Події 2022



27-го грудня 2022р в медіа залі центральної бібліотеки відбувся новорічний концерт учнів та викладачів КЗ «Татарбунарської музичної школи».




В медіа – залі для учнів Татарбунарського ліцею бібліотекарі провели захід «Пізнаний і непізнаний», присвячений до 300- річчя з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Молодь з задоволенням занурилися в життя та творчість Григорія Сковороди.


У пошуках вічної гармонії
В цьому році 3 грудня виповнюється 300 років від дня народження великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова справа честі і для нас.


Двадцять п’ять років Сковорода мандрував дорогами України. езвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої філософські та соціальні погляди. У своїх філософських працях він обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю, вважаючи волю найвищим досягненням людини. Шлях до ідеального суспільства він бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю. Він вмів насолоджуватися кожною миттю життя. У своїх творах саме цього і вчить кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно преподібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою».
Сьогоднішня наша зустріч дала можливість присутнім дізнатись про життя видатного філософа та задуматись над сенсом свого…

ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ в центральній бібліотеці



До Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні.
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. 90 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації - Голодомор. Голод приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити від мороку минулого.
Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-1933 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.
Історичний урок «Смуток душі – біль серця» для учнів 10 класу Татарбунарського ліцею Татарбунарської міської ради, присвячений всім тим, хто не вижив; всім тим, хто не народився; всім тим, хто наперекір всьому вижив під час страшного Голодомору, відбувся в Татарбунарській центральній бібліотеці. Під час заходу бібліотекарі розповіли історичні факти про ті страшні часи, продемонстрували тематичні документальні стрічки та вшанували пам’ять людей, які стали жертвами штучного голоду.
Представлена в медіа залі бібліотеки книжкова виставка «Чорні крила Голодомору» розкриває добірку книг та фотознімків, спогади та свідчення тих, хто відчув на собі страждання, які спричинив Голодомор. Всі книги та матеріали розкривають причини, масштаби й наслідки трагедії Голодоморів в Україні.
Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників. З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам'ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

21 листопада в Україні відзначають початок двох важливих подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи — нагадування про ту ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз.


Саме 21 листопада 2013 року почалися протести українського громадянського суспільства. Люди почали стихійно виходити на центральні площі та майдани своїх міст. Це була реакція на рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Події розгорталися стрімко: від мирних зібрань студентства після їхнього побиття перейшли до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, яка стала зброєю у руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало українцям 106 убитих і понад 2 тисяч поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
З нагоди Дня Гідності та Свободи у медіазалі представлена тематична книжкова виставка, яка містить видання українських та зарубіжних авторів. Це – монографічні дослідження, фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців тих історичних подій та літературні твори, які висвітлюють доленосні для України події.
День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.


Сьогодні ми вдруге зібралися з колегами в медіа залі центральної бібліотеки, щоб доєднатися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Читала текст Ірини Цілик неперевершена Ада Роговцева. І назву він носив таку близьку, таку теплу, таку міцну і, водночас, виявляється таку беззахисну - «Твій дім».




Інструктор з тактичної медицини молодший сержант ДСНС Віталій Мукієнко та офіцер ДСНС Сергій Івасенко в медіа –залі центральної бібліотеки провели навчання з надання домедичної допомоги.





Знайомство з новими надходженнями розпочалося)))


День Української Державності
Верховна Рада України постановила, що 28 липня у країні буде святковий день – День української державності.
24 серпня 2021 року, у 30-ті роковини Незалежності України, президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування нового свята – Дня української державності, яке відзначатиметься у День хрещення Русі-України, та підписав відповідний указ.
Указ президента України №423/2021 “Про День Української Державності”
“З метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення,
спираючись на історію української державності, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого — державотворця, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив цивілізаційний вибір Київської Руси, спадкоємцями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна,
вшановуючи пам’ять та засвідчуючи повагу до діяльності Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших видатних представників національної еліти, а також борців за державність та незалежність України,
керуючись Актом проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленим 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням,
дбаючи про благо Вітчизни та боронячи суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, а також зважаючи на необхідність утвердження історичної справедливості, постановляю:
1. Відзначати День Української Державності щорічно 28 липня — у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.
2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати підготовку та здійснення комплексу заходів щодо відзначення Дня Української Державності.
3. Кабінету Міністрів України разом із Національною академією наук України, Національною академією правових наук України, Національним інститутом стратегічних досліджень забезпечити підготовку проекту стратегії захисту, збереження та популяризації історії української державності, затвердити цю стратегію, а також здійснити заходи з її реалізації, проведення відповідних наукових досліджень.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.Зеленський
24 серпня 2021 року“.

З Україною в серці
(концерт музичної школи)







1 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Для того, щоб наші дітлахи хоч трохи відчули свято, бібліотекарі двох міських бібліотек організували розважальну програму «Дивограй». Конкурси, майстер-клас з повітряними кульками, мультфільми та солодощі від Татарбунарської міської ради залишили море емоцій. Було весело та цікаво. МИРНОГО НЕБА ВАМ ДІТИ!!!






Мама, мамуся, мамочка, матуся.
Не важливо скільки нам років - це слово завжди викликає у нас вдячність, повагу та ніжність. Хіба хтось може бути ближчим ніж мама? Вона дарує нам життя, передає життєвий досвід, оберігає від негараздів, підтримує, піклується, допомагає у всьому, переживає за нас. Мати - найдорожча на світі людина. Тому саме сьогодні дітлахи мали змогу власноруч створити сюрприз для своєї матусі. Час пролетів надзвичайно швидко, адже маленькі умільці вирізали, клеїли, малювали, фотографували… Одним словом - майстрували! І все -для МАМИ.




