Події 2018 року




Андріївські вечорниці в бібліотеці.


       Серед осінньо-зимових свят для молоді виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі - Калита.

 Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя.

 Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутої сьогодні, яку хочеться повернути до життя, щоб ожила одна із сторінок молодості наших предків.      
Напередодні свята Андрія в медіа – центрі Татарбунарської районної бібліотеки відбулися молодіжні гуляння, які спільно підготовили та провели працівники бібліотеки та Татарбунарського районного історико – краєзнавчого музею для студентів 1 курсу ПТАУ.
       
Прослухавши інформацію про історію свята юнаки та дівчата стали активними учасниками святкових дійств.
        
Для хлопців: Калита - медовий солодкий корж який підвішували до стелі поверх голів і кожний парубок повинен підстрибнути і вкусити шматочок коржа. Охороняв його Пан Калетинський який обирався серед присутніх молодих людей – найсильніший та найспритніший.
        
Дівчата: намагалися дізнатися імена майбутніх наречених, професію судженого, та чи чекати в цьому році кохання, одруження. Все це перемежовувалось піснями, легендами, переказами та веселощами.
       
В медіа – залі ожили ігри і забави нашого народу. Працівники культури, роблять все щоб і надалі не пішли у забуття традиції наших предків. Міцний наш рід, жива у ньому пам`ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю – у ній розум, кмітливість, гумор, надія. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам`яті!


______________________________

Твої права - компас твого життя

     10 грудня – День прав людини, який відзначається в зв’язку з проголошенням Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
 
 
Загальна декларація прав людини проголосила рівність всіх жителів перед законом. Людина,її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження і протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь - які угоди, спрямовані на обмеження прав людини визнаються недійсними.
      
10 грудня для студентів ПТАУ і учнів 10 класу Татарбунарського НВК «Школа – гімназія» бібліотекарі центральної районної бібліотеки організували брейн – ринг «Право у нашому житті» та перегляд документального фільму «Ти - людина, значить маєш право». Учням було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.
      
На захід запросили правознавців: керівника офісу мережі правового розвитку Семененко Л.Г., головного спеціаліста бюро правової допомоги Дмітрієву І. Г. та провідного документознавця Татарбунарського РВДВСГД У Ю в Одеській області Кондрікову І.С., які на життєвих прикладах, конкретних ситуаціях, що розглядалися під час зустрічі, змусили замислитись всіх над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. 

     
  Від народження всі люди мають певні права, які гарантовані Конституцією і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати, але пам'ятати, що поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.


_______________________________________
 Всесвітній день боротьби зі СНІДом


   Щорічно 1 грудня  вся світова спільнота відзначає  Всесвітній  день боротьби  зі СНІДом.  
Цього дня людство згадує про те,  яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.  Цей  день став одним з найбільш визнаних міжнародних днів  здоров’я  і  можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. 
Ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини. Але у 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією.
  29  листопада  для студентів ПТАУ  бібліотекарі Татарбунарської  центральної районної  бібліотеки  провели  захід «СНІД: подумай  про майбутнє  -  обери життя»,   під час якого розповіли  про історію СНІДу, про творця «червоної стрічки» — американського художника Франка Мура,  який став жертвою епідемії, та продемонстрували тематичні відеоролики. 
На  зустріч  було запрошено лікарів: фтизіатра Решетніченко Н.І., нарколога Івасенко С.Ф. та кабінету довіри Кобилянську Л.П., які докладніше розповіли  що таке ВІЛ/СНІД, про способи передачі вірусу від людини до людини, про симптоми хвороби, про  шляхи попередження захворювання. 
Студенти отримали змістовний інформаційний матеріал та відповіді на питання. Наприкінці зустрічі студенти взяли участь в акції «Червона стрічка» на знак  підтримки хворих на СНІД.

 Сподіваємося, що такі заходи  послужать своєрідним попередженням для нашої молоді  і  допоможуть їм зробити вибір на користь здорового способу життя.
___________________________________
             
             Новий простір бібліотеки
                                      
                  листопада  2018 рік             


Найкращим критерієм оцінки діяльності бібліотек та визначення рівня конкурентоспроможності є висока якість обслуговування та задоволення інформаційних потреб користувачів. 

Саме тому,  в рамках виконання Стратегічного плану дій голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на базі Татарбунарської центральної районної бібліотеки відкрився перший в районі культурно – освітній медіа – центр.


Приємно було чути високу оцінку праці колективу бібліотекарів  районної бібліотеки від керівництва нашого району та міста. Адже  створення належних умов для реалізації культурно-освітніх та інтелектуальних потреб наших користувачів та задоволення їх інтересів  є  головною метою функціонування  бібліотеки. 
     

  Свято – це завжди багато щирих, вірних друзів, теплі слова вітань й побажань. До відкриття медіа-центру долучилися викладачі Татарбунарської музичної школи,  працівники районного будинку культури, хореографічний  колектив «ІМПУЛЬС»,  Павлюк Лариса Миколаївна та  Семененко Леонід  Григорович.
      






Серед нас живуть люди, які мають багато мрій, ідей, бажання до спілкування, але відсутність місця, де можна було б вирішити ці питання, створювало певний дискомфорт. Відкриття медіа-центру в центральній районній  бібліотеці вирішує проблему комфортного, оснащеного технікою простору. Тож запрошуємо до  співпраці.
               
__________________________________________
                     Схилимо голови в скорботі

        Кожну четверту суботу листопада Україна поминає жертв Голодомору. В 2018 році минає вже 85 років від тих жахливих подій — подій, що своєю жорстокістю і звірячістю в людській подобі, не знаходять прикладу в історії людства. Тоді було винищено понад 7 мільйонів українського народу, які загинули в страшних муках голоду, через навмисно влаштований мор в Україні. 
        

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Вшановуючи пам’ять жертв голодомору українського народу, в читальному залі  центральної районної  бібліотеки відбулася  презентація книжкової виставки - реквієму «Згадати тих, кого забрала біда». 

Бібліотекарі  розповіли про причини та наслідки голодомору в Україні 1932-1933 років, переглянули документальний фільм «Голодомор 33-го року», запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув голодною смертю у страшні для України роки. 

На абонементі читачам провели огляд  літератури  «Схилимо голови в скорботі»,  під час якого бібліотекарі представили книги, які містять документальні факти та спогади очевидців про страшні часи.

Сьогодні, коли від початку Голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди. На десятиліття можна засекретити архіви та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду.  Правду про страшні події. 


_____________________________________

День Гідності та Свободи
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу,
Обирай Свободу для усіх людей!


21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій . В наш час в історію увійшла ще одна подія - майдан, який змінив нашу державу, наш народ і наше життя. 
Події Майданів змінили народ, його погляди, мрії та віру у своє європейське майбутнє, об’єднали нас у спільній боротьбі за свою Батьківщину, за свободу, гідність, за право на майбутнє. В цей день ми відаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 
Події останніх років ставлять перед бібліотеками завдання: патріотичне виховання підростаючого покоління. З метою належного вшанування громадського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які боронять незалежність нашої держави працівники Татарбунарської районної бібліотеки 20 листопада для студентів ПТАУ провели захід «Революція Гідності ціна її Свободи».
Бібліотекарі розповіли про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи, переглянули відеоматеріали про події того часу та ознайомили з книжковою виставкою-пам’ять «Революція Гідності та Свободи»,на якій представлені видання та фотоматеріали , які висвітлюють героїчні події Майдану та патріотизм і мужність воїнів, перебіг Революції Гідності, що пробудила у душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі. Наприкінці заходу вшанували пам'ять полеглих на Майдані хвилиною мовчання.


