цілющі властивості  яблук. Провели бесіду  про народні звичаї та традиції, особливості та народні прикмети свята.

 За традицією бібліотекарі приготували майстер-клас «Вироби з фруктів», дорослі та дітлахи з задоволенням долучалися та, проявивши неабияку фантазію, виготовляли дивовижні  фруктові композиції та  красиві  і смачні букети з фруктів.

 З яблучним Спасом в народі пов'язано безліч цікавих звичаїв і прикмет. Люди свято вірять в них, бо вважають, що завдяки їм можна залишатися здоровими і отримати благополуччя для всієї родини.
_________________________________________________________
Мій рідний край - моя земля

8липня 
 Любов до рідного краю,   до людей, що його заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. 

Зберегти і примножити історію краю, народу і родоводу; відродити найдорожче: забуте слово, прислів’я чи приказку, мелодію материнської пісні, бабусину колядку чи щедрівку, зберегти вишивки, вироби декоративного мистецтва, звичаї, традиції, обряди та історичні нариси про край є пріоритетним у роботі багатьох бібліотек. 


Сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес читачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.

  
8 липня  Татарбунарська центральна районна бібліотека провела краєзнавчий бібліо- майданчик під назвою «Мистецьке різнобарв’я».  Працівники бібліотеки презентували  мешканцям та гостям нашого міста книжкову виставку «Твори письменників рідного краю», ознайомили з творчістю  письменників-земляків, які зробили свій  особливий внесок в культурну спадщину нашого району (М.Плотного, Г.Лису, В.Греся, В.Сисоєва, А.Чиханцова, В.Щеголькову, Я.Бричак та інших).  

В ході  огляду  спілкувалися  з людьми про визначні пам’ятники Татарбунарщини  та складали пазл  пам’ятника Татарбунарського повстання. Також бібліотекарі  провели  майстер-клас з вишивання хрестиком  «Краса,  яку творять руки». Присутні залюбки долучались до цього дійства та мали чудову нагоду  проявити  власну майстерність у вишиванні  хрестиком. 

_________
___________
______________

Вибираємо любов1 серпня  черговий бібліомайданчик Татарбунарської  центральної  районної бібліотеки проходив під назвою «Вибираємо любов»

Адже любов - це джерело натхнення, радості, енергії, стимул жити та творити, створювати і вдосконалюватися. Тема, яка завжди викликає багато емоцій, переживань, суперечок і без якої наше життя і взагалі не життя, як кажуть деякі філософи. 

Вона завжди настільки цікава, що пройти повз просто неможливо. Отож  бібліотекарі  і  підготували книжкову виставку «Тільки той щасливий,  хто любов’ю сяє», на якій експонувалися ліричні та прозові твори про кохання - від класики до сучасності.


Досить часто ми опиняємось в полоні своїх "надуманих",  ідеалізованих почуттів, а справжнє кохання проходить повз. Доповненням  до книжкової виставки  було експрес-опитування  «Кохання - це...»  мешканців  нашого  міста,  під час якого кожен міг висловити та записати  свою власну думку про кохання, за що отримували маленьку винагороду. 

Запрошуємо всіх закоханих на рандеву з книгою «зі смаком полуниці» до бібліотеки.                 
_______________________
Хрещення України-Русі: історія віків


Щороку  28 липня в Україні відзначається православне свято - День Хрещення Київської Русі – України. 

 Саме цього дня православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності. 

З нагоди 1030 - річчя цього значущого для всіх українців свята Татарбунарська центральна районна бібліотека 25 липня презентувала на бібліомайданчику книжкову виставку «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення», на якій представлена література  про становлення християнства на українській землі, про державного діяча  Володимира Великого. 


Бібліотекарі в ході огляду літератури проводили інформаційну хвилинку з мешканцями міста щодо історико-культурного значення цієї події.
______________________
Читаймо зі смаками разом з козаками

18 липня

  Виставка – інсталяція  проекту Молодіжної  секції  Української бібліотечної асоціації «Display – кросинг»,  яка подорожує всією Україною та цього тижня  діє в читальному залі  центральної  районної  бібліотеки  під назвою  «Читай зі смаком»,  стала  головною  темою  бібліомайданчика,  який проводився 18 липня в центрі міста. 