Сьогодні в медіа залі центральної бібліотеки для маленьких переселенців відбулося знайомство з господарем року «Смугастий і хвостатий вусань»
. Дітлахи дізнались про цікаві факти з життя тигрів, переглянули мультипликаційні фільми, а також із задоволенням брали участь в іграх та руханках. Кожний з них розфарбував свого фантастичного тигренятка та отримав заохочувальний приз. Нас було сьогодні мало, але було дуже весело!




Тренінг «Танцюють всі» від керівників гуртків БДЮТ дуже сподобався сьогодні маленьким дітлахам.




Майстер-клас від керівників гуртків БДЮТ «Виготовлення слайму» дуже сподобався сьогодні маленьким дітлахам.





Сьогодні в медіа залі керівники гуртків БДЮТ для маленьких переселенців провели майстер-клас «Цікава робототехніка».






Хто й що може привернути увагу малечі? Звісно відомі «мультяшні» герої. Сьогодні під час зустрічі з маленькими переселенцями в медіазалі працівники бібліотек говорили про улюблених героїв. А далі… Далі звісно спільний перегляд яскравого мультфільму, розмальовки та дегустація великодніх смаколиків.
Наші діти дуже відповідальні. На попередніх зустрічах мали нагоду посадити «городчики», доглядали за ними і от, результат не забарився. Наші рослинки почали витикатися із землі.





Сьогодні в медіа-залі співробітники Національного природного парку «Тузлівські лимани» провели еколого-освітній захід до Дня Землі для маленьких переселенців.




Земля – сльозинка на щоці Всесвіту




Чим можна зайняти малих непосид весною? А якщо вони в маленькому містечку, а не в мегаполісі? Бібліотекарі Татарбунарської центральної бібліотеки знайшли чудове вирішення питання. Маленьким переселенцям запропонували посадити власний «городчик». Тут були зернові і овочеві культури, і, звичайно ж, квіти. Процес захопив дітей не на жарт. Коли все було дбайливо посаджено, почалися веселі руханки, адже серед учасників заходу була маленька іменинниця. Бажаємо вам наші любі МИРУ!

Бережімо природу
Кожній людині потрібні місце і простір для життя, роботи та відпочинку, тому все менше місця залишається для природи. В наш час заходи з покращення стану навколишнього середовища з кожним днем стають все більш актуальні. Це і момент виховання підростаючого покоління. Бібліотекарі Татарбунарської центральної бібліотеки згуртувались і разом провели еко-акцію з озеленення та благоустрою прилеглої території аби кожен користувач нашої бібліотеки із задоволенням приходив до нас не лише за гарною книгою, але й міг насолодитись красою нашого подвір’я.













11 квітня, напередодні Всесвітнього дня авіації та космонавтики в медіа залі центральної бібліотеки для маленьких переселенців відбувся віртуальний політ
«Космос. Далекий, незвіданий, вражаючий».
Бібліотекарі разом з дітьми здійснили мандрівку космічними просторами, малювали власну планету та відгадували загадки. А чи такий далекий космос?









Небесна Сотня в пам’яті назавжди
Сьогодні в центральній бібліотеці зібрались учні Татарбунарського ПТАУ, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України.
Ведучі заходу розповіли про страшні події на Майдані (листопад 2013 – лютий 2014).
Зворушливі відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу під час подій на Майдані, неофіційний гімн Майдану «Гей, плине кача…», ролики соціального відеопроєкту Національного музею Революції Гідності «Характери Гідності» справили незабутні враження на молодь. Наприкінці зустрічі, біля експозиції історико - краєзнавчого музею було проведено інформаційну хвилину про мешканців Татарбунарського району, які приймали активну участь на Майдані Гідності. Усе це не залишило нікого з присутніх байдужим.



Вічна слава безсмертю Хоробрих.
Сьогодні працівники центральної бібліотеки долучились до всеукраїнської акції вшанування Героїв Небесної Сотні «Ангели пам’яті». Ця акція присвячена героям України різних часів і вже дев’ятий рік відзначається в різних куточках України та світу.



ФОТОВИСТАВКА
До Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який відзначається 2 лютого, працівники національного природного парку «Тузлівські лимани» Веселова Юлія та Вихристюк Олена презентували фотовиставку доктора біологічних наук, природозахисника та журналіста Івана Русєва «Барви корони Посейдона». Першими відвідувачами виставки стали учні татарбунарських шкіл. Кожен бажаючий має змогу ознайомитись із світлинами фотовиставки впродовж 26 січня - 4 лютого в центральній бібліотеці при дотриманні усіх умов карантину.




День Соборності на відстані часу

З нагоди відзначення Дня Соборності України в Татарбунарській центральній бібліотеці 21 січня протягом дня бібліотекарі проводили огляд художньо – документальних видань з фонду бібліотеки «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг», в яких відображене політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави.

Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його - означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань людини є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо цілість рідної землі і народу!

Як загадати бажання, щоб воно збулося…






Коли 31 грудня годинники б’ють о дванадцятій ночі, кожен з нас загадує бажання та сподівається, що таким чином зможе притягнути до себе удачу, втілити заповітну мрію та дочекатися давно бажаних змін.
І це дійсно так, адже Всесвіт готовий почути кожного і допомогти реалізувати те, про що він мріє, особливо на початку нового року. А мрії як і люди бувають різними. Про це свідчать карти бажань, які сьогодні створювали студенти ПТАУ в Татарбунарській центральній бібліотеці.

Немає коментарів:

Дописати коментар