_______________________________
Рідна мово моя, поетична й пісенна
8 листопада 2018 рік
Мова входить в життя людини з її дитинства, колискової мами та перших слів. Вона прекрасна і барвиста, мелодійна і співуча. У ній – історія, звичаї та традиції народу, без неї не може існувати суспільство, адже саме мовою ми спілкуємося та за її допомогою пізнаємо світ. День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.  
 За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Українська мова – це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського та багато інших.
До  свята мови бібліотекарі  Татарбунарської центральної районної бібліотеки  вийшли  на центральну площу з тематичною вікториною «Дзвенить струмочком рідна мова».  Мешканці та гості міста,  які приймали участь в заході, за  вірну відповідь  на запитання отримували ручку. Кожне запитання супроводжувалося бесідою, під час якої особлива увага  була приділена історії свята, особливості його відзначення, красі і багатогранності нашої мови. Під час заходу бібліотекарі  роздавали інформаційні листівки «Історія виникнення письма».  

Тих, хто бажає детальніше  дізнатись про історію писемності та мови запрошували в читальний зал, де оформлена книжкова виставка «Рідна мово моя, поетична й пісенна».
Кілька століть нас привчали до думки про нібито “вторинність” української мови, ретельно приховуючи від українців величезній масив української  писемності, історії та культури, що сягає глибокої  давнини і налічує багато тисячоліть. Маймо сміливість серцем і душею впевнено сказати «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу. Плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів. 
_____________________________

Поштова марка України

                     1 листопада 2018 рік



       
Перші поштові марки з’явилися в часи створення незалежної Української Народної  Республіки. У червні 1918 р. в Києві було видано 6 марок, авторами сюжетів яких були художники-графіки Г.Нарбут та А. Середа. 

Після цього лише з 1992 р. в Україні знову почали друкуватися поштові марки. Укрпошта за всі роки незалежності випустила 1 659 унікальних поштових марок. Неодноразово українські знаки поштової оплати були відзначені високими міжнародними нагородами. 


Для відзначення 100-річчя  випуску перших українських марок, а також популяризації вітчизняної філателії, яка є культурним надбанням українського народу,  в Татарбунарській центральній районній бібліотеці проведено  інформаційний експрес-огляд «Поштова марка - історія в мініатюрі». 


Студенти  Татарбунарського ПТАУ  дізнались  про історію створення перших українських марок  та завдяки  відеоперегляду ознайомились з усіма випусками стандартних поштових марок, які друкувались   з 1918 по 2017 роки.
        

Про захоплення філателією розповіли у своїх  виступах  працівник дитячої бібліотеки  Герасим  Катерина  та бібліограф районної бібліотеки Телятник Тетяна. Вони  ґрунтовно розповіли про виготовлення поштових марок,  їх тематику,  формат, тиражі. 


У бібліотеці організовано тематичну викладку,  на якій представлено приватну колекцію поштових марок, яка досить цікава та різноманітна: флора і фауна України,  кораблі, космонавтика, народні свята, традиції та інше. Окремо хочемо подякувати Татарбунарському відділенню Укрпошти  за надані зразки діючих поштових марок,  з якими  мали нагоду  ознайомитись студенти.



____________________________ _______________________________________
А пам'ять священна…
25 жовтня 2018 рік

В жовтні в Україні традиційно проходять заходи, присвячені визволенню території нашої країни від фашистських загарбників. Ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам. 

Уславлюємо тих, хто самовідданою працею наближав розгром ворога, складаємо глибоку шану дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна.
З нагоди відзначення 74-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників в Татарбунарській центральній районній бібліотеці для юнаків ПТАУ міста Татарбунари проведено історичну годину «А пам'ять священна…». 

Під час заходу присутні переглянули кадри документального фільму «Україна у Другій світовій війні. Визволення!». Бібліотекарі акцентували увагу передусім на визначній ролі України у Другій світовій війні та її внеску у здобуття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом, жертовності нашого народу. 

Провели огляд оформленої тематичної виставки «Вічна пам’ять визволителям Української землі». Наприкінці заходу загиблих в ті трагічні дні присутні вшанували хвилиною мовчання.
Ми говоримо: «Ніхто не забутий!», «Ніщо не забуто!». Слід про це пам’ятати і вчити своїх нащадків. Українці ніколи не забудуть сторінку історії та неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним.
___________________________________________

Дорогами козацької слави

11жовтня2018рік
14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України.  

Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя. 
Бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки 11 жовтня для студентів ПТАУ провели історичну годину «Дорогами козацької слави». Під час зустрічі ведучі розповіли про те, що це свято дуже важливе для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. 
Народ ставився до козаків з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської гідності. Про військове мистецтво козаків, техніку ведення бою та як козаки вправлялися самопалами або рушницями, пістолями, шаблями, списами, як користувалися луками й стрілами, як влучно стріляли з гармат хлопці й дівчата побачили у фільмі «Бойове мистецтво козаків». Присутні занурились в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.
Наприкінці ж заходу нашу молодь чекали цікаві конкурсні змагання: «Козацьке вбрання», «Силові», «Майстерні художники», «Фотооко», “Медичні”. Молодь мала можливість продемонструвати свої знання з історії життя козаків, їх звичаїв, культури, побуту, а саме головне юні козаки показали свою силу, а юні козачки – свою майстерність з надання медичної допомоги.

Для тих хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей читального залу були запропоновані огляди постійно діючих книжкових виставок «Героям Слава», «На захисті Єдиної України», «Мужність і відвага крізь покоління».
Історія України — це тисячолітня історія українського народу. Вона сягає корінням глибокої давнини. І не знати її, не шанувати її, просто неможливо. Бо тоді ми втратимо своє ім'я — український народ. Хочеться привітати зі святом всіх захисників України та побажати усім миру та злагоди!

____________________________________________________________________________________________________________

Бібліотека – відкритий світ інформації

16 жовтня 2018 рік




Ось і завершились наші мандрівки з курсу "Бібліотечна справа". Останні які завітали  16 жовтня, до Татарбунарської центральної районної бібліотеки були  учні 10 класів КЗ Татарбунарської школи №1 ім. В.З. Тура . 


Бібліотечні фахівці ознайомили юнаків  з основними елементами книги, способами її оправи, а також з правилами користування бібліотечним фондом, і в загалі з  чарівним книжковим містом. 

Учні  побачили, як багато книг в бібліотеці, узнали, що  кожна книга має свою класифікацію, та своє місце   на  стелажів, роздивились книжкові виставки, нагадали бібліотечні правила, отримали книжки та взяли участь у бібліотечному квесті 
«У світі BООКляндії ».

  Розвиток культури читання та інформаційної грамотності відбувається через різні форми роботи бібліотекаря. І тому бібліотекарі повинні допомогти читачам зорієнтуватися в інформаційному просторі, залучити дитину з ранніх років до бібліотеки, навчити працювати з книгою, користуватися інформацією,тобто вручити кожному своєрідний «ключ» до бібліотеки.
____________________________________________________________________________________________

 Сьогодні, 10 жовтня, до центральної районної бібліотеки на бібліотечно–бібліографічні уроки завітали учні 10 – х класів  Татарбунарського НВК «Школа – гімназія».


Більшість з них потрапили до нас вперше, тому зустріч було вирішено розпочати з екскурсії  по  книгозбірні, від якої учні  отримали цікаву інформацію про роботу та функції кожного з відділів районної бібліотеки. А показати в нашій бібліотеці дійсно є що. 


По-перше, медіа – центр, де можна збиратися для навчання, творчості, дозвілля і спілкування; по-друге, затишна читальна зала,  де можна попрацювати  з додатковою літературою, написати та оформити  реферати, доповіді, конспекти, зануритись в мережу ІНТЕРНЕТ; по-третє,  відділ абонементу, де кожен користувач може взяти нову актуальну літературу  на  свій смак  додому.







Після екскурсії ми запросили наших школярів в медіа центр, де провели з ними анкетування для  вивчення читацьких інтересів, завдяки якому можна підібрати кожному читачеві індивідуальний список літератури.


Ну, а «на десерт» хлопців та дівчат очікувала квест – гра, яка допомогла учням актуалізувати отриману на бібліотечному уроці інформацію.