 Бібліотекарі  Татарбунарської центральної районної бібліотеки презентували мешканцям та гостям нашого району частину виставки-інсталяції.  Її незвичне та яскраве оформлення  привертало увагу кожного,  хто проходив  повз  неї.  Виставка  ж  бібліомайданчика  представила  лише  книги  зі  смаком  полуниці  та  зі  смаком  калини.  Цікавинкою  бібліомайданчика  став  жартівливий «Гороскоп від козаків»,  який  прогнозував  гарний  настрій на цілий день.
Читаєш,  смакуєш кожне слово, розкладаєш на полички думку автора,  а потім складаєш в одне, так краще розуміється. Ці змішані почуття, відчуває кожен,  хто полюбляє проводити свій вільний час з книгою. Тож  запрошуємо  шанувальників  книги до бібліотеки. 

Смакуймо разом!
______________________________

Торбина сміху людям на втіху


 Український народний гумор завжди має своє неповторне забарвлення. Як відомо, щирий сміх, як і кожна щирість, ріднить людей. Тож і побутують сьогодні між українцями, де б вони не мешкали, анекдоти та жарти, бо наш народ жити без усмішки не вміє, і які б труднощі та лихоліття не зустрічалися на шляху, українці завжди встигають переповісти один одному щойно прочитану або почуту чи й придуману жартівливу історію.
 
11 липня Татарбунарська центральна районна бібліотека на бібліомайданчику, який мав недвозначну назву «Торбина сміху людям на втіху», пропонувала нашим читачам ознайомитися з презентацією гумористичних видань, що містять жартівливі народні пісні, байки, співомовки, вірші класиків української літератури. 

Гарний настрій та веселий сміх подарували незабутні П. Глазовий, Г. Сковорода, І. Котляревський,  Г. Квітка-Основ’яненко, Є. Гребінка, Л. Боровиковський, Л. Глібов, М. Гоголь, С. Руданський, О. Вишня, О. Ковінька, Й. Годованець, С. Олійник, А. Косматенко. 

Читаючи їхні твори, людина не тільки усміхається, вона замислюється над дуже серйозними проблемами! Отаким  по-справжньому  непереможним  є вплив гумору на людей. 

Цікавою родзинкою був розіграш лотереї «На дні глибокого сміху» з гуморесками, де кожен, хто брав участь - отримував  сюрприз. Найцікавішим моментом були розповіді свіжих жартів та забавних анекдотів від  мешканців та гостей міста Татарбунари. А ще, всі, хто відвідав бібліомайданчик в цей день, отримали жартівливу листівку «Рецепт гарного настрою» виготовлену власноруч бібліотечними працівниками. 
________________________________________________________
Магічне свято Івана Купала


Івана Купала (Купайла) – одне із найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов'язувалося з літнім сонцестоянням. Ім'я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин. 

Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями  і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек району. Тому бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, які 4 липня працювали на  бібліомайданчику,   підготували для відвідувачів бібліотеки просто неба книжково –ілюстративну  виставку «В ніч, коли зацвітає папороть», де представлена  література з  народознавства, етнографії, статті з періодичних видань та  інші цікаві матеріали. 
 Провели для користувачів  обрядовий майстер – клас  плетіння вінків з польових  квітів «Чарівність купальського вінка», розповіли  про  обрядове  значення  вінка. Під час майстер-класу  розповідали про  історію самого свята «На Купала нічка мала»,  про традиції його проведення в різних областях України, але особливо цікавими й таємничими були міфічні легенди про цвітіння папороті в ніч на Купала.
________________________________________________________________________________________
Пам’яті загиблих будемо гідні.

20 червня                 

До Дня скорботи і вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни 1939-1945 років, їх подвигу та жертовності 20 червня в центрі міста бібліотекарі 
Татарбунарської центральної районної бібліотеки організували роботу бібліомайданчика. 

Мешканцям  та гостям  міста роздавали інформаційні флаєра «Пам’ятаємо» та провели огляд художніх та ілюстративно–документальних видань, представлених на  тематичній  виставці «Хай живі пам’ятають та покоління знають». Під час огляду виставки бібліотекарі  провели бесіду про  основні етапи війни,  а читачі розповідали про своїх рідних - учасників Другої світової війни. 

Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю у руках захищав  нашу країну. Але час невблаганний, з кожним роком їх  стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишиться  у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління  в покоління. Головною метою сьогодення  є виховання у підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини.                                                  
________________________________________________
Українська книга - завжди відкриття
13 червня  2018 рік


Книга – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. 