___________________________________________________________

4 жовтня 2018 рік


В Татарбунарській центральній районній бібліотеці розпочалися бібліотечно-бібліографічні уроки під загальною назвою «Бібліотека-відкритий світ інформації», які традиційно щороку проводяться для учнів десятих класів НВК «Школи – гімназії», ЗОШ №1 ім. Тура та студентів - першокурсників Татарбунарського ПТАУ. Мета таких уроків – зорієнтувати юнацтво в інформаційному просторі, сприяти відвідуванню бібліотек, залучити до книги, формувати вдумливого та уважного читача, навчити користуватися додатковими джерелами інформації, використовувати знання в області пошуку, обробки і використанні інформації.


Перші уроки пройшли на цьому тижні з першокурсниками ПТАУ. Спершу вирішили провести екскурсію по бібліотеці, під час якої відбулося знайомство студентів з її відділами. Розпочалась екскурсія з відділу комплектування документів. Бібліотекарі наголосили, що бібліотека починається саме з відділу комплектування, адже головне багатство бібліотеки – це її фонд. 

На абонементі студентів ознайомили з правилами користування бібліотекою та новинками літератури, які надійшли протягом цього року. В читальному залі бібліотечні працівники ознайомили молодь з переліком бібліотечних послуг, які надає центральна районна бібліотека; розповіли про довідкові видання, їх види, структуру; про правила користування енциклопедіями, довідниками та словниками. Провели огляд діючих виставок та періодичних видань, що надходять до бібліотеки.

Вивчення читацьких уподобань кожного користувача є важливою умовою успішної роботи бібліотеки. Тому наприкінці бібліотечного уроку, щоб дізнатися індивідуальні інтереси кожного, якою літературою захоплюються та користуються, бібліотекарі провели анкетування «Вивчення читацьких інтересів».
____________________________________________________________________________________________________________

Татарбунарська центральна районна бібліотека

запрошує всіх мешканців та гостей міста відвідати незвичайну розгорнуту мобільну книжкову виставку - інсталяцію 
«Читай зі смаком», яка  протягом 2018 року подорожуватиме  бібліотеками всієї  України в рамках проекту «Display – кросинг»!


Родзинкою нашої виставки стали українські козаки в компанії яких, Ви можете почитати книги на різні смаки. 

Виставка починає працювати з 16 липня в читальній залі районної бібліотеки.

_______________________________
Квест-гра 
«Детективне «бібліоагенство»





День молоді, який щорічно відзначається в Україні в останню неділю червня, не пройшов і повз Татарбунарську центральну районну бібліотеку. 
 
Для того, щоб це свято запам’яталось юнацтву, працівники бібліотеки організували квест-гру «Детективне «бібліоагенство». Завданням квесту було розслідувати справу по викраденню ключа від читального залу.

 Розплутати цей «клубок» запросили студентів ПТАУ. На початку юнаків зібрали в холі бібліотеки, де ознайомили з умовами квест-гри, тематичною книжковою виставкою та листом від «загадкового злочинця», в якому був вказаний перший пункт призначення детективного розслідування. 

В кожному відділі районної бібліотеки їх чекали завдання. Квест розпочався! В ході розслідування учасники відгадували літературних героїв за особливими прикметами; знаходили зайві слова в тексті та складали ключову фразу, 

яка вказувала на наступний пункт призначення; розшифровували таємні листи з «танцюючими чоловічками»; за допомогою лупи читали та відгадували загадки, проявивши при цьому свою кмітливість, спритність та увагу. 

За кожне розв’язане завдання юнаки отримували елемент пазлу, з якого наприкінці розслідування склали картину. Ця картина мала вказати на місце, де знаходився ключ. 


Так за допомогою вирішення цілої низки логічних завдань «детективам із ПТАУ» вдалося розплутати цей «клубок» і відкрити читальний зал, в якому на них чекала винагорода.


________________________________________________________________________
Острівцями дитячих мрій


1-го червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. 

Це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками та громадянами своєї країни. Традиційно у цей день влаштовуються різні розважальні заходи. І сьогоднішній день не став виключенням, а бібліотекарі 




Татарбунарської центральної районної бібліотеки долучились до святкування Міжнародного дня захисту дітей в центрі міста. Дітлахи брали участь в пригодницькому круїзі «Острівцями дитячих мрій» і відвідали острів, який організували для них бібліотекарі, під назвою «Веселий дартс». 

Малеча з великим задоволенням та цікавістю виконували завдання: співали разом пісню з мультфільму «Фіксіки» та танцювали, складали пазл за картинкою, шукали пару героям з мультфільмів та казок, відгадували «Хто я?» за допомогою питань, думали як слід закінчити прислів’я та приказки. 

Наприкінці діти отримували наклейку-відмітку на карті їхнього круїзу про вдале відвідування нашого острова. Всі гарно провели час, залишились задоволеними як учасники, так і організатори.
______________________________________
Бібліотека за здоровий спосіб життя 

 Щороку 31 травня відзначається Всесвітній День боротьби з тютюнопалінням. Цей день є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров᾿ю суспільства тютюнопаління, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не пробував курити. 
Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя.

 


В рамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням працівники Татарбунарської центральної районної бібліотеки мешканцям міста роздали інформаційні листівки з інформацією про шкідливість паління, під час бесіди намагалися переконати прожити хоча б цей день без куріння, а потім попрощатися з цією звичкою назавжди та вести здоровий спосіб життя.

В читальному залі до уваги користувачів бібліотеки оформлено виставку «Життя - це мить, зумій його прожити», на якій представлені книжки та матеріали спрямовані проти тютюнопаління.
Куріння — страшне лихо, яке підриває здоров’я і скорочує життя мільйонам людей. Здоров’я та довголіття кожного — в його власних руках.
___________________________________________
Великий терор
22 травня  
Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій 1937-1938 років. Ця дата встановлена з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. 

Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.


З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання учнівської молоді та гідного вшанування жертв масових розстрілів в Татарбунарській  центральній  районній  бібліотеці  проведено  годину  пам’яті  «Репресії мовою документів» із студентами ПТАУ. Працівники разом  з юним поколінням здійснили екскурс в історію нашої країни,  переглянувши  документальні відеоматеріали про трагічні події того часу та ознайомившись  з виставкою видань «Великий терор». 

Бібліотекарі розповіли про Національний історико - меморіальний заповідник «Биківнянські могили»,  де знаходиться найбільше в Україні поховання жертв масових політичних репресій.  Згадали й  інші місця масових поховань жертв  політичних репресій 1937-1938 рр.:  Рутченкове поле (Донецьк), район Парку культури та відпочинку (Вінниця), П’ятихатки (Харків), Католицьке кладовище (Умань), Єврейський цвинтар (Черкаси), село Халявин (Чернігівщина), Другий християнський цвинтар (Одеса), 9-й км Запорізького шосе (Дніпро). 
У Західній Україні після 1939 року також з’явились місця масових поховань, зокрема урочище Дем’янів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область), Тюрма на Лонцького (Львів).
Присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув від злодіянь більшовицького режиму хвилиною мовчання. Це наша історія, тому  ми не маємо права забувати. Нікого і нічого. 
______________________________________________
Багатолика Європа
16- 18 травня  День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана 68 років тому. Саме цей день вважається днем народження Європейського Союзу. 

В Україні День Європи відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. 

Це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС. 
Відзначення Дня Європи в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбулося 16 та18 травня з учнівською молоддю десятих класів шкіл №1 ім. В.З Тура та НВК «ЗОШ І–ІІІ ступенів - гімназія». 

Бібліотекарі підготували розширену виставку видань "Євроінтеграція України: реалії, необхідність та перспективи» і книжкову виставку художніх творів «Знайомтесь - книги європейських авторів, розповіли про історію свята, акцентували увагу присутніх на тому, що 

Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. Відео презентації про день утворення ЄС, про головні факти Євросоюзу доповнили загальне уявлення учнів про ЄС. Працівники читального залу запропонували молоді перевірити свої знання, ерудицію, кмітливість і просто потренувати пам'ять. 