Важливу роль у розвитку людини будь-якого віку відіграє читання книг, адже завдяки книгам ми пізнаємо світ, як реальний, так і придуманий, чогось вчимося, вдосконалюємось.
«Читай українське, читай українською» - під таким гаслом 

13 червня працював бібліомайданчик Татарбунарської центральної районної бібліотеки. Працівники бібліотеки оформили книжкову виставку «Світ сучасної української літератури», яка відкриває для читачів різнобарв’я жанрів сучасних українських авторів.


 Щоб дізнатися наскільки добре знають українські твори та їх авторів мешканці та гості нашого міста бібліотекарі провели вікторину. 
Після відповідей на запитання вікторини учасники порекомендували свої улюблені українські книги.
В свою чергу бібліотекарі шанувальників і любителів читання ознайомили з новими надходженнями, а саме Т. Малярчук «Забуття», С. Жадана «Інтернат», Й. Ягелло «Тірамісу з полуницями», І. Драча «Криниця для спраглих», І. Дзюби «Чорний романтик» і т.д. 

Але для того, щоб мати змогу ознайомитися із повним переліком всіх надходжень, ми запрошуємо Вас в бібліотеку. У Вас є можливість відкрити для себе щось нове, незвідане
__________________________________________________
Поет на всі часи
6 червня


Нарешті прийшло таке довгоочікуване і ще, навіть, не дуже спекотне літо! Татарбунарські районні бібліотеки розпочинають роботу на літньому бібліомайданчику «Бібліотек@ без бар’єрів!», який є перспективним простором для креативності, винахідливості та мрійництва. 

І це неповний перелік всього того, що можна не лише побачити, але й випробувати. Для кого ж діє цей майданчик? Відповідь проста: для всіх, хто прагне відпочивати з журналом, газетою або ж книжкою. Для цього неважливі вік, стать, соціальний статус, професія або освіта. 

Враховуючи виклики сьогодення, бібліотека намагається використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу здатні привертати до себе увагу населення району, а також залучати нових відвідувачів.


6 червня бібліотекарі організували перший бібліомайданчик до дня народження видатного поета, прозаїка, драматурга Пушкіна О. С., який у далекому 1821 році відвідав наше містечко. Користувачі та перехожі з цікавістю переглядали тематичну виставку «Поет на всі часи», на якій представлені книги та періодичні видання із фондів районних бібліотек. 

Бібліотекарі пропонували перехожим інформаційні листки з біографією поета та декламувати його вірші, які вони знають напам’ять або ж зачитати з книжок. Діти мали змогу намалювати героїв з казок Пушкіна О.С. та відгадати загадки.
Тож запрошуємо всіх серед буденної рутини виділити час і зазирнути до «читальної зали просто неба», яка працюватиме влітку кожної середи з 10.00 до 12.00 години.
____________________________________________________________
2017 
Гумор в нашому житті та в літературі Скільки вже було сказано про українських гумор, скільки написано гумористичних поезій, оповідань, байок, комедій! Але минають роки, навіть тисячоліття змінилися, а гумор не зникає з повсякденного життя українців та з літератури! 
Недарма кажуть, що сміючись, граючи легше і навчатися, і переживати важкі моменти, і працювати.Народний гумор особливо багато черпає із бездонної скарбниці українських сатириків Остапа Вишні, Павла Глазового, Євгена Дударя, Микити Годованця та ще багатьох інших майстрів дотепного слова.
    Слава нашої держави сяйнула далеко за межі своїх кордонів не лише завдяки неперевершеній українській народній пісні, а й яскравій самобутній творчості Павла Глазового. В 2017 році 30 серпня відзначається  95  років від дня народження видатного  Майстра сатири і гумору. Павло Глазовий – автор близько двох десятків книжок сатири і гумору, 8 книжок для дітей. 
Окремими виданнями вийшли поетичні збірки сатири та гумору. Поет, який  любив веселий здоровий сміх, був щасливий  від того, що пише простим людям, передаючи смак отої народної душі, яка завжди прагнула дотепного й смішного. Гумористичні твори доводять нам, що навіть серйозні проблеми можна сприймати з гумором.  Читаючи вірші,  байки поета, людина не тільки усміхається, вона замислюється над дуже серйозними проблемами! Отаким  по-справжньому  непереможним  є вплив гумору на людей.
    
30 серпня бібліотекарі районної та дитячої бібліотек радо зустрічають своїх      гостей на бібліомайданчику. Сьогодні їхня увага прикута саме до творчості українських гумористів.До уваги бажаючих була  розгорнута  книжкова  виставка «Чарівники сміху»,проведено дайджест  «Байкографія»  П. Глазового, кожен з бажаючих мав змогу продекламувати улюблені гумористичні твори .Ми поставили перед собою завдання: тим, хто прийшов на наш бібліомайданчик у поганому настрою- підняти настрій,а тим,хто прийшов у гуморі – його не зіпсувати. І на наш погляд, наша мета здійснилась.
_____________________________________________________________________________________________________________________

«В твоє майбутнє вірим  Україно»

  Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність. Нашу рідну землю, що нарешті здобула свою незалежність і будує державу, ми, молоде покоління, маємо берегти й любити, як писав В. Сосюра: 
              Любіть Україну у сні й наяву,
 
              Вишневу свою Україну,
 
              Красу її вічно живу і нову,
 
              І мову її солов'їну.
 


    У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Проголошення незалежності стало своєрідною точкою відліку нового етапу історії України, поклало початок перехідному періоду, суть якого – у переході на якісно вищий рівень суспільного розвитку. Сьогодні Україна починає утверджуватися серед цивілізованих країн Європи. І всі ми мріємо про велику й нездоланну державу «у сім’ ї вольній, новій», як писав наш Кобзар – Тарас Шевченко та прагнемо зайняти достойне місце у сім’ ї європейських  народів!
    На передодні  святкування  Дня  Незалежності  нашої  держави, за Указом Президента  України  вже 26 років поспіль вся  країна  офіційно вшановує головний  державний символ – Прапор України! Наш прапор – це найдорожчий символ, за який і сьогодні найкращі сини України ведуть боротьбу із ворогом у зоні АТО за свободу та незалежність нашої країни! Це - Символ свободи і волі, віри та сили  українського народу.Для кожної держави прапор – це обличчя країни. 
      
23 серпня Татарбунарська районна бібліотека організувала на площі міста Татарбунари книжкову виставку та провили огляди літератури про відомих українців, які зробили значний внесок в історію країни: А. Шептицького, С. Бандери, М. Грушевського, провели  нон-стоп  «В твоє майбутнє віримо Україно», бібліотекарі пропонували перехожим продекламувати вірші, українських поетів І. Франка, В. Стуса, Л. Костенко, В. Сосюри  та багато інших, які вони знають про Україну напам’ять  або ж зачитати їх, власне, з книжок. Багато хто з наших місцевих жителів знають вірші  Тичини П.,  Чернявського М., і  Шевченка Т.  
Самі ж бібліотекарі декламували вірші наших місцевих авторів – аматорів, плели та дарували символічну патріотичну стрічку, що приємно вразило мешканців міста. Україна… Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть ! У ці святкові дні  бібліотекарі районної бібліотеки вітають усіх жителів міста! Нехай мрія про світле майбутнє і розвиток нашої Батьківщини окриляє Вас на нові звершення в ім’я незалежної процвітаючої  України,  ми віримо що нашу країну чекає світле європейське  майбутнє. Щиро зичимо всім злагоди та  процвітання

_____________________________________________________________________________________________

«Бібліотек@ без бар’єрів! 
Літо! Книга! Позитив!
(07.06.2017)
Літо…Як багато в цьому слові «сплелось» - відпустки, канікули, поїздки, зустрічі, враження…Але виникає питання. Як у рідному місті відпочити цікаво і з користю? Чим зайнятися? Що зробити для того, щоб діти та дорослі захоплююче провели разом час.
Татарбунарська центральна районна бібліотека намагається завжди підтримати свого читача найкращими напрацюваннями та стати для користувача територією неформального спілкування, розширення і поглиблення знань та простором для дозвілля. Вже з нетерпінням в першу літню середу наш літній «бібліомайданчик» запросив до себе читачів різного віку з різноманітними уподобаннями. Чи можна уявити свій відпочинок на лаві у затишному місці біля фонтану без книжки, газет або журналів? Звичайно ж, ні! У книг та преси канікул не буває, вони «працюють» навіть у літню пору. І в цьому змогли переконатись мешканці та гості міста. Користувачі бібліотеки та перехожі з цікавістю переглядали книги тематичної виставки «Екологічна варта», на якій представлені книги із фондів районної бібліотеки по екології.
Ми живемо на багатій, щедрій, прекрасній землі. І ми не маємо права забувати, що сьогодні просто любити природу, милуватись її красою замало. За допомогою листівок «Нам із землею разом жити!» працівники бібліотеки намагалися донести інформацію про те, що кожен має усвідомити себе частинкою Землі, до роздумів над екологічними проблемами краю. Перехрестя думок «Заповідними містами Татарбунарщини» відправило нас в уявну подорож туристичними маршрутами Татарбунарського району, після обміну враженнями дійшли висновку, що у таких мальовничих куточках рідного краю варто побувати наяву, щоб насолодитись їх красою.