Для цього учням старшого шкільного віку запропонували прийняти участь в інтерактивній вікторині «Євро ерудит». Ми були приємно здивовані, адже діти знали відповіді майже на всі запитання. Закінчилася ж зустріч переглядом відео «10 цікавих фактів про Європу» та про красу України.
______________________________________________________________________
17  травня 2018
Щороку, у третій четвер травня, відзначається міжнародне свято - День вишиванки.
Воно покликане зберегти споконвічні народні традиції носити вишитий український одяг. В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку. Вона стильно та гармонійно поєднується як з класичним костюмом, так і з повсякденним одягом. А ще нагадує, що ми - українці, пам'ятаємо та шануємо наші звичаї.
    
 З нагоди  цього свята в Будинку культури, Татарбунарська районна бібліотека представила  книжкову виставку  «Вишиванка - закодована вічність в узорах…», яка ознайомила глядачів з традиціями та тонкощами вишивки українського орнаменту. 

 Вона втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.

_________________________________________________
Війна відгриміла та пам'ять жива
Нам не забути днів війни… 

У нашій пам'яті вони.

І ті герої незабутні, 

Що з нами йдуть в віки майбутні.

                                                        8 травня 2018 рік



Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, смерть, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. 

Україна – це держава, яка має багату історію. Але поруч з тим, ця історія написана кров’ю на чорних сторінках минулого. Упродовж усього періоду існування України народ боровся за волю та незалежність, боронячи власну землю від окупантів та тих, хто прийшов до них з війною. 

Друга світова війна не стала виключенням. Ця війна – свідчення та приклад прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. Для відзначення 73-річниці Перемоги в Другій світовій війні, 8 травня Татарбунарська центральна районна бібліотека провела для студентів ПТАУ історичну годину «Війна відгриміла та пам'ять жива». 

Бібліотекарі розповіли про героїчні подвиги співвітчизників, ознайомили юнацтво з тематичною виставкою «Дорогами визволення України», на якій представлені матеріали про Другу світову війну та визволення нашого краю від фашистів (фотоальбоми, історичні дослідження, карти, спогади, художня література, статті про сучасні погляди на події під час Другої світової), ушанували хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з поля бою. 

Виставку-інсталяцію «Ніколи знову» доповнили експонати Татарбунарського історико – краєзнавчого музею, що надало молоді можливості «доторкнутись» до тих подій.
До Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги прийнято виготовляти стилізовані маки. Ця квітка є символом пам’яті про загиблих солдатів у часи Другої світової війни. Наприкінці заходу бібліотекарі провели майстер – клас по виготовленню маків «Мак як символ пам’яті», на якому кожен мав змогу створити власноруч свою квітку.
____________________________
Медіаграмотність та інформаційна безпека

4 травня в Татарбунарській центральній районній бібліотеці тренер, менеджер проектів Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Бондаренко Надія провела тренінг «Медіаграмотність та інформаційна безпека» для дорослих та школярів.
Визначення медіаграмотності можна знайти багато, але якщо коротко – це знання, які дають можливість людині аналізувати й критично оцінювати інформацію з різних джерел.
Під час тренінгу розглядались такі питання:
- Поняття медіа. Що таке медіаграмотність та медіаосвіта.

- Критичне мислення та аналіз інформації.
- Аналіз фото: алгоритми та ресурси.
- Інформаційна безпека: сучасні загрози.
- Безпека електронних фінансів.
- Основні принципи поводження з персональною інформацією та цифровий етикет.
- Конкурс проектів: організаційні питання.

Учасники зустрічі активно долучалися до обговорення актуальних питань з медіаосвіти, шукали відповіді у чому полягають відмінності між інформуванням та пропагуванням, що таке фейки. Найбільше зацікавила аудиторію гра «Передача інформації», також кожен отримав наглядні друковані матеріали, які допомагали в ході тренінгу.
Щиро дякуємо організаторам за отримані нові знання в сфері медіа грамотності та інформаційної безпеки.
_____________________________________________________
           
  Нова книга – це завжди відкриття!
                                                            Книга рятує душу від здерев’яніння...
                                                                                                    Т. Г. Шевченко
   
    Книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дає нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчає жити, любити і працювати. Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона — постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Дарування книг бібліотеці — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Книги, подаровані читачами, мають особливе значення.
      
 Кожного року в бібліотеках Татарбунарської централізованої бібліотечної системи проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу».  Дуже тішить те, що серед нас є люди, які дарують, аби той, хто не має змоги придбати  літературу, скористався нею в бібліотеці. Серед них Романенко І.Г., Генсіцька Л.О., Трофімова І.Р., Осачий В.М., Фомін О.М., Каліна І.А., Гладаренко І.А., Сергієнко Д.І., Кирган Л.В., Дойбова Г.О., Резніченко В.І.,  Власенко О.М., Окорокова С.М.,  Михайлова Ю.Ф., Сєда Т.М.
     
  «Ось, я це зробила! Дякую усім, хто допомагав мені пакувати,  завантажувати  та перевозити. Це було непросто, але ми впоралися! А ще мене дуже гарно зустріли в Татарбунарах, дуже всім дякую!» - саме такими словами супроводжувалась подія дарування книг у 2017 році мешканкою міста Одеси Євою Соколянською. Такий дарунок районні бібліотеки отримали вперше, близько 4 тисяч книг передано для бібліотек міста Татарбунари. Яких книжок там тільки не було! Хочемо висловити велику вдячність Єві, за те, що надала можливість нам та нашим читачам насолодитись різножанровою літературою.
       Така увага до бібліотеки  зі сторони користувачів радує і надихає. Хочеться звернутися до тих, хто дарував книги, але про нього не згадали. Вибачте і отримайте величезну вдячність від шанувальників друкованого слова.  Книжки, які отримали в дар  районні бібліотеки вже знайшли своїх читачів та шанувальників серед дітей, молоді  та дорослих. Дякуємо всім за подарунки та увагу до бібліотеки!
_________________________________________________
Удосконалюємо свою майстерність
                                                               25 квітня


У зоні уваги методичної служби районних бібліотек постійно були , є і будуть питання щодо упровадження в практику роботи бібліотек інноваційних методів і форм роботи, котрі сприяють підвищенню професійного рівня бібліотекарів. Саме з метою підвищення кваліфікації  25 квітня в центральній районній 

бібліотеці відбувся черговий семінар, на якому бібліотечні працівники районної бібліотеки для дітей,  Жовтоярської с\ф,  Струмківської с\ф,  Дмитрівської с\ф для дітей та Дмитрівської с\ф  для дорослих презентували свій досвід роботи з користувачами. Професіоналом можна вважати лише того, хто навчається безперервно, ніколи не зупиняючись у своєму розвитку. 
Виступи бібліотечних фахівців показали їхню  любов до обраної професії,  їх бажання працювати творчо, інноваційно, креативно.
Ще одним із нагальних питань стало питання документального оформлення списання бібліотечних фондів.  Провідний  бібліотекар  відділу комплектування  Ющенко Валентина Іванівна надала детальні пояснення щодо правил його оформлення. 
Провідний методист ЦБС Ганська Олена Борисівна та заступник директора по роботі з дітьми Фадіна Любов Борисівна ознайомили із програмами регіональних соціологічних  досліджень в 2018 році для дітей та дорослих.
«Любов до книги народжується в кожної людини змалечку. Маленьке дитя спочатку заворожує вигляд чудових яскравих малюнків, потім цікавих пригод
казкових персонажів, а згодом і безмежний світ книжкового різноманіття. Любов до читання прививають малечі батьки та школа, а знайти цікавинки у безмежному світі літературних шедеврів допомагає бібліотека. Із цього яскравого і корисного поєднання народжуються гарні і допитливі читачі, точнісінько такі, які взяли участь у районному конкурсі «Найкращий читач року». 

Саме такими словами звернулась до присутніх на семінарі колег Любовь Борисівна. Вона подякувала всім бібліотекарям, діти-читачі яких брали участь в конкурсі.
Підсумовуючи роботу семінару, можна зазначити, що для бібліотеки інновації є важливим засобом, інструментом, за допомогою якого забезпечується належний рівень діяльності закладу, що відповідає сучасним викаткам. _____________________________________________________
Біль і тривога Чорнобиля
                                                              25 квітня 2018 рік
У 1971 році неподалік від Чорнобиля розпочали будівництво потужної атомної електростанції. На 1983-й рік стали до ладу 4 енергоблоки. Згодом, за кілька кілометрів від станції виникло місто. Його назвали Прип’ять – за назвою тутешньої повноводої річки. Ніщо не віщувало біди. Коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської електростанції велетенське полум’я розірвало нічну темряву. 