«Родзинкою» роботи майданчика став майстер - клас «Весняна квітка з паперу» з гофрованого паперу. Діти разом з дорослими виготовляли різні паперові квіти. Кожен з бажаючих проявив фантазію та творчу уяву. Ми вважаємо, що ці ніжні, тендітні квіти, які зробили власноруч можуть прикрасити будь-яке робоче місце або оселю, дитячу вечірку або просто дружні посиденьки у колі найближчих людей.
Хочеться сказати, що «бібліомайданчик» - це літній майданчик роботи бібліотеки щосереди з 10.00 години до 12.00 години , де можна не тільки прочитати та дізнатись щось для себе нове, але й мандрувати , майструвати різні вироби, малювати, грати та багато іншого. Запрошуємо всіх, хто хоче просто відпочити та приємно провести час.

Бібліотек@ без бар`єрів   2017

Літній бібліомайданчик відкрито!!!


Бібліотек@ без бар`єрів
Даруємо радість читання, дозвілля, спілкування. 

На жаль, літо майже проминуло, а з ним і закінчується робота літнього майданчика бібліотеки, завдяки якому гості та жителі міста долучалися не лише до перегляду книжкових виставок, оглядів літератури та періодичних видань, а й до найрізноманітніших майстер-класів. 


На протязі серпня бібліотека популяризувала тему «Про відомих українців». І сьогодні була підготовлена виставка-вшанування до 160 річчя від дня народження Івана Франка «Поет національної честі». Ця визначна дата стала приводом ще раз згадати одну з ключових постатей в історії України. Флаєра, які роздавали бібліотекарі, відображали Франка не лише як письменника, а й вченого, перекладача, публіциста, громадського й політичного діяча. 

В останній день роботи «бібліомайданчика» співробітники бібліотеки зібрали в одне ціле всі майстер-класи, що проводилися на протязі літа і дітям було чим зайняти свою фантазію та руки. 
Для кожного з нас є вибір, чим займатися у вільний час: або переглядати пасивно у черговий раз телевізор або долучатися до неординарних заходів бібліотеки. Бібліотекарі сподіваються, що у найближчому майбутньому усі відвідувачі літнього бібліомайданчика будуть і далі активно приймати участь у бібліотечному «житті». Бібліотек@ без бар`єрів (10.08.16)

Татарбунарські бібліотеки продовжують турбуватися про дозвілля наших мешканців. Цієї середи для «Бібліомайданчика» бібліотекарі підготували вже два майстер-класи, адже часу до кінця літа не так вже й багато, а скільки ще цікавого та корисного хочеться зробити! 
Хоч і квітка гіацинт все ж таки весняна – але вона була обраною для майстер - класу, що підготували для малечі активні співробітники бібліотек і саме ці квіти стали окрасою незвичної вази з олівців. 
Діти майстрували гіацинти з гофрованого паперу, символ любові, щастя, вірності, своїми руками. Це виявилося зовсім нескладно, а квіти вийшли як справжні. Такі квітки швидко не зів'януть і будуть довго радувати ще своєю красою та нагадувати приємний час, проведений на бібліомайданчику. Одночасно бібліотекарі продовжували популяризовувати серед населення серію книг «Знамениті українці» та організували викладку літератури по тематиці кохання «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє», а також свіжої преси, що надійшла до бібліотеки останнього тижня. 
Як не сумно, але наступної середи бібліотекарі востаннє цього літа будуть працювати на «Бібліомайданчику», всі бажаючі ще можуть долучитися до наших майстер-класів.


Бібліотек@ без бар`єрів (03.08.16)

Працівники Татарбунарської центральної бібліотеки, як завжди, вражають жителів та гостей міста своєю креативністю. Адже, як загальновідомо, кожної середи влітку працює «Бібліомайданчик» завдяки якому діти та дорослі дізнаються багато нового. 
У чергову середу, 
03 серпня 2016 


року бібліотекарі організували книжкову виставку «Про відомих українців», а також майстер-клас «Метелики», що майструвалися всього лише з пластикових пляшок. Кожен мав змогу власними руками зробити та розмалювати фарбами яскравого, ніби живого, метелика або сонечко. «Бібліомайданчик» перетворився на казковий світ з літніми мотивами. Водночас бажаючі долучилися до книжкового огляду «Відомі українці». 
Зацікавив майстер-клас, або занудьгували влітку? Якщо так, отже – наступної середи з нетерпінням чекаємо на кожного з Вас! З повагою Ваша улюблена бібліотека.

Бібліотек@ без бар`єрів (20.07.16)Ну що ж, хочеться поділитися новими враженнями від роботи нашого бібліомайданчика. Сьогодні бібліотекарі запропонували книжкову виставку «Зберегти життя на землі», де підібрали ряд цікавих книг про тваринний та рослинний світ нашої країни, про її географічні та кліматичні особливості, про природоохоронну роботу в Україні. Тож актуальною виявилася і еко - бесіда «Збережемо життя на Землі» з дорослими та дітьми. 
Виявилося, що діти знають та можуть зробити чималий внесок у збереження та відродження природи рідного двору, школи, міста. Це - викидати сміття лише у спеціальні контейнери; висаджувати квіти й кущі у дворах; прибирати за собою усе сміття під час відпочинку на природі та багато іншого. Дуже доречною була література на виставці, яка стала дієвим порадником для всіх небайдужих до екологічних проблем, до довкілля. Як завжди кожен відвідувач нашого бібліомайданчика мав змогу почитати свіжу пресу та ознайомитись з новинами. 
Районна бібліотека для дітей сьогодні порадувала своїх користувачів яскравими книжками та дитячою пресою. Найменші малюки разом зі своїми матусями роздивлялися яскраві книжечки та читали казки в голос. 
Родзинкою ж сьогоднішнього бібліо-майданчика був майстер клас зі свит-дизайну з виготовлення "цукеркових букетів. Малюкі із їхніми матусями та бабусями за допомогою кольорового гофрованого паперу, клею, кольорових стрічок, проволоки та звісно різноманітних смачних цукерок мали можливість створити своїми руками цукерково-букетний подарунок. Процес був дуже простий, цікавий та смачний, тому бажаючих було дуже багато. Хіба можна передати словами радість і захват дітей від їхніх творінь. 
Особливо вони раділи, коли вдавалося змайструвати гарну квітку. Букети з цукерок є ідеальними подарунками, які доречні у всіх випадках. Оригінальний сюрприз радує око своєю вишуканістю і створює чудовий настрій. Цей новий напрямок отримав назву "світ-дизайну" і став надзвичайно популярним, адже квіти з цукерок та гофрованого паперу своїми руками обходяться недорого і доступні кожному. 
Дуже багато цікавого, інноваційного, креативного до розвитку взаємовідносин “користувач-бібліотека” можуть запропонувати бібліотекарі районної бібліотеки, тож чекаємо Вас в наступну середу на нашому бібліомайданчику.