Ця найжахливіша в історії людства техногенна радіаційно-ядерна аварія трапилася 26 квітня 1986 року о 01:23:50. Відтоді ця земля називається «зоною» – скаліченою, непридатною для життя мiсцевiстю.I якщо вiд атомної катастрофи 


здригнулись серця всіх землян, то слово "зона" не перестає боліти у цих серцях i ще надовго лишиться в пам’яті людства.
До цієї пам’ятної дати в читальному залі Татарбунарської районної бібліотеки відбулась година пам’яті «Біль і тривога 
Чорнобиля» для студентів ПТАУ. Бібліотекарі розкрили хронологію подій Чорнобильської трагедії, розказали про потенційну небезпеку радіації для усього живого, про ліквідаторів аварії та переглянули документальну відео стрічку «Місто Прип’ять до і після вибуху», звучали зворушливі вірші.
 Книжкова виставка «Чорнобиль-довгий слід трагедії» представляє документальні матеріали, художні твори, публіцистичні нариси як кінця 80-х, так і сьогодення.
Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших співвітчизників. Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті.
_________________________________________
18 квітня в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбувся семінар – практикум для бібліотечних фахівців  Тузлівської та Лиманської  ОТГ Татарбунарського району. 
 Формування бібліотечного фонду — це сукупність цілого ряду процесів, спрямованих на створення та розвиток бібліотеки, тому  темою сьогоднішнього  семінару  стала організація роботи бібліотек з фондами в умовах децентралізації. Провідний  бібліотекар  відділу комплектування  Ющенко Валентина Іванівна ознайомила працівників бібліотек ОТГ  з  послідовністю  дій при придбанні та оформленні літератури, замовленні  та оформленні  періодичних та електронних видань, з правилами списання загубленої, зношеної, застарілої літератури.
Також на семінарі обговорювались питання регіонального соціологічного  дослідження  «Презентуємо своє читання, або Що читають бібліотекарі як керівники юнацького читання» та  всеукраїнського соціологічного дослідження «Бібліотека і громада: рух назустріч».

   
Як зробити сільські бібліотеки  престижними , щоб вони стали центром культурного життя громади? – це стало одним із ключових завдань ВКіОЛ та методичного відділів центральної  районної бібліотеки.
__________________________________ 

Історичними стежками Татарбунарщини.



 Важливим складником історичної пам’яті  будь-якої нації  та народу є культурна спадщина. Тому у всьому світі 18 квітня  відзначають Міжнародний день пам’яток та визначних місць.  В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури.  Унікальні культурні надбання, які тисячі років створювалися на славетній українській землі попередніми поколіннями, є невід’ємною складовою спадщиною народу України.


    Наше місто Татарбунари має давню та цікаву історію. Воно в різні часи належало і до Римської імперії, і до Молдовського королівства, було під владою Туреччини та Російської імперії. Назва міста також несе в собі частку тих далеких  часів.
    

Одним із напрямків виховання у молоді  патріотизму та любові до Батьківщини, є пізнання історії рідного краю – краю своїх пращурів, їхніх традицій.  Працівники  центральної  районної бібліотеки та районного  історико – краєзнавчого  музею   підготували і провели  гру – квест  «Історичними стежками Татарбунарщини»  із студентами  ПТАУ.  

Спершу дві  команди – «Амазонки» та «Круті хлопці» отримали мапи  квестової  зони.  На них були позначені зупинки, де на учасників чекали спеціальні «агенти»- бібліотекарі  із завданнями  для команд.  Юнаки та дівчата, виконуючи завдання  біля пунктів призначення, отримували   елемент  пазлу  та додаткову цікаву  інформацію про події, людей,  будівлі та багато іншого, що має відношення  до історії міста Татарбунари. 

Всього  було дев’ять  зупинок:  пам’ятник  О.С. Пушкіну;  дерево,  якому понад 100 років;  джерела -  «Олеко»,  «Земфіра і Олеко»,  «У лукомор’я», стара поштова станція, перша електростанція та інші. 
 Варто зазначити, що для того, аби команди краще орієнтувалися,  їх супроводжували координатори - бібліотекар ПТАУ  Гатєва А.В. і працівник районного історико – краєзнавчого музею  Найдьонова - Кіріяк І.В.

       В кінці  квесту  із усіх зібраних  елементів пазлу студенти  склали  пам’ятник Татарбунарському повстанню.




 ______________________________________________________________
Проектна майстерня

12 квітня в Татарбунарській центральній районній бібліотеці під керівництвом Андрія Крупника, заступника голови, керівника Аналітичного центру ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», доцента ОРІДУ НАДУ при Президентові України та Анни Трепалюк, віце-президента Одеського благодійного фонду «Шлях до дому», експерта ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» по комунікаціях та проектному менеджменту здійснила свою роботу проектна майстерня, програма якої передбачала роботу із соціальними проектами.
 Розглядалися наступні питання:
- джерела ресурсів для соціальних проектів: гранти, пожертви, корпоративна відповідальність, бюджет;
- плюси, мінуси, ризики кожного з джерел;
- складові успішного соціального проекту; 
- проблематика, цілі, робочий план, результати, бюджет проекту.
В ході практичної частини роботи майстерні учасники працювали в двох групах, кожна з яких мала можливість розробити власний проект.

ВГО „АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ”
за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

ПРОЕКТНА МАЙСТЕРНЯ
12 квітня 2018 року
м. Татарбунари, Татарбунарська районна бібліотека
ПРОГРАМА
11:00-11:30 Відкриття. Знайомство з учасниками та ведучими, цілі заходу.
11:30-12:20 Джерела ресурсів для соціальних проектів: гранти, пожертви, корпоративна відповідальність, бюджет. Плюси, минуси, ризики кожного з джерел.

12:20-12:50 Складові успішного соціального проекту. Проблематика, цілі, робочий план, результати, бюджет проекту.
14:00-15:00 Практична вправа:
Розробка конкретних проектних заявок по проблемах місцевих громад, визначених учасниками майстерні (по підгрупам).
15:00-15:45 Презентація напрацювань підгруп.
15:45-16:00 Підбиття підсумків майстерні. Індивідуальні консультації
Ведучі тренінгу:
Андрій Крупник, заступник голови
керівник Аналітичного центру ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
Анна Трепалюк, Віце-президент Одеського благодійного фонду «Шлях до Дому», експерт ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» по комунікаціях та проектному менеджменту.


______________________________________________
У нашій пам`яті вічно

                            12 квітня 2018 р
11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. Це пам’ятна дата на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.


«Забуттю не підлягає» - під такою назвою у читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки оформлена виставка видань, що висвітлює історичні факти, які мали місце під час Другої світової війни. 
Історична бесіда із студентами Татарбунарського ПТАУ розкрила присутнім страшні умови та всі кола пекла, які проходили в’язні концентраційних таборів. У роки Другої світової війни на території сучасної України німецькими загарбниками було створено 150 концтаборів, у яких загинули тисячі людей. Під час перегляду кадрів із документальних фільмів, можна було відчути жах від фашистських «фабрик смерті». 
В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли через фашистські табори, та віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «Щоб не повторилося ніколи!».
______________________________________
Космос розкриває таємниці
                                                                                           10 квітя

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики — дату, присвячену першому польоту людини в космос. Це особливий день — день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Саме цій темі в читальному залі районної бібліотеки приурочена книжкова виставка «Космос - дорога без кінця». 
Вона містить цікаві матеріали про космос, Всесвіт та статті про видатних вчених-винахідників в галузі космонавтики. Бібліотекарі центральної районної бібліотеки для студентів Татарбунарського ПТАУ провели інформаційну хвилину «Космос розкриває таємниці», ознайомили з літературою виставки. Особливу увагу звернули під час розповіді на досягнення першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей. Варто завжди пам'ятати, що можливості нашого пізнання необмежені, ми можемо здолати будь-які перешкоди і здійснити масу відкриттів саме завдяки наполегливій праці та терпінню.
_________________________________________
Великодні барви
                                                                           
  4 квітня 


    Великдень — дуже велике і шановане свято у християнській релігії. Воно пов'язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень. Великдень українці завжди святкували радісно, піднесено. Готувалися до нього заздалегідь. Упродовж тижня наводили лад у господарстві: прибирали, мазали хати, розмальовували стіни зсередини, інколи й знадвору. Прикрашали покуть, вивішували найкращі рушники.