Бібліотек@ без бар`єрів (13.07.2016)
Ось і настала довгоочікувана середа. Бібліотека вийшла на свій «Бібліомайданчик», де вже з нетерпінням чекали на нас шанувальники з різноманітними питаннями, чим будемо сьогодні їх дивувати, що розказувати та читати.
Як завжди ми підготували тематичну книжкову виставку. Цього разу під назвою «Світ знань відкриває книга». Городяни віком до 35 років прийняли участь у Всеукраїнському анкетуванні «Михайло Грушевський – український історик європейського значення» ( до 150 - річчя від дня народження), в якій мали змогу згадати основні дати із його життя та відповісти на такі запитання як ставлення до постаті Грушевського та чи потрібні зараз Україні такі люди.
Шанувальники новин мали змогу ознайомитись із останніми надходженнями газет та журналів. 
У світі є стільки захоплюючих занять! Наприклад, картина з крупи ще нещодавно була такою рідкістю, а зараз все частіше й частіше вона зустрічається серед витворів своїми руками. Здавалося б, рис, гречка, горох - це те, що ми їмо, але і в декор вони вписуються відмінно, тому ми сьогодні провели майстер клас по написанню картин своїми руками за допомогою круп, картону, клею та великого бажання.
За допомогою нашого художника Устименка В.І. ознайомили всіх бажаючих з основами створення картин з крупи. Перед тим, як почати роботу, порадились, що саме збираємось зобразити. Потім простим олівцем створили ескіз на папері, продумали, яка крупа буде знаходитися на тому чи іншому шматочку малюнка. 
Ділянку, яку збиралися заповнювати крупою, гарненько промазали клеєм і відразу висипали крупу. Для початківців не склало особливих труднощів зобразити, наприклад, метеликів та квіти, їх і намалювати легко, і виглядає така картина дуже красиво.
 А чого варта картина з декоративною рибкою або ж папугою. Така картина з крупи прекрасно підійде не тільки для кухонного декору, але й для вітальні, їдальні. Це також прекрасний варіант для подарунка рідним чи друзям. Така еко - картина, зроблена з природного матеріалу та ще й власноруч порадує будь - кого своєю незвичайною фактурою. А якщо декором з круп зайняти дитину, то вона не тільки чудово проведе час, але і потренує дрібну моторику пальців, що вельми корисно.
Районна бібліотека намагається справити позитивне враження на сучасного користувача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни. Тому друзі! Маєте руки? Маєте трішки часу та терпіння? Маєте навіть бажання та натхнення! Ми із задоволенням чекаємо Вас в наступну середу на нашому Бібліомайданчику!


«Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала».


Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння, але в православній традиції (за старим стилем) він припадає на 6-7 липня. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами і таємними обрядами. Згідно з давніми традиціями, Івана Купала - свято сонця, тому найважливіша роль в обрядах відведена силі вогню. Купальські забави відбуваються ввечері, вночі (в Купальську ніч, або, як кажуть, нічку - купалочку) і в самий день Купала. 


Для того, щоб ознайомити мешканців міста із походженням свята, обрядами під час святкування Івана Купала, 6-го липня на Бібліомайданчику працівниками центральної районної бібліотеки була презентована книжкова виставка «Ой на Івана, ой на Купала нічку не спала». Також бібліотекарі, оволодівши мистецтвом сторітелінгу, розповідали купальські історії і свято, що має яскраво виражену сонячну символіку Одним із символів Купальської ночі є вінок. Сплести «правильний» вінок - це ціле мистецтво. І цього дня Татарбунарська районна бібліотека присвятила майстер - клас мистецтву плетіння вінка. 


До майданчика залучалися всі бажаючі перехожі, і ті користувачі бібліотеки, які вже знають, що кожної середи бібліотека дивує містян новими цікавинками не лише в літературі, а й проводить різні майстер-класи. Під час плетіння вінків розповідали, які квіти найкраще вплітати у вінок та як краще сплести аби вінок зберігся на довше. Під час майстер класу учасники між собою влаштували конкурс на краще селфі із вінком. Потім всі бажаючі мали змогу забрати його із собою аби ввечері пустити його по воді.Бібліотек@ без бар`єрів (22 червня)
Швидко минув тиждень і ось знову прийшов час для відвідування літнього бібліотечного майданчика. Як завжди бібліотекарі вийшли в середу в місцевий парк, щоб запропонувати мешканцям міста та району до перегляду нову пресу, ознайомити з літературою, яка є в районній бібліотеці та зацікавити змістовним майстер - класом.
Так співпало, що сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Вранці, 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. На цій війні, заради тих, хто живе зараз, поклали своє життя мільйони людей. Це був один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України: з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. 
Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. У кривавих боях виборювалося право на життя і на території Татарбунарського району, тому районна бібліотека підготувала та презентувала в читальному залі тематичну виставку – інсталяцію з елементами військових предметів та історичної, краєзнавчої літератури, присвяченої до цієї дати, частину якої можна було побачити на літньому бібліотечному майданчику.
Любителям «свіжих» газет та журналів випала можливість погортати, переглянути та почитати пресу в сонячну погожу днину в парку.
На прохання мешканців міста та наших читачів, ми повторили майстер – клас з декоративно - прикладного мистецтва – петриківського розпису, який із задоволенням демонстрував наш шановний художник Устименко В.І. Петриківський розпис сподобався всім, декілька людей виявили бажання продовжити навчання й поглибити знання про цей розпис.
Ми дуже раді, що праця бібліотекарів не залишає нікого байдужим, приносить користь, тому і має результати - нових користувачів, тож запрошуємо всіх бажаючих до співпраці. До зустрічі 29 червня!
Бібліограф ЦБС Телятник Т.Г.