   

Посадивши паску в піч, господині витирали дітям обличчя, примовляючи: «Абис такий величний, як хліб пшеничний», «Абис така велична, як паска пшенична».
Окрім паски, своєрідним символом свята було яйце: писанка, крашанка, мальованка. Найпоширенішим способом приготування крашанок донині залишається варіння яйця у лушпинні цибулі. Ще застосовували червоні, сині, рожеві та зелені фарби.

 

   У нашому сучасному житті з усього розмаїття народних звичаїв нам залишилося небагато.  Із них найліпше ми знаємо, чи думаємо, що знаємо про пасхальні яйця та про паски. А що ми насправді знаємо? Які легенді, перекази? Можливо звернутися з питанням до книг по народознавству? До Великодніх свят у Татарбунарській центральній районній бібліотеці оформлено тематичну полицю «Великдень», на якій представлені книги, з яких можна дізнатися про історію виникнення свята; що потрібно покласти у великодній кошик та смачні рецепти приготування святкових страв.





Виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Зі Святом Пасхи!» радує усіх користувачів бібліотеки барвистими кольорами експонатів. Великодні кошики притягують до себе погляди відвідувачів, імпровізована зелена галявина створює весняний настрій, але родзинкою виставки є декоровані страусині яйця. Одне прикрашене за допомогою різьби – карвінгу по яєчній шкаралупі з візерунком «безкінечник», друге - декоративним розписом фарб.




Великдень завжди асоціюється з писанкою. Напередодні пасхальних свят бібліотекарі підготували відвідувачам справжній великодній подарунок, провели майстер-клас з писанкарства «Писанка своїми руками». Художник бібліотеки Устименко В.І. наглядно показав відвідувачам, як можна розмалювати яйце за допомогою фарб, створюючи різні яскраві візерунки.
Великдень – велике та світле свято, це зустрічі в родинному колі, серед друзів. Нехай це величне свято наповнить ваші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
_Чарівна Квітка України
                                                                                                                                                     4 квітня 2018 рік

Цього квітня Квітка Цісик святкувала би своє 65-річчя, якби двадцять років тому, 29 березня, недуга не забрала молоду й талановиту співачку у малого сина, люблячого чоловіка й мільйонів шанувальників.
Квітка Цісик народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йорку США, у родині українських емігрантів з Прикарпаття. Незважаючи на те, що все життя її минуло на американському континенті, вона завжди усвідомлювала себе українською співачкою. Її патріотичні почуття проявлялися у створенні двох альбомів українських пісень «Пісні України», «Два кольори».
У підготовці їх запису взяли участь найкращі музиканти і аранжувальники Нью-Йорка. Альбоми були номіновані на премію «Греммі» у категорії «Найкращий альбом сучасної народної музики». З ними співачка об’їздила США і Канаду, представляла їх на музичних фестивалях. 
Ці записи українських пісень  стали справжнім подарунком для української громади у світі. За словами Квітки Цісик, це не були бізнесові проекти, а скоріше данина любові і шани до своєї прабатьківщини.
       Про ці та інші події з життя співачки розповідали сьогодні мешканцям нашого міста під час біографічного  екскурсу «Чарівна квітка України» працівники відділу обслуговування районної бібліотеки.  
Приємно було чути те, що наші городяни знають та пам’ятають про Квітку Цісик.  «Якщо хоч раз почуєш голос цієї співачки — ніколи вже його не забудеш. Цей голос звучатиме в душі, бо саме душу вкладала у свій спів Квітка Цісик».                                    __________ ____________________________________________________________________

Всеукраїнський тиждень юнацької книги щорічно стартує в бібліотеках наприкінці березня. З метою прищеплення юнацтву любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, надання практичної допомоги щодо вибору книжок для читання в Татарбунарській центральній районній бібліотеці з 26.03.2018 по 30.03.2018 року проходив Всеукраїнський тиждень юнацької книги. 
Працівники бібліотеки підготували цикл різноманітних заходів для своїх користувачів. Розпочався тиждень з книгоквесту під назвою «Книга електронна чи традиційна - дві суті», в якому прийняли участь студенти Татарбунарського ПТАУ. Завданням квесту було послідовно розв’язувати логічні завдання та збирати слова, з яких наприкінці заходу учні склали прислів’я. Під час квесту учасники не лише проявили знання, кмітливість та уміння змагатися в командній грі, але й дізналися про бібліотеку, її можливості та відділи, 
інтелектуальні етапи дозволили згадати письменників, їхні твори, ознайомитися з літературою та періодичними виданнями, розвинути ерудицію і проявити винахідливість.
В рамках тижня проведено також експрес-диспут «Про що я написав би книжку?», під час якого користувачі розповідали про свої улюблені книжки, а потім мали змогу уявити себе видатними письменниками і придумували сюжет та назви до своїх майбутніх книг.





Бібліотекарі абонементу презентували книжкову виставку «Книжні новинки», на якій представлені і класика, і література новітньої доби, постійні величини українського духовного світу і літературний авангард. 
Тиждень юнацької книги приніс молоді багато цікавої інформації позитивних вражень, додав знань, адже, саме така інформація допомагає їм у навчанні, вчить логічно мислити, відкриває безліч таємниць навколишнього світу.
________________________________________________________
Зупинити епідемію
                                                                                                                              21 березня 2018 р
24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я у всьому світі відзначають День боротьби з туберкульозом.  Саме в цей день у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.  Підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби є метою цього дня. Щоб зупинити та перемогти  хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності  про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.
21 березня в Татарбунарській центральній районній  бібліотеці відбулася зустріч «Зупинимо туберкульоз» для студентів Татарбунарського ПТАУ з лікарем сімейної медицини Трофименко Валентином Валентиновичем,  який розказав про основні правила запобігання захворюванню та методи профілактики. Розповідь супроводжувалась переглядом науково – популярного фільму про туберкульоз та оглядом книжкової виставки. 
Впродовж  заходу юнаки та дівчата  задавали питання про основні симптоми та перебіг хвороби. Трофименко В.В. зазначив: «Поінформованість набагато краща, ніж здогадки. Принаймні можна сказати, що Ви станете  обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте  ознаки захворювання. Тож, відповідно,  будете уважно  слідкувати  за  станом  свого здоров’я і, звичайно,  зможете  відрізнити  туберкульоз  від  звичайної простуди». «НАШЕ ЗДОРОВ`Я - В НАШИХ РУКАХ» - саме такого висновку дійшли всі присутні на заході.  
_____________________________________________

Нас єднає Шевченкове слово
12 березня 2018 р.
«Його страшенно любили. Він був позитивний, світився, сіяв добро, співав, сміявся, любив людей і цю любов випромінював на всі сторони. Тому йому були раді в усіх найкращих домах від Санкт–Петербурга до Оренбурга, і всі намагалися йому якось допомогти, тому що чоловік зігрівав собою простір. Це буддійське — змінися сам, і десять тисяч навколо тебе зміняться». Саме так Оксана Забужко сказала про Тараса Шевченка. 
Його ім’я відоме у всьому світі: у багатьох країнах встановлено пам’ятники поету, твори перекладені більш ніж ста мовами світу, 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
До 204 – річниці з дня народження Кобзаря в Татарбунарській центральній районній бібліотеці оформлені виставки, присвячені талановитому українському поетові і художнику, прозаїку і етнографу. На них представлені книги та буклети з його творами, вислови сучасників про самого автора. 

Прикрасою однієї з виставок є вишитий на полотні портрет Тараса Шевченка. Світ думок і почуттів, прагнень та ідеалів постає перед нами насамперед з того, що він написав, чим збагатив духовну скарбницю людства.
______________________________________

Мій шлях – щастя!
«Як небагато нам для щастя треба!
Родину, друзів, щирість, розуміння…

                                                                                                             11 брезня 2018 рік

Бібліотека є не тільки інформаційним центром, а ще й територією культури, дозвілля і спілкування, одним з небагатьох місць, де можна провести час з близькими за інтересами людьми. В Татарбунарській центральній районній бібліотеці знаходять підтримку і розуміння люди різного віку, які самовдосконалюються, мають хобі та величезне бажання зустрічатися з однодумцями і творчими людьми. Вже давно стало доброю традицією запрошувати поетів - аматорів та прихильників поетичного слова відвідати літературно - музичну вітальню. 
Перший місяць весни… Все оживає і серця наповнюються теплом весняного повітря. Всі ж, хто знудьгувався за спілкуванням, можна сказати за своїм літературним клубом, 11 березня поспішали до бібліотеки, де для них відбувся літературний вечір «Мій шлях – щастя!».
Щастя... Коли промовляємо це слово, то кожний думає про щось своє. Це й не дивно, адже кожен з нас — індивідуальність, що має власні інтереси та уподобання, тому присутні на заході із задоволенням підтримали запропоновану бібліотекарями тему спілкування про щастя. Кожен зміг поділитись своїми думками про власне бачення щастя. 
Для одних щастя — у сім’ї, ді¬тях, домашньому затишку. І це нормально, цього прагнуть май¬же всі люди в світі. Для творчих людей щастя — в реалізації своїх здібностей, у служінні людям. В нашій вітальні запрошені продемонстрували гармонійну єдність художнього слова й музики. 
Разом слухали та відчували неповторну красу віршів у декламуванні Кічука Петра Афанасійовича, Ульянкіної Марини Павлівни, Павлюк Лариси Миколаївни, Бондарюк Тетяни Григоріївни , Кіріяк – Найдьонової Інни Володимирівни. Тема щастя знайшла відгук у серці кожного, вірші про радість життя підняли настрій і надихнули на роздуми, відвідувачі літературної вітальні не залишилися і без веселих творів від Кіріяка Вадима, усі вірші зустрічали теплими посмішками та оплесками. Не обійшлося на зустрічі і без пісні. Чарівні мелодії звучали для гостей у виконанні Кабаки Олени Миколаївни, Кічука Петра Афанасійовича, Щеголькової Валентини Григоріївни. 
Під час зустрічі панувала доброзичлива аура, хороший настрій, позитивні емоції, а щоб все це залишилось надовго у пам’яті, кожен з присутніх отримав на пам'ять «ляльку – мотанку», яку слід було завершити плетінням коси. Під час плетіння коси кожен вкладав подумки в неї найсокровенніші бажання, любов та доброту. Цей барвистий оберіг має неперевершену силу і оберігатиме власника від зла та нечистих помислів і надалі.
_______________________________________
Небесна Сотня в вирій полетіла…


Майдан. Мабуть, нині це слово знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки головна площа в центрі Києва, Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції, це прагнення жити за європейськими стандартами. За це Україна заплатила більш як сотнею кращих своїх синів і дочок. 
Їх назвали Небесною Сотнею. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами - Охоронцями на небі.
Щороку Україна 20 лютого вшановує пам`ять Героїв Небесної Сотні. 


21 лютого в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки було проведено годину історичної правди «Небесній Сотні шана і молитва за чисті душі, що злетіли в небо». Під час заходу студентам ПТАУ та вчителям бібліотекарі розказали про історичні події, які відбувалися в ті лютневі дні 2014 року. 
Пройшло чотири роки, а ті, хто був там і сьогодні пам’ятають все до найменших подробиць. Розповіді очевидців Генсицької Л.О. та волонтера Алєксєєнко Л.П., перегляд фото- та відеоматеріалів справив неабияке враження на молодь. Завідувач відділу обслуговування Гажийська Н.В. ознайомила присутніх із фотовиставкою Ельгізи Апонюк "Майдан гідності і свободи". 
Розгорнута книжково-ілюстративна виставка представила видання 2014-2015 років сучасних авторів, які або ж були на Майдані в ті страшні дні, або ж спілкувалися з учасниками та очевидцями. Найстаршому з Небесної Сотні було 83 роки, наймолодшому – лише 17. 


Полеглих за світле майбутнє студенти вшанували хвилиною мовчання, передаючи із рук в руки під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» запалену свічу пам’яті. Кожен з нас доторкнувся до цього священного вогню - частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою.

 «Тепер нас називають Небесною Сотнею. Людям подобаються яскраві назви, і я їм за це не докоряю. Річ, звісно, аж ніяк не в назві, а в усіх тих, хто був тоді поруч зі мною. Річ у бабі Любі, і рудоволосому львів’янинові, і тому хлопцеві, котрий помер у лікарні від поранення в груди, і ще в багатьох-багатьох інших. Тих, що назавжди лишилися на Майдані
                                                           (М. Рудневич, «Я з Небесної Сотні»)
_____________________________________________ Воїнів-інтернаціоналістів пам’ятаємо!
                                                             15 лютого 2018 рік

В Україні 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день приурочений  річниці виведення військ  з Афганістану. 
Афганська війна  -  одна  із сумних сторінок  нашої  історії, вона як усі сумні сторінки, несла смерть,  каліцтво, одягнула в жалобу тисячу сердець. Минуло 29 років  відтоді, як вийшли з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Не можуть матері забути загиблих і покалічених синів, а дружини та діти – своїх чоловіків та батьків. 

Участь у війні взяли 160 375 військовослужбовців з України, не повернулися з війни 3 360 осіб, з яких загинули - 3 280,  пропали безвісти – 80,  стали інвалідами – 3 560.  
15 лютого в Татарбунарській центральній  районній  бібліотеці для читачів було проведено інформаційну хвилину «Афганістан - наша пам’ять і біль», спрямовану на  вшанування пам'яті воїнів, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок. 
Бібліотекарі ознайомили з книжковою виставкою «Ціна чужої війни»,  тематичним досьє про події в Афганістані, продемонстрували  користувачам  відеоматеріал  про  події   в Афганістані.
Окрім  Афганістану, українці також несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії.  Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності
________________________________________
Love Party
                                                                                                       13 лютого 2018 рік

Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний, а зазвичай ще й морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. Свято доволі розповсюджене. Його святкують майже в усіх країнах світу. А якщо і не святкують, то точно десь про нього чули. В нашій країні це свято відзначають не так давно, але воно стало вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності. В цей день свої почуття ми висловлюємо за допомогою «валентинки», листівки у вигляді сердечка, яка є незмінним атрибутом цього романтичного свята.

Тож 13 лютого в Татарбунарській центральній районній бібліотеці відбулася для молодого покоління конкурсна програма під назвою «Love - party ». На початку заходу бібліотекарі познайомили присутніх з історією виникнення цього свята, про традиції його святкування в різних країнах світу та в Україні, переглянули слайд-презентацію як відзначають День Валентина. 

Цікаво було дізнатися про подарунки, які готують в цей день. Під час заходу для присутніх звучали пісні у виконанні Катерини Стратюк, проведені цікаві конкурси «Думки під капелюхом», «Зрозумій мене без слів», «Ти без мене - не ти, я без тебе - не я» та інші. Любов — почуття світле і добре. 


Вона може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і звичайно, до книги, до читання. Представлена книжкова виставка вмістила на своїх полицях велику кількість книг, в яких описані романтичні неймовірні історії кохання, починаючи від Середньовіччя до сьогоднішніх днів. 

Такої великої кількості закоханих, як в бібліотеці немає ніде: М. Старицький «За двома зайцями», Л. Українка «Лісова пісня», Л. Костенко «Маруся Чурай», І. Котляревський «Наталка Полтавка», П. Загребельний «Роксолана», Г. Квітка-Основ'яненко «Сватання на Гончарівці», Шекспір «Ромео і Джульєтта», Мігель де Сервантес «Дон Кіхот» та багато – багато інших.