Бібліотек@ без бар`єрів (15 червня)
Що може змінити уявлення про бібліотеку, справити враження на сучасного читача? Бібліомайданчик знайшов вже своїх прихильників, які із задоволенням приєднуються до його роботи щосереди. Що ж цікавенького пропонували бібліотекарі цього разу? Представлення та обговорення книжкової виставки, присвяченої коханню «Тільки той щасливий, хто любов’ю сяє!». Головними читачами цих романів є, передусім, жінки. Авторками - теж. У центрі кожної історії – кохання та інтрига, навколо яких розгортається сюжет. Ми, намагаємось регулярно знайомити користувачів бібліотеки з новинками літературного життя, талановитими авторами й книгами, тому всі книги , які були презентовані мешканцям міста можна взяти та прочитати на абонементі районної бібліотеки. 


Часом важко собі уявити який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому користувачу. В цих виданнях містяться оперативні відомості практично по будь-якій темі. Потрібно тільки уміти їх знайти. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо, тому пресу, яка Вас зацікавила можна погортати в читальному залі. Але сьогодні мали змогу почитати не лише дорослі читачі а й маленькі теж. 

Районна бібліотека для дітей презентувала свої книги та періодику, які зацікавили малят.


Прикрасою для відвідувачів сьогоднішнього бібліомайданчика був майстер – клас від нашого художника Устименка В.І по петриківському розписі. Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, але ще й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися. 

Віктор Іванович показав, як малювати основні елементи петриківського розпису крок за кроком. Глядачам залишилося лише знайти підходящий предмет або стіну, щоб відточити отримані навички. На жаль, дощ зменшив час роботи бібліомайданчика, але ми сподіваємося, що та інформація, той майстер – клас, які бібліотекарі сьогодні презентували були для Вас цікавими і корисними. До наступної зустрічі!«Бібліотек@ - без бар’єрів» 


Татарбунарська центральна районна бібліотека знов із задоволенням поновлює на літній період роботу «Бібліомайданчика». Це оригінальна, нестандартна ідея, яка виходить за межі існуючих канонів і традиційних форм обслуговування читачів та відображає новий підхід до змісту і організації бібліотечної роботи.

«Бібліомайданчик» став вже гарною традицією нашої бібліотеки, яка запроваджує нові інноваційні бібліотечні послуги населення. Влітку щотижня в середу з 10.00 до 12.00 години працівники бібліотеки будуть чекати своїх користувачів та шанувальників читання в парку, в центрі міста біля фонтану.
8 червня ми з гарним веселим настроєм розпочали роботу «Бібліомайданчика». Кожен бажаючий мав змогу прочитати та ознайомитись з періодичними виданнями, які отримує читальний зал бібліотеки. В рамках підтримки інтересу до книги та читання серед підлітків та молоді, людей похилого віку та інших бібліотекарі запропонували ознайомитись з тематичною виставкою 
«Українська книга – завжди відкриття».
Ми, бібліотекарі, працюємо під девізом: «Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість». Дітей теж не залишили поза увагою, бібліотекарі показали майстер – клас по виготовленню виробів з паперу (паперопластика), кожен мав можливість спробувати скласти свою модель з паперу.
Сьогодні зростає роль бібліотеки як середовища для спілкування, де читачі можуть сміливо реалізовувати свій інтерес до книжки, ділитися враженнями від прочитаного зі своїми однодумцями й бути впевненими в тому, що їх начитаність не вважатимуть дивиною. Робота «Бібліомайданчика» спрямована на залучення до читання нових користувачів, на ознайомлення мешканців міста з новими бібліотечними послугами, розкриття можливостей і талантів бібліотекарів. Тож запрошуємо Вас щосереди на зустріч з новинами та новинками у книжковому світі і не тільки. 
Провідний бібліотекар районної бібліотеки


Гажийська Надія

Комментариев нет:

Отправить комментарий