Але День святого Валентина – це не тільки свято квітів, «валентинок» та подарунків. Це символічний день для виявлення більшої уваги та любові до тих людей, які знаходяться поруч з вами. Адже любов - це та сила, яка рухає світом і людиною.
                                     
____________________________________________________________________

Безпечний Інтернет

         6 лютого 2018 року в усьому світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» 

  Інтернет — цікавий віртуальний світ, який дозволяє нам дізнаватися багато нового, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, ділитися з іншими своїми захопленнями, мандрувати різними куточками нашої планети та багато іншого. 

Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та приймають участь у різних заходах заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн. Татарбунарська центральна районна бібліотека теж долучилася до цього проекту та провела Тиждень безпечного Інтернету у бібліотеці. Бібліотекарі відділу обслуговування підготували цикл заходів для молоді та людей похилого віку, які вчаться працювати в мережі. Одним із них стала гра-тренінг «Безпека в Інтернеті». 




Під час гри розглядались такі питання:

- Чим приваблює Інтернет?

- Що роблять підлітки в мережі?

- Дотримання правил безпеки в віртуальному світі.

Слайд-презентація «Безпечний Інтернет» вчить молодь правильно поводитися в Інтернеті та використовувати його можливості з користю і задоволенням за допомогою простих правил.


В читальному залі оформлена книжкова виставка «Інтернет починається з тобою», з якою кожен може ознайомитись і знайти для себе корисну інформацію для правильного, а головне, безпечного використання Інтернету.

Тиждень безпечного Інтернету в бібліотеці має на меті зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції на молодь шляхом покращення їхньої обізнаності щодо безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн – технологій та мобільних приладів.

________________________________________________________________  

Неспокій серця і душі
4 лютого 2018 рік
Твоя душа давно в блакиті
В спокійнім, вічнім, світлім Домі.
Та залишились вірші-квіти.
Ми їх взяли собі на спомин.
                                          Л. Павлюк

4 лютого в читальному залі  Татарбунарської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір-пам’ять, присвячений нашому земляку, талановитому самобутньому поету Валентину Гресю.  Ініціаторами  цього заходу стали небайдужі люди, шанувальники його таланту, ті , хто особисто спілкувався з Валентином Григоровичем за його життя - Валентина Щеголькова, Лариса Павлюк, працівники бібліотеки. 
В призначений час в затишному залі зібралося  багато людей. Особливо тішило те, що серед присутніх були представники молодого покоління - шанувальників та виконавців поезії митця. Серед них учні Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» та ЗОШ №1 ім. В.З. Тура Писларь А., Паюл Е., Топалова А., Коваленко О., Бондарюк Н., Притула Д, Січова В. та Майборода О. 
Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Неспокій серця і душі», на якій представлені збірки поезій В. Греся  та  поетів нашого краю, а також  слайд - презентацію  із  фотографій, на яких зображений Валентин Гресь.
Відкрила вечір ведуча Лариса Миколаївна Павлюк, яка поділилась своїми спогадами про знайомство та  зустрічі з поетом, розповіла  про  його  яскраве та непросте  життя, яке він залишив вісім років тому.


Багато добрих справ і теплих спогадів лишив митець у душах  всіх, хто його знав, тому,  коли в залі зазвучав запис його голосу, з’явилось відчуття його присутності. Проникливим голосом читав  автор свої вірші «Едельвейс», «Тримайтесь за сонце».
     Особливістю літературного вечора було звучання пісень місцевого композитора Валентини Щеголькової, написані на вірші Валентина Греся. Лунали  «Україна», «Конвалії», «Мої квіти», «Барвінок»  у виконанні Соколової С.,  Крутової П.,  Щеголькової  В. Вчитель музики  ЗОШ №1  Кабак  О.М.  в супроводі гітари проспівала пісню  «Вірую».  Вірші Греся  не раз розрадять, зігріють та  звеселять душу або влучно вразять в кривдників та недругів. Волонтер – шанувальник поезії  Греся,  Алексєєнко Л. віршем «Україна» на Майдані  в  Києві підтримувала українських патріотів  і зараз  передає сплетені маскувальні  сітки  воїнам  АТО разом із збірками віршів  В. Греся. 
Вихристюк І. звернулася до молоді із подякою за виконані твори і проханням розповсюджувати їх серед однолітків, незважаючи ні на що.   Завершився вечір  теплими словами вдячності усім присутнім дружини поета Гресь Єфросинії Степанівни. Учням, які  брали участь в цьому  літературному заході,  вдова  поета подарувала по дві  збірки  віршів автора  «Відчуйте мене»  та «Тримайтесь за сонце». 

Про свою творчість поет говорив так: «Поезія – це моє життя. Це – ходіння по муках. До Сонця! Без поезії мене не існує сьогодні і не існуватиме ніколи. Як і без України..» 
__________________________________________________________________________________________

       Крути – бій за майбутнє


          











29 січня 2018 року в Україні відмічається 100 – річчя бою під Крутами. Триста юних борців за волю України стали супроти жорстокого ворога і стримували наступ на Київ шеститисячної червоної армії. Бій під Крутами затримав наступ противника на Київ на чотири дні, що дало можливість українській делегації підписати Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Ця битва на довгі роки стала для українського народу символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави. 

Герої не вмирають, вони живуть у пам'яті і справах наступних поколінь. 29 січня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася історична година «Безсмертна слава лицарів Крут» для студентів Татарбунарського ПТАУ. Молодь із цікавістю слухала розповідь бібліотекарів про передісторію . 


Також до заходу в бібліотеці була оформлена виставка – реквієм, яка відкрила сторінки історії про події 100-річної давнини, юні читачі ознайомились з книжковою виставкою та вшанували пам'ять героїв поетичними рядками. Особливо присутнім сподобався перегляд мультимедійної презентації «Битва під Крутами». На цьому заході була присутня голова громадської організації «Просвіта» Руденко Л. В. яка виступила перед слухачами з розповіддю про минулих та сучасних героїв України, які показали відданість за свою батьківщину. Захід завершився хвилиною мовчання в пам’ять героїв, які загинули на залізничній станції Крут та поховані на Аскольдовій могилі у Києві.

________________________________________________________________________________________________________
Пам’яті жертв Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

"Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна". Ці слова належать колишньому в’язню Освенціма Єлі Візелю. Він вижив у таборі смерті, щоб стати письменником та журналістом, а у 1986 році – лауреатом Нобелівської премії миру. Доки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв і представників інших національностей, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами,в роки другої світової війни.
В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами. Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України.
До цієї скорботної дати в читальному залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки організовано тематичну полицю книг «Голокост - його не можна забути».
Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті і відстоювати гідність людини. Темою цього дня є вічна пам'ять і зобов'язання докласти зусиль до недопущення геноциду і злочинів проти людяності.
_____________________________________________________  
  «Соборна мати Україна –
одна для всіх, як оберіг»
Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.

День Соборності України ввійшов до національного календаря як велике державне свято. Щороку це свято відзначається з нагоди проголошення 22 січня 1919 року Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Важкий шлях пройшла Україна, щоб здобути незалежність і соборність своїх кордонів. 

В цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну українську державу. 
Виховання національної свідомості й людської гідності, відродження паростків духовності у дітей – один з пріоритетних напрямків роботи Татарбунарської ЦБС, тому 23 січня для учнів ПТАУ в центральній районній бібліотеці проведена історична година «Соборність України: історія та сучасність». 

Учасники заходу ознайомились з історією виникнення свята – Дня Соборності України, з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живого ланцюга» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка вперше відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. 
Захід супроводжувався демонстрацією документальних відео та фотоматеріалів, в яких висвітлено історичне значення та кроки боротьби українського народу за незалежність від початку ХХ століття до сьогодення.
Для тих, хто хоче знати значно більше з історії України в читальному залі представлена книжкова виставка «Соборна духом Україна». Сьогодні Україна, як ніколи раніше, потребує єдності й соборності всього українського народу. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки.

Немає коментарів:

Дописати коментар